ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 817/1229/13-а
17 квітня 2013 року 16год. 15хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Гломба Ю.О. за участю секретаря судового засідання Штиби А.І. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник не прибув,
відповідача: представник не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Костопільського районного центру зайнятості доТовариства з обмеженою відповідальністю "Ліхтнер Ресурс Україна" про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ :
Костопільський районний центр зайнятості звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ліхтнер Ресурс Україна" про стягнення заборгованості із виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття в сумі 289,62 грн.
Представник позивача в судове засідання не прибув, до початку судового засідання подав заяву про розгляд справи без участі представника позивача.
Відповідач в судове засідання не прибув, належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду. Відповідач заперечень на адміністративний позов, клопотань про відкладення розгляду справи не подавав, поважності причин неприбуття не повідомляв.
Керуючись ч. 4 ст. 128 КАС України, суд вважає за можливе вирішувати справу на підставі наявних у ній доказів.
Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч. 6 ст. 12 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не забезпечується.
Повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення повністю з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом.
Згідно ч. 1, ч. 2 ст. 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Директор Державного центру зайнятості центрального органу виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики та його заступники є відповідно керівником та заступниками виконавчої дирекції Фонду. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на обласні, міські, міськрайонні та районні центри зайнятості.
Судом встановлено, що в період з 12.10.2011 року по 10.04.2012 року ОСОБА_1 перебував на обліку в Костопільському районному центрі зайнятості як безробітний (а.с.5).
Згідно із ст. 2 Закону України "Про зайнятість населення" ОСОБА_1 12.10.2011 року було надано статус безробітного та призначена допомога по безробіттю.
З корінця направлення на працевлаштування №17001204100004001 від 10.04.2012 pоку вбачається, що на підставі наказу від 10.04.2012 року №2 з 10.04.2012 року ОСОБА_1 прийнято на роботу до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ліхтнер Ресурс Україна" на посаду забійник (а.с.7).
В зв'язку з працевлаштуванням безробітного - ОСОБА_1 з 10.04.2012 року Костопільським районним центром зайнятості було припинено виплату допомоги по безробіттю.
Згідно отриманої з Костопільської МДПІ інформації вбачається, що ОСОБА_1 перебував у трудових відносинах з 02.04.2012 року (а.с.10).
На підставі вказаної інформації Костопільським районним центром зайнятості було проведено звірку даних про отримані ОСОБА_1 доходи, за результатами якої складено акт розслідування страхових випадків та обгрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" за № 4 від 18.01.2013 року (а.с.12-13).
Звіркою встановлено, що згідно корінця направлення на працевлаштування №17001204100004001 від 10.04.2012 pоку ОСОБА_1 був прийнятий до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ліхтнер Ресурс Україна" на посаду забійника з 10.04.2012 року. Відповідно до даних звірки з ДПА за ІІ квартал 2012 року ОСОБА_1 перебував у трудових відносинах з Товариством з обмеженою відповідальністю "Ліхтнер Ресурс Україна" з 02.04.2012 року. Товариством з обмеженою відповідальністю "Ліхтнер Ресурс Україна" до Костопільського районного центру зайнятості подано строковий трудовий договір згідно якого ОСОБА_1 працевлаштований з 02.04.2012 року (а.с.8-9).
В зв'язку із повідомленням Товариством з обмеженою відповідальністю "Ліхтнер Ресурс Україна" Костопільському районному центру зайнятості недостовірних даних про фактичну дату працевлаштування ОСОБА_1, виникла переплата допомоги по безробіттю даному безробітному за період з 02.04.2012 року по 09.04.2012 року в сумі 289,62 грн.
Відповідно до п. 2 ст. 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" роботодавець зобов'язаний:
1) під час перевірки правильності використання коштів Фонду та достовірності поданих роботодавцем даних, зазначених у пункті 2 цієї частини, надавати посадовим особам територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, необхідні документи та пояснення з питань, що виникають під час перевірки;
2) подавати центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, в установленому порядку відповідно до законодавства відомості про: прийняття на роботу працівників; розмір заробітної плати та використання робочого часу працівників; виплату застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю; використання коштів Фонду за іншими визначеними цим Законом напрямами.
В порушення вказаної норми, Товариством з обмеженою відповідальністю "Ліхтнер Ресурс Україна" до Костопільського районного центру зайнятості подані недостовірні дані щодо дати з якої прийнято на роботу ОСОБА_1
Згідно ч. 2 п. 6 Порядку розслідування страхових випадків та обгрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України від 13.02.2009 року за № 60/62, якщо відомості про доходи особи, на підставі яких призначено матеріальне забезпечення, є недостовірними з вини роботодавця, центри зайнятості проводять перерахунок страхових виплат з дня їх призначення. Суми незаконно виплачених коштів повертаються роботодавцем.
Крім того, п. 3 ст. 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" передбачено, що у разі подання недостовірних відомостей, передбачених пунктом 2 частини другої цієї статті, використання роботодавцем коштів Фонду з порушенням встановленого порядку роботодавець добровільно чи на підставі рішення суду повинен відшкодувати страховику заподіяну шкоду.
Однак, відповідачем добровільно не відшкодовано Костопільському районному центру зайнятості заподіяну шкоду в розмірі 289,62 грн.
Пунктом 4 ст. 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" встановлено, що із роботодавця утримуються незаконно виплачена безробітному сума забезпечення у разі неповідомлення про його прийняття на роботу.
Станом на день розгляду справи доказів сплати заборгованості відповідачем для суду не надано. Заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю "Ліхтнер Ресурс Україна" перед Костопільським районним центром зайнятості становить 289,62 грн.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ліхтнер Ресурс Україна" (код ЄДРПОУ 35539109) на користь Костопільського районного центру зайнятості заборгованість із виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття в сумі 289,62 грн. (Двісті вісімдесят дев'ять грн. 62 коп.).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Гломб Ю.О.