Ухвала суду № 30917249, 15.03.2013, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.03.2013
Номер справи
813/1513/13-а
Номер документу
30917249
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2;; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А

судового засідання про закриття провадження у справі

щодо частини позовних вимог

15 березня 2013 року № 813/1513/13-а

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючої - судді Потабенко В.А.

за участю секретаря судового засідання Гойни Є.А.,

за участі:

представника позивача - ОСОБА_1, згідно довіреності,

представника відповідача - Кохана А.В., згідно довіреності,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові клопотання представника відповідача про закриття провадження щодо частини позовних вимог у справі за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби про скасування податкових повідомлень-рішень, скасування постанови, -

ВСТАНОВИВ:

ФОП ОСОБА_3 звернулася до суду з позовом до ДПІ у Франківському районі м. Львова про скасування податкових повідомлень-рішень № 0000051720, № 0000041720 від 10.01.2013 року, скасування постанови ДПІ в Франківському районі м. Львова від 10.01.2013 року серії АА № 312940 у справі про адміністративне правопорушення та накладення адміністративного штрафу в сумі 51,00 грн.

В судовому засіданні представник відповідача звернувся до суду з клопотанням про закриття провадження у справі в частині, що стосується скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення. Зазначає, що така позовна вимога не підлягає до розгляду в порядку адміністративного судочинства, а тому просить закрити провадження в цій частині позовних вимог.

Представник позивача проти задоволення клопотання про закриття провадження у справі щодо частини позовних вимог не заперечив.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши дійсні обставини справи, суд приходить до висновку, що клопотання підставне і підлягає до задоволення, враховуючи наступне.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

В п. 1 ст. 2 КАС України йдеться про те, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Юрисдикція адміністративних судів, згідно з ч. 2 ст. 4 КАС України, поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

В п. 3 ч. 3 ст. 17 КАС України зазначено, що юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи про накладення адміністративних стягнень.

Водночас, ст. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 року № 8073-X визначає завдання Кодексу, якими є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

А також, згідно з п. 3 ч. 1 ст. 288 КУпАП, постанову іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.

Адміністративні суди не розглядають справи про адміністративні правопорушення, розгляд яких віднесено до компетенції загальних судів, яким це право надано чинним законодавством, зокрема, Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Відтак, з наведеного вище та виходячи із природи оскаржуваної постанови ДПІ в Франківському районі м. Львова від 10.01.2013 року серії АА № 312940 у справі про адміністративне правопорушення позивачкою ч. 1 ст. 167-1, ст. 234-2 КУпАП (порядку подання декларації про доходи та ведення обліку доходів і витрат) та накладення адміністративного штрафу в сумі 51,00 грн., суд приходить до висновку про те, що таку слід оскаржувати до суду загальної юрисдикції.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Наведені висновки узгоджуються з правовою позицією Вищого адміністративного суду України, викладеною в ухвалах від 20.06.12 року № К-9991/29420/12, від 31.05.12 року № 9991/26796/12.

У зв'язку з вищенаведеним, керуючись ст.ст. 17, 157, 160, 165, 167 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В :

клопотання Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби задовольнити.

Провадження в адміністративній справі за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби про скасування податкових повідомлень-рішень, скасування постанови - закрити в частині позовних вимог щодо оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення від 10.01.2013 року серії АА № 312940.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст ухвали виготовлений 20.03.2013 року.

Суддя Потабенко В.А.