ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 квітня 2013 року 09 год. 00 хв. Справа № 813/2364/13-а
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Сакалоша В.М., розглянувши у м. Львові адміністративну справу за позовом прокурора Галицького району м. Львова в інтересах держави в особі інспекції з питань захисту прав споживачів у Львівській області Держспоживінспекції України до Товариства з обмеженою відповідальністю «Монополь 311» про стягнення штрафу, -
в с т а н о в и в:
Скорочене провадження у справі відкрито 01.04.2013 року.
Поштова кореспонденція, направлена відповідачу на адресу зазначену у довідці з ЄДРПОУ, повернулась на адресу суду з відміткою «за закінченням терміну зберігання».
Відповідно до п.11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
З врахуванням того, що на адресу суду від відповідача не надходило заперечення проти позову та заяви про визнання позову, суд вважає за можливе, у відповідності до вимог ч.4 ст.183-2 КАС України, розглядати справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд даючи правову оцінку спірним правовідносинам виходив з наступного.
Відповідно до ст. 121 Конституції України на органи прокуратури України покладено завдання щодо представництва інтересів держави в суді у випадках, передбачених законом. Згідно вимог ст.36-1 Закону України «Про прокуратуру» представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Рішенням Конституційного суду України від 08.04.1999 року, передбачено, що інтереси держави є оціночним поняттям, органи прокуратури мають право визначати в чому саме відбулось або могло відбутись порушення матеріальних або інших інтересів держави. В даному випадку, на думку прокурора, несплата відповідачем фінансових санкцій істотно порушує фінансові інтереси держави, зумовлює неповноту надходження коштів до бюджету. У зв'язку з цим, прокуратура звернулась до суду в інтересах держави в особі інспекції з питань захисту прав споживачів у Львівській області Держспоживінспекції України.
Інспекція з питань захисту прав споживачів у Львівській області, відповідно до наданих повноважень, здійснює функції державного контролю за дотриманням законодавства про рекламу і застосовує до порушників законодавства фінансові санкції, передбачені Законом України «Про рекламу».
Відповідно до ст. 16 п. 1 Закону України «Про рекламу» № 270/96-ВР від 03.07.1996 року, розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах провадиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, та в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України. При видачі дозволів на розміщення зовнішньої реклами втручання у форму та зміст зовнішньої реклами забороняється.
Згідно зі ст. 27 вказаного Закону, відповідальність за порушення законодавства про рекламу несуть рекламодавці, винні у порушенні порядку розповсюдження реклами, якщо реклама розповсюджується ними самостійно.
Як встановлено ч.6 ст. 27 вказаного Закону, за неподання або подання завідомо недостовірної інформації щодо вартості розповсюдженої реклами та/або виготовлення реклами та/або вартості розповсюдження реклами спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальним органам, необхідної для здійснення ними передбачених цим Законом повноважень, на рекламодавців, виробників реклами та розповсюджувачів реклами накладається штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Як вбачається з матеріалів справи 22.10.2012 року службовими особами Інспекції з питань захисту прав споживачів у Львівській області проведено засідання стосовно справи про порушення законодавства про рекламу (протокол №0474 від 22.10.2012р.), яким встановлено, що ТзОВ «Монополь 311» в порушення вимог п.1 ст.16 Закону України «Про рекламу» самовільно розміщено зовнішню рекламу за адресою: м. Львів, вул. Вірменська, 2 без погодження з органами місцевого самоврядування, про що інспекцію поінформував департамент економічної політики Львівської міської ради поданням №23/Р-9-2752 від 09.10.2012 р.
Крім того, на порушення вимог ч.6 ст.27 Закону України «Про рекламу», ТзОВ «Монополь 311» не подано інформації щодо вартості розповсюдженої реклами та/або виготовлення реклами, та /або вартості розповсюдження реклами.
22.11.2012 року в.о. начальника Інспекції з питань захисту прав споживачів у Львівській області Держспоживінспекції України Сорока В.С. виніс щодо відповідача рішення № 0387 про накладення штрафу в розмірі 1 700,00 грн. за порушення законодавства про рекламу.
У передбачений законом строк сума штрафу відповідачем не сплачена. Одночасно слід зазначити, що вищезгадана постанова про застосування штрафу не оскаржувалась та не скасована.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-165, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, -
п о с т а н о в и в:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Монополь 311» (79005, м.Львів, вул. Вірменська, буд. 2) на користь Державного бюджету м. Львова (ЗКПО 38008294, р/р 31110106700002, відкритий в ГУ ДКУ у Львівській області, МФО 825014, код платежу 21081100) штраф у розмірі 1 700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Постанова виконується негайно відповідно до п.9 ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена сторонами до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Суддя В.М. Сакалош