Головуючий у 1 інстанції - Яковлев Д.О.
Суддя-доповідач - Чебанов О.О.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 квітня 2013 року справа №812/2240/13-а
приміщення суду за адресою: 83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючої судді: Чебанова О.О.
суддів: Старосуда М.І., Юрченко В.П.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Луганського окружного адміністративного суду від 07 березня 2013 р. у справі № 812/2240/13-а за позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в м. Брянці Луганської області, Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління виконавчої служби у Луганській області про скасування постанови про закриття виконавчого провадження, зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Брянці Луганської області, Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління виконавчої служби у Луганській області про скасування постанови про закриття виконавчого провадження, зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 07 березня 2013 року позовну заяву залишено без руху та надано строк для усунення недоліків протягом десяти днів з наступного дня після отримання копії цієї ухвали.
Представник позивача подав апеляційну скаргу, посилаючись на неправильне застосування судом першої інстанції норм процесуального права, просить ухвалу скасувати та направити справу для продовження розгляду.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи, вивчивши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає апеляційну скаргу такою, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Частина 2 статті 107 КАС України зазначає, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Згідно із ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Згідно із ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до п. 1 ст. 2 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року № 3674-VI (далі - Закон № 3674), судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Ставки судового збору встановлюються у розмірах визначених ч. 2 ст. 4 Закону № 3674.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
З матеріалів справи вбачається, що позивачем сплачено судовий збір не в повному обсязі. Відповідно до квитанції № 4082.3.1 від 01.03.2013 року судовий збір сплачено у розмірі 4,00 грн., що не складає 0,03 розміру мінімальної заробітної плати за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру.
Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Недоліки позовної заяви позивачем в строк, зазначений в ухвалі суду першої інстанції від 04 вересня 2012 року, не були виконані та сама ухвала Луганського окружного адміністративного суду про залишення позовної заяви без руху не була оскаржена та набула законної сили.
За таких обставин, колегія суддів дійшла висновку, що доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, підстави для задоволення апеляційної скарги та зміни або скасування ухвали суду першої інстанції відсутні.
Керуючись статтями 195, 197, 199, 202, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ :
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Луганського окружного адміністративного суду від 07 березня 2013 р. у справі № 812/2240/13-а - залишити без задоволення.
Ухвалу Луганського окружного адміністративного суду від 07 березня 2013 р. у справі № 812/2240/13-а - залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий О.О. Чебанов
Судді М.І. Старосуд
В.П. Юрченко