Копія
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 квітня 2013 року Справа №827/970/13-а10 год. 19 хв.
місто Севастополь
Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:
судді Кириленко О.О.,
секретар судового засідання Самойлова М.С.,
за участю представника позивача - Горошко М.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополя Державної податкової служби до закритого акціонерного товариства "Міжнародна Інвестиційно-промислова екологічна компанія "Міпек" про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В :
У квітні 2013 року державна податкова інспекція у Ленінському районі міста Севастополя Державної податкової служби звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом до закритого акціонерного товариства "Міжнародна Інвестиційно-промислова екологічна компанія "Міпек" про стягнення заборгованості перед бюджетом з податку на прибуток у розмірі 1 006 гривень 21 копійки.
Позов обґрунтовано тим, що на момент подачі державною податковою інспекцією у Ленінському районі міста Севастополя Державної податкової служби позовної заяви до суду, податковий борг відповідача перед бюджетом з податку на прибуток становить 1 006 гривень 21 копійку.
Представник позивача позовні вимоги підтримала у повному обсязі та наполягала на їх задоволенні.
Заслухавши доводи представника позивача, встановивши обставини справи, дослідивши докази, якими обґрунтовуються позовні вимоги, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що закрите акціонерне товариство "Міжнародна Інвестиційно-промислова екологічна компанія "Міпек" є юридичною особою, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, виданого 28 січня 2013 року за № 02/2-07/226 управлінням статистики України у місті Севастополі та перебуває на обліку у державній податковій інспекції у Ленінському районі міста Севастополя Державної податкової служби як платник податків з 01 червня 1999 року під № 4760.
04 квітня 2011 року державною податковою інспекцією у Ленінському районі міста Севастополя було проведено невиїзну документальну (камеральну) перевірку відповідача з питання своєчасності подання податкової звітності.
За результатами перевірки складено акт від 04 квітня 2011 року № 2622/10/15-1/30393959.
В акті перевірки від 04 квітня 2011 року зафіксовано порушення відповідачем підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", пункту 16.4 статті 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", а саме: закритим акціонерним товариством "Міжнародна Інвестиційно-промислова екологічна компанія "Міпек" несвоєчасно надана декларація з податку на прибуток за півріччя 2009 року, дата фактичного подання - 13 серпня 2009 року; декларація з податку на прибуток за 2009 рік, 1 квартал 2010 року, півріччя 2010 року, 9 місяців 2010 року, 2010 рік до державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополя не надані.
За результатами перевірки від 04 квітня 2011 року, керівництвом державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Севастополя було прийнято податкове повідомлення-рішення від 12 травня 2011 року про визначення закритому акціонерному товариству "Міжнародна Інвестиційно-промислова екологічна компанія "Міпек" штрафних санкцій з податку на прибуток у розмірі 1 020 гривень 00 копійок.
Податкове повідомлення-рішення від 12 травня 2011 року було направлено на адресу платника податків поштою з повідомленням про вручення, однак було повернуто до податкового органу з поштовою відміткою - "за закінченням терміну зберігання".
Нараховане податкове зобов'язання платником сплачено не було, у зв'язку з чим на обліковій картці платника податків з урахуванням наявної переплати у розмірі 13 гривень 79 копійок виникла заборгованість у розмірі 1 006 гривень 21 копійки.
Державною податковою інспекцією у Ленінському районі міста Севастополя на адресу відповідача поштою з повідомленням про вручення була направлена податкова вимога від 06 липня 2011 року № 745, яка була повернута на адресу позивача з відміткою - "за закінченням терміну зберігання".
Відповідно до абзацу першого пункту 1.1 статті 1 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Пунктом 15.1 статті 15 Кодексу передбачено, що платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункт 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).
Згідно з пунктом 120.1 статті 120 Кодексу неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Відповідно до абзацу першого пункту 59.1 статті 59 Кодексу у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно з абзацом третім пункту 58.3 статті 58 Кодексу у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Пунктом 87.2 статті 87 Кодексу передбачено що, джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Згідно з пунктом 95.1 статті 95 Кодексу орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до абзацу першого пункту 95.3 статті 95 Кодексу стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно з пунктом 95.4 статті 95 Кодексу орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Підпунктом 20.1.28 пункту 20.1 статті 20 Кодексу передбачено що, органи державної податкової служби мають право: застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Таким чином, суд дійшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог та наявність підстав для їх задоволення.
Керуючись статтями 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити.
Стягнути з закритого акціонерного товариства "Міжнародна Інвестиційно-промислова екологічна компанія "Міпек" суму заборгованості перед бюджетом з податку на прибуток у розмірі 1 006 (одна тисяча шість) гривень 21 копійки в доход Державного бюджету Ленінського району міста Севастополя.
Постанова може бути оскаржена у строки і порядку встановленими частинами першою, другою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя(підпис)О.О. Кириленко
Постанову складено у повному обсязі
30 квітня 2013 року
З оригіналом згідно
Суддя О.О. Кириленко