Постанова № 30938948, 22.04.2013, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.04.2013
Номер справи
823/984/13-а
Номер документу
30938948
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Черкаси

22 квітня 2013 року Справа № 823/984/13-а

10 год. 55 хв. м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Гайдаш В.А.,

при секретарі - Журавель Т.В.,

за участю представника позивача - Постоленко І.В. (за довіреністю), представника відповідача - Гуцало І.В. ( за довіреністю), розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної фінансової інспекції в Черкаській області до комунального підприємства теплових мереж «Черкаситеплокомуненерго» Черкаської міської ради про стягнення коштів,

ВСТАНОВИВ:

До Черкаського окружного адміністративного суду звернулась державна фінансова інспекція в Черкаській області з адміністративним позовом до комунального підприємства теплових мереж «Черкаситеплокомуненерго» Черкаської міської ради про стягнення коштів.

Позивач свої вимоги мотивує тим, що протягом липня-серпня позивачем проведено ревізію фінансово-господарської діяльності позивача, в ході якої було виявлено порушення п. 5 Порядку № 503, а саме: підприємством до розрахунку суми різниці в тарифах по населенню взято не фактичні нарахування по пільгам, які становили 5853830 грн. 00 коп., о фактичну сплату за 2010 р. в сумі 5645200 грн. 00 коп. Внаслідок зазначеного , сума різниці в тарифах по населенню завищена на 208630 грн. 00 коп., що призвело до зайвого отримання субвенції на відповідну суму.

Представник позивача Постоленко І.В. в судовому засіданні адміністративний позов підтримала в повному обсязі та просила його задовольнити.

Представник відповідача Гуцало І.В., вимоги викладені у адміністративному позові, не визнала та просила відмовити в його задоволенні.

Заслухавши представників сторін, розглянувши подані сторонами докази, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців комунальне підприємство теплових мереж «Черкаситеплокомуненерго» Черкаської міської ради зареєстроване 18.01.2000р. виконавчим комітетом Черкаської міської ради (ідентифікаційний код 02082522).

З матеріалів справи суд встановив, що відповідно до п. 1.1.4.1 плану контрольно-ревізійної роботи Держфінінспекції України на 2 квартал 2012 року на підставі направлень від 10.08.2012 № 113, № 115 та від 27.06.2012 р. № 94 заступником начальника Черкаської об'єднаної Державної фінансової інспекції Черкаської області Кошарним О.В. та державним фінансовим інспектором Черкаської об'єднаної Державної фінансової інспекції Черкаської області Москаленко Л.В. проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності позивача, у тому числі щодо використання коштів субвенції, виділеної з державного бюджету місцевим бюджетам для погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії тарифам, що затверджувалась або погоджувалась відповідними органами влади за період з 01.01.2011 р. до 31.12.2011 р., за результатами якої складений акт від 28.08.2012 р. № 01-21/18.

Актом ревізії встановлено порушення позивачем пункту 5 Порядку перерахування у 2011 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, що вироблялася, транспортувалася та постачалася населенню, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії тарифам, що затверджувалися або погоджувалися відповідними органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 року № 503 (далі - Порядок перерахування субвенції), а саме, що обсяг заборгованості з різниці в тарифах визначається учасниками розрахунків як різниця між фактичними витратами на теплову енергію (виробництво, транспортування і постачання теплової енергії) і фактичними нарахуваннями згідно із затвердженими для населення тарифами.

В ході ревізії встановлено, що в порушення п. 5 Порядку № 503 підприємством до розрахунку суми різниці в тарифах по населенню взято не фактичні нарахування по пільгах, які становили 5853 830 грн. 00 коп., а фактичну сплату за 2010 р. в сумі 5645200 грн. 00 коп. Зазначене призвело до заниження доходів від населення за діючими тарифами на суму 208630 грн. 00 коп.

Вищезазначене порушення відповідачем усунуто не було, відповідно до п. 7. ст. 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 № 2939 та абз. 1 п. 46 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 р. № 550 відповідачу 10.10.2012р. пред'явлено вимоги та пропозиції щодо усунення порушень, виявлених ревізією, № 01-52/3798.

Відповідачем зазначена вимога про усунення порушення, що полягає у завищенні суми різниці в тарифах по населенню на суму 208630 грн. 00 коп., не виконана.

Відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 р. № 2939 вимоги службових осіб органу державного фінансового контролю є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.

Суд встановив, що відповідно до пункту 5 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 № 503, обсяг заборгованості з різниці в тарифах визначається учасниками розрахунків як різниця між фактичними витратами на теплову енергію (виробництво, транспортування і постачання теплової енергії) і фактичними нарахуваннями згідно із затвердженими для населення тарифами з урахуванням перерахунку за низькоякісні та не в повному обсязі надані послуги з відрахуванням дотації місцевих бюджетів, отриманої учасниками розрахунків для відшкодування різниці в тарифах.

Таким чином встановлено та відповідачем не заперечується, що до вказаного розрахунку він включив фактичну сплату населенням у 2010 році суми 5645,2 тис. грн., а не фактично нараховану з урахуванням пільг.

Суд погоджується з висновками акту ревізії про порушення відповідачем норм діючого законодавства щодо отримання коштів відповідної субвенції. Таке порушення вплинуло на загальний розрахунок, що завищило розмір різниці в тарифах населенню на суму 208,63 тис. грн. (завищено обсяг заборгованості) і мало наслідком неправомірне отримання з Державного бюджету України завищеної суми коштів субвенції на відповідну суму.

Таким чином, позивач правомірно у пункті 1 вимоги про усунення виявлених ревізією порушень зобов'язав відповідача повернути вказану суму або відкоригувати її в наступних періодах під час отримання наступної відповідної субвенції.

Керуючись ст.ст. 86, 128, 159, 162, 163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з комунального підприємства теплових мереж «Черкаситеплокомуненерго» Черкаської міської ради (18000, м. Черкаси, вул. О.Дашкевича, 62, код ЄДРПОУ 02082522) до державного бюджету кошти в сумі 208630 (двісті вісім тисяч шістсот тридцять) грн. 00 коп.

Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд у порядку та строки, встановлені ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.А. Гайдаш

Повний текст постанови виготовлено 23.04.2013 р.