9.4.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
23 квітня 2013 року Справа № 812/2831/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Лагутін А.А., розглянувши у м. Луганську у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі відділу нагляду за учасниками ринку цінних паперів у Луганській області Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до закритого акціонерного товариства «Лисичанський м'ясокомбінат» про стягнення суми штрафних санкцій в сумі 5100,00 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
25 березня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі відділу нагляду за учасниками ринку цінних паперів у Луганській області Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Позивач або ДТУНКЦПФР) до закритого акціонерного товариства «Лисичанський м'ясокомбінат» (далі - Відповідач) про стягнення штрафних санкцій в розмірі 5100,00 грн.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що відповідачем порушено вимоги ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» (далі - Закон № 3480) та «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів затвердженого рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19.12.2006 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 року (далі - Положення), а саме не розкрило регулярну квартальну інформацію 2011 рік шляхом її розміщення загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування в офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.
У зв'язку з цим, керуючись ст.ст.9,11,12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в України», 27.09.2012 року уповноваженою особою позивача у відношенні відповідача було винесено постанови № 870-ДО-1-Е, 871-ДО-1-Е, 872-ДО-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 5100,00 грн.
Станом на момент подання позову штрафні санкції у розмірі 5100,00 грн. відповідачем сплачено не було. На підставі викладеного у позові, позивач просив задовольнити позовні вимоги та стягнути з відповідача штрафні санкції у розмірі 5100,00 грн.
Відповідач повідомлявся належним чином про відкриття провадження у скороченому провадженні, але поштові відправлення були повернуті на адресу Луганського окружного адміністративного суду з позначкою «за закінченням терміну зберігання» (аркуш справи 24).
Відповідно до ч.11 ст.35 КАС України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
У встановлений судом строк відповідачем не подано ані заперечень проти позову, ані заяви про визнання позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступного.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ч. 4 ст. 40 Закону № 3480, Річна інформація про емітента є відкритою і в обсязі, встановленому Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, підлягає оприлюдненню емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом: розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів; опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку; розміщення на власному веб-сайті.
Відповідно до п. 1 глави 3 Положення, розкриття особливої інформації має здійснюватись шляхом оприлюднення у стрічці новин, опублікування в офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії.
Відповідно до ч.1 глави 7 розділу V Положення „Про розкриття інформації емітентами цінних паперів" (далі - Положення) Розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.
Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:
- розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії -у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
- опублікування у офіційному друкованому виданні -у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
- подання до Комісії -не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Згідно з абз. 1 п. 6 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
27.09.2012 року уповноваженою особою позивача у відношенні відповідача було винесено постанови № 870-ДО-1-Е, 871-ДО-1-Е, 872-ДО-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 5100,00 грн., які направлено на адресу відповідача (аркуші справи 9-16).
Зазначену суму відповідачу необхідно було перерахувати в дохід Державного бюджету України на відповідний розрахунковий рахунок протягом 15 днів з дня отримання постанови, копії платіжних документів - направити до ДТУНКЦПФР.
Постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів відповідачем не були оскаржені у судовому порядку.
Обставин, що по пом'якшують відповідальність відповідача не встановлено.
Обставини, що обтяжує відповідальність відповідача не встановлено.
Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування штрафних санкцій, позовні вимоги визнаються обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення, ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
Оскільки позивачем не було сплачено судовий збір за подання позовної заяви майнового характеру та позов вирішено на користь позивача, судові витрати зі сплати судового збору в сумі 114,70 грн. підлягають стягненню з позивача.
Керуючись ст. ст. 17, 87, 89, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі відділу нагляду за учасниками ринку цінних паперів у Луганській області Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до закритого акціонерного товариства «Лисичанський м'ясокомбінат» про стягнення штрафних санкцій в сумі 5100,00 грн., задовольнити повністю.
Стягнути з закритого акціонерного товариства «Лисичанський м'ясокомбінат» суму штрафної санкції у розмірі 5100,00 грн. (п'ять тисяч сто гривень 00 копійок) в дохід державного бюджету України - р/р31110106700004 в УДКС у м. Донецьку, код ЄДРПОУ 38033949, МФО 834016, код платежу 21081100.
Стягнути з Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі відділу нагляду за учасниками ринку цінних паперів у Луганській області Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на користь державного бюджету України судові витрати зі сплати судового збору в сумі 114,70 грн.(сто чотирнадцять гривень сімдесят копійок).
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка не брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя А.А. Лагутін