УХВАЛА
про залишення позовної заяви без розгляду
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 квітня 2013 року Справа № 803/952/13-a
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Сороки Ю.Ю.,
при секретарі судового засідання Шепталовій А.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Відділу державної автомобільної інспекції Камінь- Каширського РВ УМВС України у Волинській області до Відділу державної виконавчої служби Камінь-Каширського районного управління юстиції про визнання нечинними та скасування постанов про повернення виконавчого документа стягувачеві,
ВСТАНОВИВ:
Відділ державної автомобільної інспекції Камінь-Каширського РВ УМВС України у Волинській області звернувся з адміністративним позовом до Відділу державної виконавчої служби Камінь-Каширського районного управління юстиції про визнання нечинними та скасування постанов про повернення виконавчого документа стягувачеві.
25 квітня 2013 року через канцелярію суду від позивача надійшла зава про уточнення позовних вимог, в якій позивач просив визнати нечинними та скасувати постанови про повернення виконавчих документів стягувачу, а саме: постанови від 12.12.2012 року ВП №30862626; від 12.12.2012 року ВП № 30844082; від 12.12.2012 року ВП № 30860075; від 12.12.2012 року ВП № 30863833; від 13.12.2012 року ВП №30866485; від 13.12.2012 року ВП № 30851312; від 13.12.2012 року ВП № 30853374; від 13.12.2012 року ВП № 30862931; від 13.12.2012 року ВП № 30837184.
В судовому засіданні судом ініційоване питання про залишення позовної заяви без розгляду, у зв'язку із пропуском строку звернення до адміністративного суду.
Позивач в судове засідання не з'явився, проте в поданій 25.04.2013 року заяві про уточнення позову просив суд розглядати справи проводити без участі представника.
Відповідач в судове засідання не з'явився, заперечень на позов не подав, однак в заяві від 24.04.2013 року просив суд розглядати справу без участі представника відповідача.
З урахуванням того, що сторони подали заяву про розгляд справи без участі представників суд вважає за можливим розглядати справу за наявними у ній доказами без участі представників сторін.
Дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази судом встановлено, що постановами головного державного виконавця від 12.12.2012 року ВП №30862626; від 12.12.2012 року ВП № 30844082; від 12.12.2012 року ВП № 30860075; від 12.12.2012 року ВП № 30863833; від 13.12.2012 року ВП №30866485; від 13.12.2012 року ВП № 30851312; від 13.12.2012 року ВП № 30853374; від 13.12.2012 року ВП № 30862931; від 13.12.2012 року ВП № 30837184 виконавчі документи - постанови ВДАІ про стягнення штрафів за порушення вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: з ОСОБА_1 в розмірі 500 грн.; з ОСОБА_2 в розмірі 400 грн.; з ОСОБА_3 в розмірі 430 грн. та 680 грн.; з ОСОБА_4 в розмірі 510 грн.; з ОСОБА_5 в розмірі 425 грн.; з ОСОБА_6 в розмірі 510 грн.; з ОСОБА_7 в розмірі 180 грн.; з ОСОБА_8 в розмірі 525 грн., повернені стягувачу.
Частинами 1 та 2 статті 181 КАС України визначено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Позовну заяву може бути подано до суду: у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів; у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.
Як вбачається з відмітки на поштовому конверті позивач через засоби поштового зв'язку звернувся із позовом про скасування оскаржуваних постанов 17.04.2013 року, тобто після закінчення строків, установлених законом для звернення в адміністративний суд.
З матеріалів справи не вбачається коли позивач отримав постанови від 12.12.2012 року ВП №30862626; від 12.12.2012 року ВП №30844082; від 12.12.2012 року ВП №30860075; від 12.12.2012 року ВП №30863833; від 13.12.2012 року ВП №30866485; від 13.12.2012 року ВП №30851312; від 13.12.2012 року ВП №30853374; від 13.12.2012 року ВП №30862931; від 13.12.2012 року ВП №30837184 про повернення виконавчих документів, хоча в ухвалі суду від 22 квітня 2013 року суд зобов'язував позивача надати докази того, коли позивачем отримані зазначені постанови про повернення виконавчих документів.(а.с.37)
Згідно ч.6 ст.71 КАС України якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
З урахуванням того, що позивачем не надано суду доказів отримання постанов від 12.12.2012 року ВП №30862626; від 12.12.2012 року ВП №30844082; від 12.12.2012 року ВП №30860075; від 12.12.2012 року ВП №30863833; від 13.12.2012 року ВП №30866485; від 13.12.2012 року ВП №30851312; від 13.12.2012 року ВП №30853374; від 13.12.2012 року ВП №30862931; від 13.12.2012 року ВП №30837184 про повернення виконавчих документів, не надав суду доказів поважності пропуску строку звернення до суду, у зв'язку з чим суд дійшов висновку, що адміністративний позов Камінь-Каширського РВ УМВС України у Волинській області до Відділу державної виконавчої служби Камінь-Каширського районного управління юстиції про визнання нечинним та скасування постанов про повернення виконавчих документів поданий із пропуском строків для звернення до суду встановлених ст.99 та ст.181 КАС України.
Відповідно до ч.1 ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Керуючись статтями 99, 100, 155, ч.7 ст. 160 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Камінь-Каширського РВ УМВС України у Волинській області до Відділу державної виконавчої служби Камінь-Каширського районного управління юстиції про визнання нечинним та скасування постанов про повернення виконавчого документа стягувачеві залишити без розгляду.
Залишення позовної заяви без розгляду не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, повний текст якої буде виготовлено 04 травня 2013 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ю.Ю. Сорока