Постанова № 30943873, 25.04.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.04.2013
Номер справи
805/2519/13-а
Номер документу
30943873
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 квітня 2013 р. Справа №805/2519/13-а

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Загацької Т.В.,

при секретарі Телешові В.О.

за участю:

представника позивача Хромова О.І.,

представника відповідача Костіної Е.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Техресурси» до Шахтарської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби про визнання нечинними та скасування податкових повідомлень - рішень №0000040015 від 07.08.2012 року, № 0000171640 від 28.02.2012 року, 0000161640 від 28.02.2012 року, № 0000030016 від 15.08.2012 року, № 0000032400/65 від 20.03.2012 року, визнання нечинною та скасування податкової вимоги № 105 від 21.11.2011 року, визнання неузгодженої суми податкового боргу у розмірі 354306,36 грн., зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, товариство з обмеженою відповідальністю «Техресурси», звернувся до суду з позовом до Шахтарської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби про визнання нечинними та скасування податкових повідомлень - рішень №0000040015 від 07.08.2012 року, № 0000171640 від 28.02.2012 року, 0000161640 від 28.02.2012 року, № 0000030016 від 15.08.2012 року, № 0000032400/65 від 20.03.2012 року, визнання нечинною та скасування податкової вимоги № 105 від 21.11.2011 року, визнання неузгодженої суми податкового боргу у розмірі 354306,36 грн., зобов'язання перерахувати суму податкового боргу товариства з обмеженою відповідальністю «Техресурси».

В обґрунтування позову позивач посилається на те, що відповідачем було повідомлено про наявність податкового боргу товариства з обмеженою відповідальністю «Техресурси» на суму 483102,36 грн. згідно довідки відповідача про наявність заборгованості податкового боргу станом на 22.01.2013 року. Наведена сума значно перевищує розміри реального податкового боргу товариства з обмеженою відповідальністю «Техресурси».

Позивач також вказує на те, що ним була подана декларація з податку на прибуток підприємства за 2-4 квартали 2011 року № 9014855045, згідно якої було визначено суму податкових зобов'язань, яка підлягає сплаті до бюджету у розмірі 95857,00 грн. Внаслідок виявлення збільшення витратної частини підприємства, позивачем було направлено коригування вищевказаної декларації. Однак, відповідачем була сформована податкова вимога № 105 від 21.11.2011 року, в якій була зазначена сума податкового боргу у розмірі 143592,96 грн. Також позивач зазначає, що ним були надані до відповідача декларації з податку на додану вартість, з орендної плати за земельні ділянки, на які було також подано коригування внаслідок виявлення збільшення витратної частини підприємства. Остаточна сума податкового боргу мала складати 128796,00 грн.

Відповідач зобов'язаний врахувати розмір коригування податкових зобов'язань при визначенні остаточної суми податкового боргу, однак він вчинив завищення цих сум, які визначив у своїх вимогах та повідомленнях - рішеннях.

На підставі вищенаведеного позивач просив суд визнати нечинними та скасувати податкові повідомлення - рішення №0000040015 від 07.08.2012 року, № 0000171640 від 28.02.2012 року, 0000161640 від 28.02.2012 року, № 0000030016 від 15.08.2012 року, № 0000032400/65 від 20.03.2012 року, визнати нечинною та скасувати податкову вимогу № 105 від 21.11.2011 року, визнати неузгодженою суму податкового боргу у розмірі 354306,36 грн., зобов'язати перерахувати суму податкового боргу товариства з обмеженою відповідальністю «Техресурси».

В судовому засіданні представник позивача надав пояснення аналогічні змісту позовних вимог, позовні вимоги підтримав та просив задовольнити їх у повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог, просив в задоволенні позову відмовити у повному обсязі, надав заперечення згідно яких вказав, що позивач посилається на декларацію № 9014855045, якою було визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 95857,00 грн. та нібито коригування цієї декларації, на підставі чого була сформована податкова вимога від 21.11.2011 року № 105, в якій визначена сума податкового боргу у розмірі 143592,96 грн., однак на момент формування податкової вимоги та після цього коригування до відповідача не надходили. Податкова вимога сформована у відповідності до законодавства та не має підстав для скасування.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов не підлягає задоволенню з таких підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач зареєстрований як юридична особа 26 жовтня 1999 року виконавчим комітетом Кіровської міської ради Донецької області, ідентифікаційний код юридичної особи 30364980 згідно свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи № 534104 серія А00.

В судовому засіданні встановлено та підтверджується матеріалами справи, що в період з 10.02.2012 року по 23.02.2012 року відповідачем була проведена планова виїзна перевірка позивача, на підставі якої складено акт № 180/23/30364980 від 01.03.2012 року про результати планової виїзної перевірки товариства з обмеженою відповідальністю «Техресурси» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2011 року по 31.12.2011 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2011 року по 31.12.2011 року.

Вищезазначеним актом,серед іншого, встановлені наступні порушення позивачем: п.2.8 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України № 637 від 15.12.2004 року - перевищення ліміту готівки в касі підприємства на загальну суму 2516,00 грн.

На підставі вищевказаного акту перевірки, відповідачем було прийняте податкове повідомлення - рішення № 0000032400/65 від 20.03.2012 року, згідно якого сума штрафних (фінансових) санкцій складає 5032,00 грн.

Також відповідачем був складений акт перевірки своєчасності сплати податку на додану вартість № 125/58/15-014/30364980 від 17.02.2012 року, яким було встановлено порушення позивачем термінів сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання з податку на додану вартість протягом 10 календарних днів, визначених п.203.2 ст. 203, п.50.1 ст. 50 Податкового кодексу України.

На підставі вищевказаного акту перевірки, відповідачем були прийняті податкові повідомлення - рішення № 0000161640 від 28.02.2012 року, згідно якого сума штрафних (фінансових) санкцій з податку на додану вартість складає 906,08 грн., яке отримане позивачем 28.02.2012 року, що підтверджується його підписом на корінці податкового повідомлення - рішення та № 0000171640 від 28.02.2012 року, згідно якого сума штрафних (фінансових) санкцій з податку на додану вартість складає 4284,92 грн., яке отримане позивачем 28.02.2012 року, що підтверджується його підписом на корінці податкового повідомлення - рішення.

25.07.2012 року відповідачем було проведено камеральну перевірку позивача, на підставі якої складено акт камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток № 341/54/15-014/30364980 від 25.07.2012 року, яким встановлено порушення позивачем термінів сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання з податку на прибуток протягом строків, визначених п.57.1 ст. 57 Податкового кодексу України.

На підставі вищевказаного акту перевірки, відповідачем було прийняте податкове повідомлення - рішення № 0000040015 від 07.08.2012 року, згідно якого сума штрафних (фінансових) санкцій з податку на прибуток приватних підприємств складає 2452,79 грн.

Відповідачем був складений акт про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість № 383/57/15-014/30364980 від 17.08.2012 року, яким були встановлені наступні порушення: дані камеральної перевірки свідчать про несвоєчасну сплату самостійно визначеного податкового зобов'язання з ПДВ згідно декларації з податку на додану вартість від 16.03.2012 року № 9012081432 по строку сплати 30.03.2012 року на загальну суму 924,00 грн., від 16.01.2012 року № 9013421419 по строку сплати 30.01.2012 року на загальну суму 13973,82 грн., від 17.04.2012 року № 9019315136 по строку сплати 30.04.2012 року на загальну суму 2236,00 грн., від 15.02.2012 року № 9005342742 по строку сплати 01.03.2012 року на загальну суму 849,00 грн., від 17.05.2012 року № 9027060049 по строку сплати 31.07.2012 року на загальну суму 5658,03 грн.

На підставі вищевказаного акту перевірки, відповідачем було прийняте податкове повідомлення - рішення № 0000030016 від 15.08.2012 року, згідно якого сума штрафних (фінансових) санкцій з податку на додану вартість складає 4728,17 грн., яке отримане позивачем 15.08.2012 року, що підтверджується його підписом на корінці податкового повідомлення - рішення.

Згідно з п.46.1 ст. 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Відповідно до п. 48.1 ст. 48 Податкового кодексу України податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями пункту 46.5 статті 46 цього Кодексу та чинному на час її подання. Форма податкової декларації повинна містити необхідні обов'язкові реквізити і відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору.

Обов'язкові реквізити - це інформація, яку повинна містити форма податкової декларації та за відсутності якої документ втрачає визначений цим Кодексом статус із настанням передбачених законом юридичних наслідків (п.48.2 ст. 48 Податкового кодексу України).

У відповідності до п.48.3 ст. 48 Податкового кодексу України податкова декларація повинна містити такі обов'язкові реквізити: тип документа (звітний, уточнюючий, звітний новий); звітний (податковий) період, за який подається податкова декларація; звітний (податковий) період, що уточнюється (для уточнюючого розрахунку); повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові) платника податків згідно з реєстраційними документами; код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер; реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті); місцезнаходження (місце проживання) платника податків; найменування органу державної податкової служби, до якого подається звітність; дата подання звіту (або дата заповнення - залежно від форми); ініціали, прізвища та реєстраційні номери облікових карток або інші відомості, визначені в абзаці сьомому цього пункту, посадових осіб платника податків; підписи платника податку - фізичної особи та/або посадових осіб платника податку, визначених цим Кодексом, засвідчені печаткою платника податку (за наявності).

Податкова звітність, складена з порушенням норм цієї статті, не вважається податковою декларацією, крім випадків, встановлених пунктом 46.4 статті 46 цього Кодексу (п. 48.7 ст. 48 Податкового кодексу України).

Податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків (п.49.1 ст. 49 Податкового кодексу України).

Згідно з п. 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України Податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один із таких способів: а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою; б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

У разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов'язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідного органу державної податкової служби не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, визначеного цією статтею, а при поданні податкової звітності в електронній формі, - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк (п.49.5 ст. 49 Податкового кодексу України).

Прийняття податкової декларації є обов'язком органу державної податкової служби. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов'язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають (п.49.8 ст. 49 Податкового кодексу України).

За умови дотримання платником податків вимог цієї статті посадова особа органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана зареєструвати податкову декларацію платника датою її фактичного отримання органом державної податкової служби (п.49.9 ст. 49 Податкового кодексу України).

Згідно з п.50.1 ст. 50 Податкового кодексу України у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Як вбачається з розрахунку коригування сум податку на додану вартість до податкової декларації з податку на додану вартість (Д1), на який посилається позивач, він поданий без дотримання вищезазначених вимог законодавства, а саме: не вказано, за який саме звітний (податковий) період, за який виправляються помилки поданий розрахунок, не вказане найменування органу державної податкової служби, до якого подається звітність, не має підпису посадової особи платника податку. Також у даному розрахунку відсутня відмітка податкового органу про одержання розрахунку, а саме: штамп органу державної податкової служби, дата, вхідний номер.

Позивачем не надано жодних доказів, які б підтверджували факт отримання відповідачем розрахунків коригування сум до податкових декларацій, на які посилається позивач.

Отже, суд приходить до висновку про правомірність оскаржуваних податкових повідомлень - рішень, що вони прийняті відповідачем обґрунтовано та на підставі діючого законодавства, відповідають обставинам справи та правильному застосуванню норм матеріального права, у звязку з чим суд відмовляє в задоволенні позову в цій частині.

Позовні вимоги про визнання нечинною та скасування податкової вимоги № 105 від 21.11.2011 року також не підлягають задоволенню з огляду на наступне:

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем булла подана до відповідача податкова декларація з податку на прибуток підприємства (вх. № 9009450899 від 25.10.2011 року) за звітний (податковий) період - 2-3 квартали 2011 року, згідно з рядком 16 якої позивач визначив суму податку на прибуток, нарахований за результатами останнього календарного кварталу (звітного) податкового періоду у розмірі 155593,00 грн.

Відповідачем, у зв'язку з несплатою позивачем узгодженої суми податкового зобов'язання, була виставлена товариству з обмеженою відповідальністю «Техресурси» податкова вимога № 105 від 21 листопада 2011 року, згідно якої станом на 21 листопада 2011 року загальна сума податкового боргу з податку на прибуток приватних підприємств платника податків за узгодженими грошовими зобов'язаннями становить 143592,46 грн. Зазначена податкова вимога отримана позивачем 27.12.2011 року, що підтверджується його підписом на корінці податкової вимоги.

Згідно п.п.14.1.153 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податкова вимога - письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

Відповідно до п.57.1 ст. 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, орган державної податкової служби надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків (п.59.1 ст. 59 Податкового кодексу України).

У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення (п.59.5 ст. 59 Податкового кодексу України).

Як вбачається з даних зворотного боку облікової картки товариства з обмеженою відповідальністю «Техресурси» станом на 31.12.2011 року у позивача існує заборгованість з податку на прибуток приватних підприємств у загальному розмірі 143592,46 грн.

Позивачем не надано належних доказів, які б підтверджували факт направлення чи отримання відповідачем розрахунку коригування суми до вищевказаної податкової декларації з податку на прибуток підприємств, а також доказів, які б свідчили про завищення суми податкового зобов'язання.

Податкова вимога № 105 від 21 листопада 2011 року була сформована на підставі податкового боргу товариства з обмеженою відповідальністю «Техресурси» перед бюджетом з податку на прибуток, який утворився у зв'язку з несвоєчасною сплатою у повному обсязі у встановлений законом строк суми узгоджених податкових зобов'язань, визначених позивачем самостійно, згідно поданої декларації з податку на прибуток підприємства № 9009450899 від 25.10.2011 року на суму 155593,00 грн., з якої несплачений залишок складає 143592,96 грн., а отже, сформована відповідно з вимогами законодавства.

У зв'язку з тим, що суд прийшов до висновку про необґрунтованість позовних вимог в частині визнання нечинними та скасування податкових повідомлень - рішень №0000040015 від 07.08.2012 року, № 0000171640 від 28.02.2012 року, 0000161640 від 28.02.2012 року, № 0000030016 від 15.08.2012 року, № 0000032400/65 від 20.03.2012 року, визнання нечинною та скасування податкової вимоги № 105 від 21.11.2011 року, позовні вимоги про визнання неузгодженої суми податкового боргу у розмірі 354306,36 грн. та зобов'язання вчинити певні дії також задоволенню не підлягають.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частиною 1 ст. 69 визначено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до вимог ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи вищенаведене суд приходить до висновку про необґрунтованість позову товариства з обмеженою відповідальністю «Техресурси» до Шахтарської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби про визнання нечинними та скасування податкових повідомлень - рішень №0000040015 від 07.08.2012 року, № 0000171640 від 28.02.2012 року, 0000161640 від 28.02.2012 року, № 0000030016 від 15.08.2012 року, № 0000032400/65 від 20.03.2012 року, визнання нечинною та скасування податкової вимоги № 105 від 21.11.2011 року, визнання неузгодженої суми податкового боргу у розмірі 354306,36 грн., зобов'язання вчинити певні дії, у зв'язку із чим відмовляє у задоволенні позов у повному обсязі.

На підставі статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати стягненню не підлягають.

Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 227, 254, Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ :

В задоволенні позову товариства з обмеженою відповідальністю «Техресурси» до Шахтарської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби про визнання нечинними та скасування податкових повідомлень - рішень №0000040015 від 07.08.2012 року, № 0000171640 від 28.02.2012 року, №0000161640 від 28.02.2012 року, № 0000030016 від 15.08.2012 року, № 0000032400/65 від 20.03.2012 року, визнання нечинною та скасування податкової вимоги № 105 від 21.11.2011 року, визнання неузгодженої суми податкового боргу у розмірі 354306,36 грн., зобов'язання вчинити певні дії, - відмовити.

Вступна та резолютивна частини постанови прийняті в нарадчій кімнаті та проголошені в судовому засіданні 25.04.2013 року, постанова в повному обсязі буде виготовлена 29.04.2013 року.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду першої інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Суддя Загацька Т. В.