Справа № 516/163/13-а
Провадження №6-а/516/5/13
У Х В А Л А
25 квітня 2013 року м. Теплодар
Теплодарський міський суд Одеської області у складі:
головуючого судді Шумейко М.Т.,
при секретарі Мірошніковій О.С.,
за участю стягувача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Теплодар заяву Відділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції в Одеській області про встановлення або зміну способу і порядку виконання рішення суду у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Теплодарської міської ради Одеської області про визнання дій субєкта владних повноважень протиправними та стягнення недоотриманих коштів по щомісячній виплаті,
В С Т А Н О В И В:
Відділ примусового виконання рішень Головного управління юстиції в Одеській області звернувся до суду із заявою, в якій просить змінити спосіб і порядок виконання рішення №2-а-162/11 від 19.07.2011 р. Теплодарського міського суду Одеської області про зобовязання Управління праці та соціального захисту населення виконкому Теплодарської міської ради нарахувати та виплатити ОСОБА_1 щомісячну грошову допомогу на дитину шкільного віку ОСОБА_2 згідно п. 8 ч. 1 ст. 30 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у розмірі мінімальної заробітної плати щомісячно за період з 01 січня 2011 року по 30 червня 2011 року з урахуванням проведених за цей час виплат на стягнення з Управління праці та соціального захисту населення виконкому Теплодарської міської ради 5511,00 грн. на користь ОСОБА_1 щомісячну грошову допомогу на дитину шкільного віку ОСОБА_2 за період з 01 січня 2011 року по 30 червня 2011 року. Свої вимоги мотивує тим, що у виконавчому документі по справі зазначено порядок виконання, як зобов'язання вчинити певну дію (здійснити перерахунок та забезпечити проведення виплати), у зв'язку з чим державний виконавець при виконанні своїх обов'язків позбавлений можливості накладення арешту на кошти боржника та проводити примусове списання коштів, оскільки ст. 75 Закону України «Про виконавче провадження» передбачений певний порядок виконання судових рішень за якими боржник зобов'язаний вчинити певні дії. Також вказує, що рішення суду боржником виконано частково, а саме в частині зобовязання здійснення перерахунку. В іншій частині рішення суду не виконано і виконання не може бути проведено без участі боржника. У звязку із чим, для повного та фактичного виконання рішення необхідно встановити або змінити порядок та спосіб виконання рішення суду. Також просив суд розглянути заяву без участі його представника.
У судовому засіданні стягувач ОСОБА_1 вказану заяву про встановлення або зміну способу і порядку виконання рішення суду підтримав.
Управління праці та соціального захисту населення виконкому Теплодарської міської ради Одеської області надало до суду заяву про розгляд справи за відсутності його представника, а також заперечення проти заяви.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення стягувача ОСОБА_1, суд вважає, що заява задоволенню не підлягає виходячи з наступного.
Постановою Теплодарського міського суду Одеської області від 19 липня 2011 року по справі №2-а-162/11 р. за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Теплодарської міської ради Одеської області, про визнання дій субєкта владних повноважень протиправними та стягнення недоотриманих коштів по щомісячній виплаті, позов задоволено частково та визнано дії Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Теплодарської міської ради Одеської області щодо відмови в перерахунку та виплаті в повному обсязі ОСОБА_1 щомісячної виплати у розмірі мінімальної заробітної плати на дитину шкільного віку ОСОБА_2 відповідно до п.8 ст.30 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи " протиправними; зобовязано Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Теплодарської міської ради Одеської області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 щомісячну грошову допомогу на дитину шкільного віку ОСОБА_2 згідно п.8 ч. 1 ст.30 Закону України „ Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи " у розмірі мінімальної заробітної плати щомісячно за період з 01 січня 2011 року по 30 червня 2011 року з урахуванням проведених за цей час виплат.
На виконання вказаної постанови Теплодарським міським судом Одеської області 21.09.2012 року було видано відповідний виконавчий лист №138/12 р.
06 грудня 2012 року старшим державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції в Одеській області за зазначеним виконавчим листом відкрито виконавче провадження №35575676.
Як вбачається із листа Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Теплодарської міської ради Одеської області від 03.08.2011 р. №05-21/1260, останнє зверталось до начальника Головного управління праці та соціального захисту населення із проханням виділити додаткові кошти по КПК 2501210 «Компенсація сімям з дітьми та видатки на безоплатне харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» для виконання рішення Теплодарського міського суду у сумі 5511 грн. 00 коп.
Згідно розрахунку №149 видатків по виплаті компенсацій і наданню пільг громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, сума витрат, що підлягає відшкодуванню ОСОБА_1 на дитину шкільного віку ОСОБА_2 за період з січня 2011 року по червень 2011 року становить 5511 грн. 00 коп.
Відповідно до довідки Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Теплодарської міської ради Одеської області спільно із Відділом Державної казначейської служби України про залишки відкритих асигнувань загального та спеціального фондів державного та/або місцевих бюджетів на реєстраційних рахунках №01-09/152 від 17.12.2012 р. станом на 17 грудня 2012 р. залишки відкритих асигнувань на реєстраційному рахунку №35213040000951 (Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи) становлять 1 гривня 15 копійок.
Відповідно до ч. 1 ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Зі змісту заяви Відділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції в Одеській області про встановлення або зміну способу і порядку виконання рішення суду вбачається, що він фактично просить суд змінити висновок суду по суті позовних вимог, викладений в резолютивній частині постанови Теплодарського міського суду Одеської області від 19 липня 2011 року, а саме, як зазначає заявник, змінити спосіб і порядок виконання рішення із зобовязання нарахувати та виплатити на стягнення з боржника 5511,00 грн. на користь ОСОБА_1 щомісячної грошової допомоги на дитину шкільного віку ОСОБА_2 за період з 01 січня 2011 року по 30 червня 2011 року.
Приписи ст. 263 КАС України передбачають зміну чи встановлення порядку і способу виконання рішення, яке було ухвалено судом у справі, а саме резолютивної частини постанови, яка містить висновки суду по суті позовних вимог. Отже, суд, здійснюючи зміну порядку чи способу виконання рішення, не змінює змісту резолютивної частини та не змінює спосіб захисту порушеного права, обраний судом при вирішенні справи.
Таким чином, заява Відділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції в Одеській області про встановлення або зміну способу і порядку виконання рішення суду не підлягає задоволенню, оскільки в разі задоволення її вимог фактично буде змінено по суті зміст резолютивної частини постанови суду, що в свою чергу є порушенням норм процесуального права.
Керуючись ст. 160, 165, 263 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
У задоволенні заяви Відділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції в Одеській області про встановлення або зміну способу і порядку виконання рішення суду у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Теплодарської міської ради Одеської області про визнання дій субєкта владних повноважень протиправними та стягнення недоотриманих коштів по щомісячній виплаті відмовити.
Ухвала суду може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня її проголошення.
Суддя ОСОБА_3