Постанова № 30862583, 18.04.2013, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.04.2013
Номер справи
808/2057/13-а
Номер документу
30862583
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 квітня 2013 року о/об 12 год. 04 хв. Справа № 808/2057/13-а м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Шаповаловій К.І., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у м.Ялта Автономної Республіки Крим Державної податкової служби

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Константа»

про стягнення податкової заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у м.Ялта Автономної Республіки Крим Державної податкової служби (надалі - позивач або ДПІ у м.Ялта АРК) звернулася з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Константа» (надалі - відповідач або ТОВ «Константа») про стягнення податкової заборгованості перед місцевим бюджетом м.Ялта з рахунків у банках, обслуговуючих відповідача, у розмірі 87255 грн. 86 коп. земельного податку з юридичних осіб.

Позивач в адміністративному позові зазначив, що податкова заборгованість відповідача перед місцевим бюджетом м.Ялта АРК виникла внаслідок несвоєчасної сплати ТОВ «Константа» земельного податку, у тому числі самостійно задекларованого відповідачем, 96 грн. 20 коп. штрафної санкції та 195 грн. 72 коп. пені.

Від представника позивача надійшла заява про розгляд справи без його участі. Позовні вимоги представник позивача підтримує у повному обсязі, просить їх задовольнити.

Відповідач у судове засідання не прибув. Про день, час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином.

Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Згідно з ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

З'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку про можливість задоволення позову з наступних підстав.

Відповідач зареєстрований як юридична особа за адресою: 69035, Запорізька область, м.Запоріжжя, проспект Леніна, буд.200, кв.29. ТОВ «Константа» має ідентифікаційний код 13622097.

Згідно поданого відповідачем до ДПІ у м.Ялта АРК Податкового розрахунку земельного податку на 2010 рік (вх.№6426 від 02.02.2010) ТОВ «Константа» нараховано зобов'язань у сумі 77417 грн. 90 коп. (а.с.31).

30.04.2010 ТОВ «Константа» подано до ДПІ у м.Ялта АРК Податковий розрахунок земельного податку з позначкою уточнюючий на 2010 рік (вх.№29922), яким відповідач зменшив свої зобов'язання по земельному податку на 13958 грн. 94 коп. (а.с.32).

За результатами проведеної ДПІ у м.Ялта АРК невиїзної документальної перевірки дотримання вимог податкового законодавства ТОВ «Константа» складено акт №2816/15-3/13622097 (а.с.35). Перевіркою встановлено порушення відповідачем ст.17 Закону України «Про плату за землю», тому за вказане порушення позивачем прийняті податкові повідомлення-рішення: №0004491503 від 08.07.2010, яким відповідачу визначено податкове зобов'язання по земельному податку у вигляді штрафної (фінансової) санкції у сумі 146 грн. 35 коп. (а.с.34); №0004501503 від 08.07.2010, яким відповідачу визначено податкове зобов'язання по земельному податку у вигляді штрафної (фінансової) санкції у сумі 2528 грн. 01 коп. (а.с.33).

Відповідачем не надано до суду доказів оскарження/скасування податкових повідомлень-рішень №0004491503, №0004501503 від 08.07.2010.

Також, ТОВ «Константа» подано до ДПІ у м.Ялта АРК Податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2011 рік (реєстраційний №4079 від 28.01.2011), якою відповідачем визначено податкове зобов'язання у сумі 63458 грн. 96 коп. (а.с.37-38).

04.02.2012 ТОВ «Константа» подано до ДПІ у м.Ялта АРК Податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2011 рік з позначкою уточнююча (реєстраційний №121976), якою відповідачем самостійно зменшено суму податкових зобов'язань на 20986 грн. 67 коп. (а.с.41-42).

Відповідачем 05.03.2012 подано до ДПІ у м.Ялта АРК Податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2011 рік з позначкою уточнююча, (реєстраційний №129628), якою відповідачем самостійно збільшено суму податкових зобов'язань на 3492 грн. 32 коп. (а.с.45-46).

Судом досліджено корінець першої податкової вимоги №1/777 від 08.12.2009, корінець другої податкової вимоги №2/93 від 05.02.2010.

Як зазначено у ч.1-3 ст.17 Закону України «Про плату за землю» (який діяв до 01.01.2011), податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня і 15 листопада.

Плата за землю - це загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (пп.14.1.147 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України).

Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік (п.285.1 ст.285 Податкового кодексу України).

Як зазначено у п.285.2 ст.285 Податкового кодексу України, базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).

Відповідно до приписів п.288.1-п.288.4 ст.288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний орган державної податкової служби про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

Згідно з п.287.1 ст.287 Податкового кодексу України власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (п.287.3 ст.287 Податкового кодексу України).

Відповідно до пп.129.1.1 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України пеня нараховується: після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається: при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом.

Згідно з п.129.4 ст.129 Податкового кодексу України пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Відповідно до пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Плата за землю зараховується до відповідних місцевих бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України для плати за землю (п.290.1 ст.290 Податкового кодексу України).

Згідно з п.4 ч.1 ст.69 Бюджетного кодексу України до доходів загального фонду місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, належать: плата за землю, що зараховується до бюджетів місцевого самоврядування.

Податковий контроль - це система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи «…» (п.61.1 ст.61 Податкового кодексу України).

За приписами пп.62.1.1-62.1.3 п.62.1 ст.62 Податкового кодексу України податковий контроль здійснюється шляхом: ведення обліку платників податків; інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності органів державної податкової служби; перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.

Як зазначено у п.3.6 «Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України», затвердженої 18.07.2005 наказом Державної податкової адміністрації України №276, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 02.08.2005 за №843/11123, форми карток особових рахунків мають лицьовий та зворотний боки. На лицьовому боці картки відображаються умови справляння платежу та дані про платника податків. Зворотний бік картки відображає стан розрахунків платників з бюджетом (суми нарахованого та сплаченого платежу, пені, штрафних (фінансових) санкцій, плати за кредит щодо розстрочених (відстрочених) податкових зобов'язань, суми податкового боргу, надміру та/або помилково сплачені, та суми, заявлені до відшкодування, й інше).

Позивачем надано до суду облікову картку ТОВ «Константа» (зворотній бік, скорочена форма) по земельному податку згідно якої за даною юридичною особою на день судового розгляду справи обліковується борг у сумі 87255 грн. 86 коп. Даних про розстрочення (відстрочення) податкового зобов'язання, надміру та/або помилково сплачені кошти вказаний документ - не містить.

Доказів погашення податкового боргу у повному обсязі (платіжні документи) відповідачем до суду не надано.

Згідно з ч.95.1 ст.95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу.

Згідно з ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи вище викладене, судом з'ясовано, що ТОВ «Константа» на час судового засідання має заборгованість по земельному податку у сумі 87255 грн. 86 коп., яка у добровільному порядку - не сплачена. У зв'язку з цим, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, вказана сума заборгованості повинна бути стягнута з відповідача.

Відповідно до приписів ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 17, 71, 94, 158-163 КАС України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Константа» (69035, Запорізька область, м.Запоріжжя, проспект Леніна, буд.200, кв.29, ідентифікаційний код 13622097) у всіх банках, обслуговуючих даного платника податків, на користь місцевого бюджету м.Ялта кошти у сумі податкового боргу 87255 (вісімдесят сім тисяч двісті п'ятдесят п'ять) грн. 86 коп. по земельному податку, перерахувавши на р/р 33218811700039, код платежу 13050100 (земельний податок з юридичних осіб) в УГК в АРК, МФО 824026, ідентифікаційний код 38027563.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.ст.167, 186, 254 КАС України.

Постанова суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.167, 186 КАС України.

Постанова виготовлена у повному обсязі 18.04.2013.

Суддя О.О. Прасов