УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 квітня 2013 р.Справа № 816/43/13-аКолегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Філатова Ю.М.
Суддів: Водолажської Н.С. , Тацій Л.В.
за участю секретаря судового засідання Шабанової С.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Ремонтне підприємство" на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 07.02.2013р. по справі № 816/43/13-а
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Ремонтне підприємство"
до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Полтавської області Державної податкової служби
про визнання дій неправомірними,
ВСТАНОВИЛА:
Позивач, товариство з обмеженою відповідальністю "Ремонтне підприємство", звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача, Кобеляцького відділення Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Полтавської області про визнання неправомірними дій Кременчуцької ОДПІ щодо невизнання податкової декларації з податку на додану вартість, додаток 5, реєстру виданих та отриманих податкових накладних за жовтень 2012 року та податкової декларації з податку на прибуток та додатків до неї за 9 місяців 2012 року.
Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 07.02.2013р. по справі №816/43/13-а в задоволенні позову було відмовлено.
Не погоджуючись з постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 07.02.2013р. по справі №816/43/13-а позивач подав апеляційну скаргу, просить її скасувати та прийняти нову постанову, якою позов задовольнити, вважає, що судом першої інстанції порушені норми права.
Відповідач вважає, що постанова Полтавського окружного адміністративного суду від 07.02.2013р. по справі №816/43/13-а прийнята у відповідності до вимог чинного законодавства, а тому підстави для її скасування відсутні.
Розглянувши матеріал справи, заслухавши суддю - доповідача та представника позивача колегія суддів встановила, що 18.10.2012 Товариством з обмеженою відповідальністю "Ремонтне підприємство" до Кобеляцького відділення Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції було подано податкову декларацію з податку на додану вартість, додаток 5 та реєстр виданих та отриманих податкових накладних за вересень 2012 року.
Листом Кобеляцького відділення Кременчуцької ОДПІ від 23.010.2012 № 1041/10/18-306 відмовлено в прийняті вказаної декларації, оскільки вона складена з порушенням ст. 48 ПК України та не вважається податковою декларацією.
05.11.2012 позивачем до Кобеляцького відділення Кременчуцької ОДПІ подано декларації з податку на прибуток підприємств за 9 місяців 2012 року та з податку на додану вартість за жовтень 2012 року.
Відповідач своїми листами від 07.11.2012 № 1156/10/18-306 та від 15.11.2012 № 1238/10/18-306 відмовив в прийняті вказаних декларацій, оскільки вони складені з порушенням ст. 48 ПК України та не вважається податковими деклараціями.
Колегія суддів вважає, що підстави для задоволення апеляційної скарги відсутні виходячи з наступного.
Відповідно до п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Згідно пунктів 49.1 та 49.2 ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків. Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Пунктом 48.3 ст. 48 Податкового кодексу України податкова декларація повинна містити такі обов'язкові реквізити: тип документа (звітний, уточнюючий, звітний новий); звітний (податковий) період, за який подається податкова декларація; звітний (податковий) період, що уточнюється (для уточнюючого розрахунку); повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові) платника податків згідно з реєстраційними документами; код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер; реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті); місцезнаходження (місце проживання) платника податків; найменування органу державної податкової служби, до якого подається звітність; дата подання звіту (або дата заповнення - залежно від форми); ініціали, прізвища та реєстраційні номери облікових карток посадових осіб платника податків; підписи платника податку - фізичної особи та/або посадових осіб платника податку, визначених цим Кодексом, засвідчені печаткою платника податку (за наявності).
Податкова звітність подана позивачем до Кобеляцького відділення Кременчуцької ОДПІ підписана Россохіним О.І. як керівником підприємства.
Відповідно п. 1.6 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 09.12.2011 № 1588 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2011 року за № 1562/20300, стосовно кожного платника податків, взятого на облік в органі державної податкової служби згідно з цим Порядком, формується облікова справа. Реєстраційна частина облікової справи платника податків формується із документів, які надходять до органів державної податкової служби для взяття на облік платника податків, та доповнюється документами, які подаються платником податків або надходять стосовно платника податків від органів державної реєстрації, державної статистики, інших державних органів, у тому числі міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, та від установ банків до органів державної податкової служби в період діяльності платника податків та у зв'язку з його ліквідацією.
Абзацом 40 ч. 2 ст. 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" прізвище, ім'я та по батькові посадової особи, що внесла до Єдиного державного реєстру запис про державну реєстрацію юридичної особи, внесла зміни до цього запису або внесла запис про державну реєстрацію припинення юридичної особи.
Згідно ч. 2 ст. 19 цього Закону якщо зміни до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, пов'язані із зміною керівника або осіб, що обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори, крім документів, передбачених частиною першою цієї статті, особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), додатково подає примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміну зазначених осіб та/або примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) розпорядчого документа про їх призначення.
Відповідно до частин 9 та 10 вказаної статті державний реєстратор за відсутності підстав для залишення без розгляду документів про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, зобов'язаний внести не пізніше наступного робочого дня з дати їх надходження запис про внесення змін і в той самий день подати відповідним органам статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, інформацію з реєстраційної картки про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису. Водночас із внесенням до Єдиного державного реєстру запису про зміну відомостей про юридичну особу, які відповідно до цього Закону зазначаються у виписці з Єдиного державного реєстру, державний реєстратор повинен видати (надіслати поштовим відправленням з описом вкладення) заявнику виписку з Єдиного державного реєстру не пізніше наступного робочого дня після отримання від органів статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України відомостей про внесення відповідних відомостей до відомчих реєстрів.
Отже інформація про керівника підприємства вноситься до облікової справи платника податків на підставі даних наданих державним реєстратором.
Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, залученого до матеріалів справи представником позивача, керівником Товариства з обмеженою відповідальністю "Ремонтне підприємство" є Білаш Едуард Іванович.
Посилання позивача на те, що він неодноразово звертався до державного реєстратора з проханням внести до Єдиного державного реєстру запис про зміну керівника Товариства з обмеженою відповідальністю "Ремонтне підприємство" не приймаються судом до уваги, оскільки ні самих письмових звернень, а ні відповідей на них позивачем не надано.
Пунктом 49.11 ст. 49 Податкового кодексу України встановлено, що у разі подання платником податків до органу державної податкової служби податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пунктів 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу, такий орган державної податкової служби зобов'язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови.
Оскільки згідно інформації, наявної в Єдиному держаному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, керівником Товариства з обмеженою відповідальністю "Ремонтне підприємство" значиться Білаш Едуард Іванович, у відповідності до вимогами ст. 48 Податкового кодексу України податкова декларація повинна містити підписи посадових осіб платника податку, а податкова звітність подана позивачем до Кобеляцького відділення Кременчуцької ОДПІ підписана Рассохіним О.І., який згідно матеріалів справи є заступником директора ТОВ "Ремонтне підприємство" Кременчуцькою ОДПІ було правомірно відмовлено у прийняті податкової звітності позивача.
На підставі викладеного колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права
Керуючись ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, п. 1 ч. 1 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Ремонтне підприємство" залишити без задоволення.
Ухвалу Полтавського окружного адміністративного суду від 07.02.2013р. по справі № 816/43/13-а залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя (підпис)Філатов Ю.М.Судді(підпис) (підпис) Водолажська Н.С. Тацій Л.В. ЗГІДНО З ОРИГІНАЛОМ: Філатов Ю.М.
Повний текст ухвали виготовлений 29.04.2013 р.