ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
____________
______________
Головуючий у 1-й інстанції: Зозуля Д.П.
Суддя-доповідач:Бучик А.Ю.
УХВАЛА
іменем України
"22" квітня 2013 р. Справа № 2а/1770/4773/2012
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Бучик А.Ю.
суддів: Майора Г.І.
Шевчук С.М.,
при секретарі Соморовій В.А. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Костопільської міжрайонної державної податкової інспекції Рівненської області Державної податкової служби на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "11" лютого 2013 р. у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Костопільський завод будівельних матеріалів і базальтових виробів" до Костопільської міжрайонної державної податкової інспекції Рівненської області Державної податкової служби про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень ,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 11 лютого 2013 року визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення-рішення Костопільської міжрайонної державної податкові інспекції Рівненської області Державної податкової служби форми "Ш" № 0002881530 від 10 серпня 2012 року про застосування штрафних санкцій в розмірі 16560 грн. за несвоєчасну сплату орендної плати за землю та № 0002891530 від 10 серпня 2012 року про застосування штрафних санкцій в розмірі 654 грн. 30 коп. за несвоєчасну сплату орендної плати за землю.
В апеляційній скарзі Костопільська міжрайонна державна податкова інспекція Рівненської області Державної податкової служби просить скасувати вказану постанову через порушення судом норм матеріального та процесуального права, невідповідність висновків суду обставинам справи та ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог.
Апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Судом встановлено, що 13.02. 2012 року ТОВ "Костопільський завод будівельних матеріалів і базальтових виробів" подано податкову декларацію з плати за землю за 2012 рік із зазначенням місячного платежу 36040,45 грн. (а.с. 11-13).
З матеріалів справи вбачається, що Костопільською МДПІ проведена камеральна перевірка своєчасності сплати платежів до бюджету, про що складено акт № 353/15/32451315 від 03 серпня 2012 року (а.с. 9-10).
У зв'язку з тим, що додаткова угода між Костопільською міською радою та ТОВ "Костопільський завод будівельних матеріалів і базальтових виробів" до договору оренди землі не укладена, 19.03.2012 року позивачем подано до Костопільської міжрайонної державної податкової інспекції Рівненської області Державної податкової служби (далі - Костопільська МДПІ) уточнюючі податкові декларації з плати за землю на 2011 та 2012 роки, якими зменшено зобов'язання з нарахування орендної плати за землю щомісячно на 23443,96 грн. (а.с. 14-16, 17-19).
Як наслідок, податковими повідомленнями-рішеннями форми "Ш" № 0002881530 від 10 серпня 2012 року до позивача застосовано штрафні санкції в розмірі 16560 грн. за несвоєчасну сплату орендної плати за землю; № 0002891530 від 10 серпня 2012 року застосовано штрафні санкції в розмірі 654 грн. 30 коп. за несвоєчасну сплату орендної плати за землю (а.с. 6, 7).
Згідно розрахунку штрафних санкцій та додаткового розрахунку штрафних санкцій до акту перевірки, вбачається, що нарахування штрафних санкцій пов'язано із подачею позивачем уточнених декларації та зменшенням зобов'язання зі сплати орендної плати за землю (а.с. 8, 48-50).
Відповідно до п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно зі ст. 285 Податкового кодексу України базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік. Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).
За п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Відповідно до абз.1 п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України у разі, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Відповідно до п. 56.11 ст. 56 Податкового кодексу України не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Згідно з абзацом першим п. 126. 1 ст. 126 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання,
- у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
Колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції, що оскільки податковим органом не проведено коригування податкового боргу позивача згідно уточнюючих податкових декларацій з плати за землю за 2011 та 2012 роки від 19.03. 2012 року, то оскаржувані податкові повідомлення-рішення підлягають скасуванню.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції та не впливають на правильність прийнятого рішення, яке постановлене із дотриманням судом норм матеріального та процесуального права, підстави для його скасування відсутні.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Костопільської міжрайонної державної податкової інспекції Рівненської області Державної податкової служби залишити без задоволення, а постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "11" лютого 2013 р. - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя (підпис) А.Ю.Бучик
судді: (підпис) (підпис) Г.І. Майор С.М. Шевчук
З оригіналом згідно: суддя _______ А.Ю.Бучик
Повний текст cудового рішення виготовлено "22" квітня 2013 р.
Роздруковано та надіслано:
1- в справу
2 - позивачу Товариство з обмеженою відповідальністю "Костопільський завод будівельних матеріалів і базальтових виробів" вул.Дружби,1,м.Костопіль,Рівненська область,35000
3- відповідачу Костопільська міжрайонна державна податкова інспекція Рівненської області Державної податкової служби вул.С.Руданського,5,м. Костопіль,Рівненська область,35000