КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 квітня 2013 року 810/1370/13-а
Суддя Київського окружного адміністративного суду Скрипка І.М., розглянувши в порядку скороченого провадження позовну заяву Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю "ВТОРМА ПЛЮС" про стягнення податкового боргу з рахунків,
в с т а н о в и в:
22 березня 2013 року до Київського окружного адміністративного суду звернулась Ірпінська об'єднана державна податкова інспекція Київської області Державної податкової служби (ОДПІ) із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ВТОРМА ПЛЮС" (ТОВ "ВТОРМА ПЛЮС") про стягнення податкового боргу з рахунків у сумі 8262,31 грн.
Зазначили, що податкова заборгованість відповідача виникла у зв'язку з порушенням строків подання податкової звітності з податку на додану вартість.
Ухвалою суду від 25 березня 2013 року відкрито скорочене провадження у справі.
За правилами частини першої статті 1832 КАС України скорочене провадження застосовується, зокрема, в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Відповідач, якому було надіслано копію позовної заяви з додатками, отримав ухвалу про відкриття скороченого провадження в цій справі, але жодних заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову не надав.
Дослідивши матеріали справи судом встановлено таке.
ТОВ "ВТОРМА ПЛЮС" як суб'єкт підприємницької діяльності зареєстроване виконавчим комітетом Ірпінської міської ради Київської області 04 червня 2006 року; тоді ж взято на податковий облік за № 103.
Камеральними перевірками ТОВ "ВТОРМА ПЛЮС" 20 липня 2012 року та 22 листопада 2011 року Ірпінською ОДПІ виявлено порушення вимог п.п. 49.18.1 п.49.18 статті 49 Податкового кодексу України, а саме: відповідачем не подано до ОДПІ декларації з податку на додану вартість за період з січня по травень 2012 року, з серпня по жовтень 2011 року, про що складено акти перевірки №1027/15-2/32754180 від 20 липня 2012 року, №2370/15-3/32754180 від 22 листопада 2011 року, №2269/15-3/32754180 від 22 листопада 2011 року.
За результатами вказаних перевірок податковим органом прийняті податкові повідомлення-рішення форми "Р" № 0009101501 від 20 липня 2012 року із визначенням податкового зобов'язання зі сплати штрафних санкцій у розмірі 5100 грн., №0005811501 від 22 листопада 2011 року - у сумі 3060 грн., №0005791501 від 22 листопада 2011 - у розмірі 170 грн.
У зв'язку із частковою сплатою боргу загальна сума непогашеного податкового зобов'язання складає 8262,31 грн.
Так як відповідачем зазначені податкові повідомлення-рішення оскаржені не були, вони є узгодженими.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд виходить із такого.
Як встановлює стаття 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, визначеному законом.
Статтею 16 Податкового кодексу України (ПКУ) встановлено обов'язок платників податків подавати до контролюючих органів декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
За визначенням пункту 46.1 статті 46 ПКУ податкова декларація (розрахунок) - це документ, що подається платником податків контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
За правилами пункту 49.1 статті 49 ПКУ податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.
Так, як встановлює підпункт 49.18.1 статті 49 ПКУ податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
За приписами пункту 120.1 статті 120 ПКУ неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання; ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Згідно норм пункту 54.3 статті 54 ПКУ контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо, зокрема, платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію.
Відповідно пункту 57.3 статті 57 цього кодексу у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Як визначає підпункт 14.1.175. статті 14 ПКУ податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
За положеннями пункту 87.2 статті 87 цього кодексу джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Пунктом 95.3 статті 95 ПКУ встановлено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Право органів податкової служби звертатись до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, із рахунків, передбачене підпунктом 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Податкового Кодексу України.
Таким чином податкові зобов'язання, визначені вказаними податковими повідомленнями-рішеннями є узгодженими і підлягають виконанню.
Доказів оскарження у судовому порядку вказаних податкових повідомлень-рішень або сплати бору, суду не надано.
Відповідач на пропозицію суду подати заперечення проти позову та докази, що їх підтверджують, викладену в ухвалі про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі, жодних заперечень проти позову або доказів, що спростовують твердження позивача не надав.
За наведених обставин суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, а податковий борг у сумі 8262,31 грн. таким, що підлягає стягненню.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.
Керуючись статями статтями 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 128, 1832, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути із Товариства з обмеженою відповідальністю "ВТОРМА ПЛЮС" на користь Державного бюджету України заборгованість у сумі 8262 (вісім тисяч двісті шістдесят дві) грн. 31 коп.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Скрипка І.М.