ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № ,817/1274/13-а
22 квітня 2013 року 11год. 25хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дудар О.М., за участю секретаря судового засідання Сисун Н.В., сторін та інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Остаповець Д.І.,
відповідача: ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової служби України у Рівненській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних санкцій, ВСТАНОВИВ :
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової служби України у Рівненській області (далі - РУ ДСАТ ДПСУ у Рівненській області) звернулося до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (далі - ФОП ОСОБА_2) про стягнення штрафних санкцій в сумі 6800,00грн.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що 06.12.2012 на підставі рішення №1702170001/21 до ФОП ОСОБА_2 було застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 6800,00грн., який у добровільному порядку відповідачем не сплачений.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та пояснив суду, що 23.11.2012 на підставі наказу начальника РУ ДСАТ ДПСУ у Рівненській області від 23.11.2012 №271, направлень від 23.11.2012 №364 та від 23.11.2012 №365 та листа Березнівського районного відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області від 23.11.2012 №51/12430, у складі спільної робочої групи, працівниками РУ ДСАТ ДПСУ у Рівненській області було проведено перевірку господарської одиниці - магазину "ІНФОРМАЦІЯ_2", що розташований по АДРЕСА_1, та належить відповідачу. У ході проведення перевірки встановлено факт порушення вимог Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 №481/95-ВР (далі - Закон №481/95-ВР), а саме: продаж слабоалкогольного напою особі, яка не досягла 18 років. За результатами перевірки складено акт від 26.11.2012 №242/01/НОМЕР_1, на підставі якого прийнято рішення від 06.12.2012 №1702170001/21 про застосування до ФОП ОСОБА_2 фінансових санкцій у вигляді штрафу в сумі 6800,00грн. Вказаний штраф, у встановлений Законом №481/95-ВР строк, в добровільному порядку відповідачем не сплачений. Просив позов задовольнити повністю.
Відповідач у судовому засіданні позов не визнала пояснивши суду, що сплатити штраф в сумі 6800,00грн. не може у зв'язку зі скрутним матеріальним станом.
Заслухавши пояснення сторін, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення повністю з огляду на наступне.
Судом встановлено, що 23.11.2012 працівниками РУ ДСАТ ДПСУ у Рівненській області на підставі наказу начальника РУ ДСАТ ДПСУ у Рівненській області від 23.11.2012 №271, направлень від 23.11.2012 №364 та від 23.11.2012 №365 та листа Березнівського районного відділу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області від 23.11.2012 №51/12430, у складі спільної робочої групи, була проведена фактична перевірка з питань дотримання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами у господарській одиниці - магазині "ІНФОРМАЦІЯ_2", що розташований по АДРЕСА_1, та належить ФОП ОСОБА_2
Під час проведення перевірки встановлено порушенням вимог ст.15-3 Закону №481/95-ВР, а саме: продаж слабоалкогольного сильногазованого напою "Джин Тонік" особі, яка не досягла 18 років - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1
Працівниками Березнівського РВ УМВС України в Рівненській області щодо встановленого порушення було відібрано пояснення у продавця магазину "ІНФОРМАЦІЯ_2" - ОСОБА_4 та у неповнолітньої особи - ОСОБА_3.
За результатами перевірки складено акт за реєстраційним №242/01/НОМЕР_1 від 26.11.2012.
На підставі вказаного акта перевірки та відповідно до Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону №481/95-ВР, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 №790 (далі - Порядок №790), позивачем винесене рішення від 06.12.2012 №1702170001/21 про застосування до ФОП ОСОБА_2 фінансових санкцій у вигляді штрафу в сумі 6800,00грн.
Вказане рішення відповідачем отримане 08.12.2012, у встановленому законом порядку нею не оскаржувалося, зазначену суму фінансових санкцій-штрафу не сплачено.
Ці обставини підтверджуються дослідженими у судовому засіданні доказами: наказом від 23.11.2012 №271 (а.с.5), направленням на проведення фактичної перевірки від 23.11.2012 №364 (а.с.6), направленням на проведення фактичної перевірки від 23.11.2012 №365 (а.с.7), листом Березнівського РВ УМВС України в Рівненській області від 23.11.2012 №51/12430 (а.с.8), актом (довідкою) про результати фактичної перевірки від 26.11.2013 №242/01/НОМЕР_1 (а.а.с.9-10), поясненнями ОСОБА_4 від 23.11.2012 (а.с.11), поясненнями ОСОБА_3 від 23.11.2012 (а.с.12), свідоцтвом про народження ОСОБА_3 НОМЕР_2 (а.с.13), рішенням про застосування фінансових санкцій від 06.12.2012 №1702170001/21 (а.с.14), повідомленням про вручення поштового відправлення Р3302201157819 (а.с.15).
Одними із основних завдань Департаменту, згідно з Положенням про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.10.2011 №1289 (далі - Положення №1289), є реалізація державної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів (пп.5.2) та здійснення контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та додержанням стандартів, технічних умов, рецептур, регламентів і технологічних інструкцій та інших нормативних документів щодо виробництва спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів (пп.5.3).
Згідно з п.8 Положення №1289 Департамент відповідно до покладених на нього завдань і повноважень має право в установленому порядку здійснювати передбачені законодавством перевірки діяльності суб'єктів господарювання щодо виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, а також брати участь в інвентаризації спирту, готової продукції та сировини (пп.8.1), застосовувати до суб'єктів господарювання передбачені законом фінансові (штрафні) санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів (пп.8.13) та звертатися у передбачених законодавством випадках до суду (пп.8.15).
Відповідно до п.9 Положення №1289 Департамент здійснює повноваження безпосередньо та через регіональні управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - регіональні управління), які діють як самостійні функціональні підрозділи з правами юридичної особи у складі органів державної податкової служби в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Згідно з п.12 Положення №1289 Департамент у межах своїх повноважень, на основі і на виконання Конституції та законів України видає акти організаційно-розпорядчого характеру, а також ліцензії, довідки, рішення про застосування фінансових санкцій та інші документи, які підписуються директором Департаменту.
Відповідно до п.3 Порядку №790 до суб'єктів підприємницької діяльності, винних у вчиненні порушень, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірах, передбачених Законом №481/95-ВР.
Підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є акт перевірки додержання суб'єктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства (абз.1 п.5 Порядку №790).
Відповідно до п.2 ч.1 ст.15-3 Закону №481/95-ВР забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.
Абзацом 9 частини 2 статті 17 Закону №481/95-ВР передбачено, що за порушення вимог статті 15-3 цього Закону до суб'єктів господарювання застосовується фінансова санкція у вигляді штрафу - 6800 гривень.
Відповідно до п.13 Порядку №790 рішення про застосування фінансових санкцій може бути оскаржено у місячний термін в установленому законодавством порядку.
Пунктом 10 Порядку №790 передбачено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
За таких обставин, позовні вимоги про стягнення з ФОП ОСОБА_2 штрафних санкцій в сумі 6800,00грн. ґрунтуються на чинному законодавстві, підтверджені належними і допустимими доказами, а відтак підлягають до задоволення.
Підстави для застосування ст.94 КАС України у суду відсутні.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 до Державного бюджету України фінансові санкції - штраф у сумі 6800,00грн.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Дудар О.М.