ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
22 квітня 2013 року 12 год. 25 хв. № 826/4511/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Данилишин В.М. розглянув у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Подільському районі міста Києва до комунального підприємства "Київпастранс" про стягнення з відповідача коштів.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва 01 квітня 2013 року надійшов позов управління Пенсійного фонду України в Подільському районі міста Києва (також далі - позивач) до комунального підприємства "Київпастранс" (також далі - відповідач, ВАТ "Свемон-Київ") про стягнення з відповідача заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених згідно з п.п. "б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (список № 2), за період із 01 січня 2013 року по 25 березня 2013 року у розмірі 104265,89 грн.
В обґрунтування позову законний представник позивача зазначила, що за відповідачем в особі ВП "Подільське трамвайне ремонтно-експлуатаційне депо" обліковується заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених працівникам відповідача за віком на пільгових умовах, за період із 01 січня по 25 березня 2013 року у вказаному розмірі, яка залишається не погашеною.
Ухвалою суду від 02 квітня 2013 року відкрито скорочене провадження в адміністративній справі на підставі п. 4 ч. 1 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (також далі - КАС України).
Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об’єктивному дослідженні, суд -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач (ідентифікаційний код 31725604) як юридична особа зареєстрований Подільською районною в місті Києві державною адміністрацією та як страхувальник, який сплачує страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, перебуває на обліку у позивача.
На час звернення до суду з позовом за відповідачем обліковується заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених за віком на пільгових умовах, за період із 01 січня по 25 березня 2013 року у розмірі 104265,89 грн.
Так, відповідно до п. "б" ст. 13 Закону "Про пенсійне забезпечення", на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць.
Згідно з абзацом 1 ч. 2 Розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
Відповідно до п.п. 1, 2 ст. 1, абзацом 4 п. 1 ст. 2, абзацом 3 п. 1 ст. 4 Закону України "Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування", платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування є: 1) суб’єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об’єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об’єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників; 2) філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку, зазначених у п. 1 цієї статті, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж платник збору, територіальної громади.
Для платників збору, визначених п.п. 1, 2 ст. 1 цього Закону, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об’єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до п.п. "б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст. 12 цього Закону.
На обов’язкове державне пенсійне страхування встановлюються ставка збору у розмірі 100 відсотків від об’єкта оподаткування, визначеного абзацом 4 п. 1 ст. 2 цього Закону.
Згідно з п.п. 6.1, 6.4, абзацом 1 п. 6.8, абзацом 1 п. 6.9 розділу 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 (далі за текстом - Інструкція), відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до ч. 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 п. 2.1 цієї Інструкції (крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу 1 ч. 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до ч. 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
У разі призначення пенсій на пільгових умовах особам, які мають необхідний стаж роботи не за місцем призначення цієї пенсії, орган Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії надсилає повідомлення згідно з додатками, зазначеними у п. 6.4 цієї Інструкції для зазначених підприємств, у двох примірниках через орган Пенсійного фонду за місцезнаходженням цього підприємства. Відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у таких випадках здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцем його реєстрації.
З аналізу викладених положень та обставин вбачається, що відповідач зобов’язаний відшкодовувати позивачу витрати на виплату та доставку пенсій, призначених працівникам відповідача за віком на пільгових умовах, однак на час звернення до суду з позовом існуючу заборгованість відповідачем не погашено, що підтверджується наявними у матеріалах справи доказами.
Відповідно до ч.ч. 1, 2, 6 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
За переконанням суду, законний представник позивача надала достатньо належних доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовується позов. Відповідач будь-яких заперечень проти позову та доказів, які у нього є, до суду не надав.
На підставі викладених положень та обставин, суд прийшов до висновку, що позов управління Пенсійного фонду України в Подільському районі міста Києва до комунального підприємства "Київпастранс" про стягнення з відповідача коштів є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню повністю.
Згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. У зв’язку з ухваленням судового рішення на користь суб’єкта владних повноважень та відсутністю з його сторони судових витрат, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 7-11, 69-71, 86, 94, 158-163, 167, 183-2, 256 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Задовольнити повністю позов управління Пенсійного фонду України в Подільському районі міста Києва до комунального підприємства "Київпастранс" про стягнення з відповідача коштів.
2. Стягнути із комунального підприємства "Київпастранс" (ідентифікаційний код 31725604, місцезнаходження: 04070, м. Київ, вул. Набережне шосе, 2) на користь держави в особі управління Пенсійного фонду України в Подільському районі міста Києва (р/р 2600200069381 в ГУ Ощадбанку по місту Києву та Київській області, МФО 300670, код отримувача 33230748) заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч. 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених згідно з п.п. "б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (список № 2), за період із 01 січня 2013 року по 25 березня 2013 року у розмірі 104265,89 грн. (Сто чотири тисячі двісті шістдесят п’ять гривень вісімдесят дев’ять копійок).
3. Постанова підлягає негайному виконанню.
4. Копії постанови направити (вручити) сторонам у порядку та строки, встановлені ст. 167 КАС України.
Відповідно до ст.ст. 185, 186 КАС України, постанова може бути оскаржена шляхом подання до Київського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.
Згідно зі ст. 254 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя В.М. Данилишин