Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 У Х В А Л А
м. Київ
03.02.2009 р. № 6/682
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Добрянської Я.І., секретаря судового засідання Зубко Л.П., розглянувши позовну заяву
за позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "Євро Лізинг"
доДержавна податкова інспекція у Святошинському районі м. Києва
провизнання недійсним та скасування акту №17/23-50/32774741 від 05.02.2008р. За участю представників: від позивача: Красна Г.С. (довіреність №9 від 14.02.2008 р.); від відповідача: Пантелі Л.В. (довіреність від 08.01.2009р. №7/10-021)
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Євро Лізинг» звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва про визнання недійсним та скасування акту перевірки № 17/23-50/32774741 від 05.02.2008 р.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 25. 07. 2008 р. було відкрито провадження в адміністративній справі № 6/682 та призначено попереднє судове засідання на 22.12.2008 р.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 22.12.2008 р., за клопотанням сторін, було зупинено провадження в адміністративній справі № 6/682 з метою надання часу сторонам для примирення.
В судовому засіданні 03.02.2009 р. було розглянуто клопотання представника відповідача щодо закриття провадження у справі № 6/682, з огляду на те, що акт перевірки є службовий документ, який стверджує факт перевірки та є носієм доказової інформації, при цьому не створюючи жодних правових наслідків та зобов’язань зі сплати податків і обов’язкових зборів.
Частиною 2 ст.2 КАС України передбачено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень , дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно з пунктом 1 частини 1 ст. 17 цього Кодексу компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Кодекс адміністративного судочинства України не містить визначення термінів нормативно-правовий акт та правовий акт індивідуальної дії.
За усталеними в теорії права підходами до класифікації актів нормативно –правовий акт –виданий суб’єктом владних повноважень документ, який встановлює, змінює чи припиняє дію обов’язкових правил поведінки, обмежених в часі, просторі та за колом осіб, та призначений для неодноразового застосування. Правовий акт індивідуальної дії –виданий суб’єктом владних повноважень документ, прийнятий з метою реалізації положень нормативно-правового акту/актів/ щодо конкретної життєвої ситуації, не містить загальнообов’язкових правил поведінки та стосується прав і обов’язків чітко визначеного суб’єкта /суб’єктів/, якому він адресований.
Обов’язковою ознакою як нормативно-правового так і правового акту індивідуальної дії є юридичний характер, тобто обов’язковість його приписів для відповідного суб’єкта /суб’єктів/, дотримання якої забезпечується правовими механізмами.
Акт перевірки не має юридичного характеру, оскільки безпосередньо не стосується прав і обов’язків платника податків, не містить обов’язкового для нього припису, а відтак не є правовим актом індивідуальної дії та не може бути оскаржений до адміністративного суду.
Дійшовши висновку стосовно змісту акта перевірки № 17/23-50/32774741 від 05.02.2008 р. щодо відсутності у нього ознак рішення суб’єкта владних повноважень в розумінні КАС України, керуючись ч.2 ст 2, п.1 ч.1 ст 17, п.1 ч.1 ст.157 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва –
УХВАЛИВ:
1. Клопотання відповідача - Державної податкової інспекції у Святошинському районі м. Києва –задовольнити.
2. Провадження у справі закрити.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п’яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Добрянська Я.І.