Рішення № 30914514, 25.04.2013, Оболонський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
25.04.2013
Номер справи
756/3630/13-ц
Номер документу
30914514
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

25.04.2013 Справа № 756/3630/13-ц

Унікальний номер 756/3630/13-ц

Справа № 2/756/2082/13

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 квітня 2013 року Оболонський районний суд міста Києва в складі:

головуючого судді - Шумейко О.І.,

при секретарі - Острянко В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплаченої державної соціальної допомоги по догляду за дитиною,

в с т а н о в и в:

У березні 2013 року позивачі звернулися до суду в порядку цивільного судочинства з позовом до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплаченої державної соціальної допомоги по догляду за дитиною.

Свої позовні вимоги позивачі обґрунтували тим, що згідно з Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» на підставі поданої заяви ОСОБА_1 з 01.03.2008 року по 28.02.2026 року призначено щомісячну державну допомогу на дітей одиноким матерям, з 18.04.2008 року по ІНФОРМАЦІЯ_3 призначено щомісячну державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

За вироком Оболонського районного суду м. Києва від 30.04.2010 року ОСОБА_1 засуджена до 1 року 6 місяців позбавлення волі, у зв'язку з цим вона не мала права отримувати державну соціальну допомогу.

За таких обставин, виникла переплата коштів державної соціальної допомоги за період з 01.05.2010 року по 31.08.2010 року в сумі 713,00 грн., яку позивачі просять стягнути, як надміру виплачену державну соціальну допомогу, на користь Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити в повному обсязі.

Відповідач в судовому засіданні заперечувала проти позову, просила суд відмовити у задоволенні позову. Пояснила, що вона отримувала державну соціальну допомогу на банківську картку, яку при арешті з усіма особистими речами в неї було вилучено, у тому числі, разом з пін-кодом до вищевказаної картки. 25 березня 2012 року ОСОБА_1 звільнилась з місць позбавлення волі, до цього часу дитина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, перебував разом з бабусею та тіткою. Із заявами до правоохоронних органів та до банківської установи з приводу втрати банківської картки ОСОБА_1 не зверталась.

Заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до свідоцтва про народження від 04 березня 2008 року ОСОБА_2 народився ІНФОРМАЦІЯ_1, мати - ОСОБА_1

05 березня 2008 року до управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації звернулась ОСОБА_1 із заявою про призначення щомісячної державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та допомоги на дітей одиноким матерям відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми».

На підставі Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та поданої заяви ОСОБА_1 з 01.03.2008 року по 28.02.2026 року призначено щомісячну державну допомогу на дітей одиноким матерям, з 18.04.2008 року по ІНФОРМАЦІЯ_3 призначено щомісячну державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

У відповідності до положень ч. 1 ст. 18-1 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.

За приписами ст. 18-4 закону виплата допомоги на дітей одиноким матерям (батькам) припиняється у разі позбавлення отримувача допомоги батьківських прав, позбавлення отримувача допомоги волі за вироком суду, тощо.

Відповідно до ст. 22 вказаного закону одержувачі державної допомоги зобов'язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги. Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо) стягуються згідно з законом.

Пунктом 49 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року № 1751, визначено, що особи, яким виплачується зазначена державна допомога, зобов'язані повідомити органи, що призначають і виплачують допомогу про зміну всіх обставин, які впливають на виплату державної допомоги.

Як вбачається з розпорядження Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації №443 від 07.07.2010 року «Про призначення опікунів та піклувальника» ОСОБА_1 за вироком Оболонського районного суду м. Києва від 30.04.2010 року засуджена до 1 року 6 місяців позбавлення волі.

У зв'язку з вищевикладеним ОСОБА_1 не мала права отримувати державну соціальну допомогу, а тому за період з 01 травня 2010 р. по 31 серпня 2010 р. виникла переплата коштів державної соціальної допомоги в сумі 713,00 грн.

Управління праці та соціального захисту населення Оболонської РДА неодноразово зверталося до відповідача з листами щодо повернення незаконно отриманих коштів державної соціальної допомоги. (а.с. 13-14)

Однак у позасудовому порядку сума надміру сплаченої державної соціальної допомоги відповідачем на користь Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат сплачена не була.

Враховуючи викладене суд вважає, що позов Управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації та Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат є обґрунтованим та підлягає задоволенню та вирішує стягнути з відповідача на користь Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат суму незаконно отриманої державної соціальної допомоги у розмірі 713 гривень.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача в дохід держави підлягає стягненню судовий збір у сумі 214,60 грн.

Керуючись ст.ст.4, 10, 11, 60, 88, 209, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в:

Позов Управління праці та соціального захисту населення Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплаченої державної соціальної допомоги по догляду за дитиною - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місце проживання якої зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1, суму незаконно отриманої державної соціальної допомоги у розмірі 713 (сімсот тринадцять) гривень на рахунок Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, адреса: м.Київ, пр-т Комарова, буд. 7, код організації 22886300, УДК в м. Києві, р/р 35414014001244, КФК 090306, КЕКВ 1343, МФО 820019.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місце проживання якої зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1, судовий збір у сумі 214 (двісті чотирнадцять) гривень 60 копійок в дохід держави.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду міста Києва через Оболонський районний суд міста Києва шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення суду апеляційної скарги.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя О.І. Шумейко