ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
09 квітня 2013 р. (об 11:19) Справа №2а-11085/12/0170/14
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кірєєва Д.В., за участю секретаря Цатурян С.О.
за участю представників сторін:
від позивача - Пархоменко Р.В., паспорт НОМЕР_1, довіреність № б/н від 16.02.2012 р.;
від відповідача - Чекамов О.А., посвідчення УКР № 078950, довіреність 2/10/10 від 03.01.2013 р.;
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Титан України» до Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим Державної податкової служби
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень № 0000064020 від 09.07.2012 року, № 0000074020 від 09.07.2012, № 0000084020 від 09.07.2012 року,
Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальністю «Титан України» (далі-позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду АРК з позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АР Крим (далі - відповідач) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень № 0000064020 від 09.07.2012 року, № 0000074020 від 09.07.2012, № 0000084020 від 09.07.2012 року.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 24.10.2012 року відкрито провадження по справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 20.11.2012 року призначено по справі судово-бухгалтерську експертизу.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 20.11.2012 року зупинено провадження по справі до отримання результатів судово-бухгалтерської експертизи.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 13.03.2013 року поновлено провадження по справі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 26.03.2013 року замінено первісного відповідача - Спеціалізовану державну податкову інспекцію по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АР Крим на його правонаступника, а саме на Красноперекопську об'єднану державну податкову інспекцію АР Крим ДПС.
Представник позивача у судовому засіданні 09.04.2013 року на задоволенні позову наполягав.
Представник відповідача у судовому засіданні 09.04.2013 року проти задоволення позову заперечував.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, заслухавши представників сторін, суд
ВСТАНОВИВ:
Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 1 ч.2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Пунктом 7 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено поняття суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено поняття справи адміністративної юрисдикції, - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п.п. 19-1.1.1 п. 19.1-1 ст. 19-1 ПК України однією з функцій органів державної податкової служби є здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків та зборів, установлених цим Кодексом.
Відповідно до п.п. 41.1.1 п. 41.1 ст. 41 ПК України контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Враховуючи зазначене, відповідач, здійснюючи свої повноваження у спірних відносинах є суб'єктом владних повноважень, спір що виник між сторонами пов'язаний із захистом прав позивача у сфері публічно-правових відносин і є справою адміністративної юрисдикції, його належить розглядати в порядку, встановленому КАС України.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Титан Україна» зареєстровано у якості юридичної особи Виконавчим комітетом Армянської міської ради АР Крим 09.09.2003 року, ідентифікаційний код юридичної особи 32611323, місцезнаходження: 96012, Автономна Республіка Крим, м. Армянськ, Північна промзона, що підтверджується Випискою з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України серії ААБ № 166633, Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 652367, Довідкою АБ № 435460 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с. 135-137).
Товариство з обмеженою відповідальністю «Титан Україна» взято на податковий облік в органах державної податкової служби з 17.09.2003 року за № 62462, на час розгляду справи перебуває на податковому обліку у Армянському відділенні Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції АР Крим ДПС (т.с. 1 а.с. 138, т.с. 2 а.с. 106).
Товариство з обмеженою відповідальністю «Титан Україна» зареєстровано платником податку на додану вартість, Свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість від 24.09.2003 року № 100264346, індивідуальний податковий номер - 326113201036 (т.с. 1 а.с. 139).
Судом встановлено, що посадовими особами Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Сімферополі АР Крим ДПС, на підставі наказів № 121 від 30.05.12, № 121 від 30.05.12. СДПІ ВПП у м. Сімферополі АР Крим ДПС було проведено документальну позапланову невиїзну перевірку ТОВ «Титан України» (ЄДРПОУ 32611323, м. Армянськ) з питань правильності дотримання норм податкового законодавства при проведенні фінансово-господарських операцій з ПП «Севелітстрой» (ЄДРПОУ 350968833 м. Сімферополь) за період з 01.03.2010 по 30.09.2010 року.
За результатами вищенаведеної перевірки було складено акт № 35/40-20/32611323 від 20.06.2012 року, за висновками якого встановлено:
- порушення п.п. 5.1, п.п. 5.2.1 п. 5.2, п.п. 5.3.9 п. 5.3. ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994 року № 334/94-ВР в редакції Закону України від 22.05.1997 року № 283/97-ВР (зі змінами та доповненнями), що призвело до завищення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток в сумі 26 998 грн. в 1 кварталі 2010 року та заниження податку на прибуток в сумі 119 021 грн., у тому числі за 2 квартал 2010 р. в сумі 70 718 грн., за 3 квартал 2010 року 48 303 грн.;
- порушення п. 1.4 ст. 1, п.п 3.1.1 п. 3.1 ст. 3, п.п. 7.2.1 п. 7.2, п.п. 7.4.1., 7.4.5 п. 7.4, ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» № 168/97-ВР від 03.04.1997 року (зі змінами та доповненнями), що призвело до заниження податку на додану вартість в сумі 95 216,52 грн., у тому числі по періодах: березень 2010 р. у сумі 5 399,6 грн., квітень 2010 р. у сумі 15 748,20 грн., травень 2010 р. у сумі 20 470,80 грн., червень 2010 р. у сумі 14 955,40 грн., липень 2010 р. у сумі 16 944,80 грн., серпень 2010 р. у сумі 14 512,40 грн., вересень 2010 р. у сумі 7 185,30 грн. (т.с. 1 а.с. 11-42).
Не погодившись з висновками, викладеними в акті перевірки, позивач надіслав на адресу Спеціалізованої ДПІ по роботі з великими платниками податків у м. Сімферополь ДПС заперечення на акт № 35/40-20/32611323 від 20.06.2012 року позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Титан України».
За результатами розгляду заперечень Спеціалізованої ДПІ по роботі з великими платниками податків у м. Сімферополь АР Крим ДПС ТОВ «Титан України» 09.07.2013 року дано відповідь про правомірність висновків, викладених в акті № 35/40-20/32611323 від 20.06.2012 року документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Титан України» (ЄДРПОУ 32611323) (т.с. 1 а.с. 46-51).
На підставі зазначеного акту були прийняті податкові повідомлення - рішення № 0000064020 від 09.07.2012 року, яким збільшено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств на суму 148 776,25 грн., у тому числі за основаним платежем 119 021 грн., за штрафними (фінансовими санкціями) 29 755,25 грн.; № 0000074020 від 09.07.2012 року, яким збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість на суму 119 020,63 грн., у тому числі за основним платежем 95 216,50 грн., за штрафними фінансовими санкціями 23 804,13 грн.; № 0000084020 від 09.07.2012 року, яким зменшено суму від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток у розмірі 26 998,00 грн. (т.с. 1 а.с. 43-45).
18.07.2012 року позивачем до Державної податкової служби АР Крим подано скаргу на податкові повідомлення-рішення № 0000064020 від 09.07.2012 року, № 0000074020 від 09.07.2012, № 0000084020 від 09.07.2012 року.
Рішенням Державної податкової служби АР Крим від 08.08.2012 № 2266/10/10-0223 року податкові повідомлення-рішення № 0000064020 від 09.07.2012 року, № 0000074020 від 09.07.2012, № 0000084020 від 09.07.2012 року залишені без змін, а скарга - без задоволення (т.с. 1 а.с. 52-58).
Не погодившись із вказаним рішенням, позивачем надіслано скаргу на податкові повідомлення-рішення № 0000064020 від 09.07.2012 року, № 0000074020 від 09.07.2012, № 0000084020 від 09.07.2012 року до Державної податкової служби України.
Рішенням Державної податкової служби України № 1893/0/61-12/10-2115 від 14.09.2012 року про результати розгляду скарги податкові повідомлення-рішення № 0000064020 від 09.07.2012 року, № 0000074020 від 09.07.2012, № 0000084020 від 09.07.2012 року, рішення ДПС в АР Крим, прийняте за розглядом первинної скарги залишені без змін, а скарга - без задоволення (т.с. 1 а.с. 59-61)
Не погодившись з податковими повідомленнями-рішеннями Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Сімферополі АР Крим ДПС № 0000064020 від 09.07.2012 року, № 0000074020 від 09.07.2012, № 0000084020 від 09.07.2012 року позивач оскаржив їх до суду.
В ході розгляду справи судом перевірено правомірність висновків відповідача щодо порушення позивачем вимог податкового законодавства, та встановлено наступне.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Оцінюючи правомірність дій та рішень органу власних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у ст. 2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, які повинні дотримуватися при реалізації дискреційних повноважень владного суб'єкта, встановлюючи чи прийняті (вчинені) ним рішення (дії): 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого: суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з п. 1.32 ст. 1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994 р. № 334/94ВР (далі - Закон № 334/94), який діяв на час спірних взаємовідносин, господарська діяльність - будь-яка діяльність особи, направлена на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, у разі коли безпосередня участь такої особи в організації такої діяльності є регулярною, постійною та суттєвою. Під безпосередньою участю слід розуміти зазначену діяльність особи через свої постійні представництва, філіали, відділення, інші відокремлені підрозділи, а також через довірену особу, агента або будь-яку іншу особу, яка діє від імені та на користь першої особи.
Відповідно до п. 3.1 ст. 3 Закону № 334/94 об'єктом оподаткування є прибуток, який визначається шляхом зменшення суми скоригованого валового доходу звітного періоду, визначеного згідно з пунктом 4.3 цього Закону на:
суму валових витрат платника податку, визначених статтею 5 цього Закону;
суму амортизаційних відрахувань, нарахованих згідно із статтями 8 і 9 цього Закону.
Відповідно до п. 4.1 ст. 4 Закону № 334/94 валовий доход - загальна сума доходу платника податку від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах як на території України, її континентальному шельфі, виключній (морській) економічній зоні, так і за їх межами.
Валовий доход включає: загальні доходи від продажу товарів (робіт, послуг), у тому числі допоміжних та обслуговуючих виробництв, що не мають статусу юридичної особи, а також доходи від продажу цінних паперів, деривативів, іпотечних сертифікатів участі, іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю, сертифікатів фондів операцій з нерухомістю (за винятком операцій з їх первинного випуску (розміщення), операцій з їх кінцевого погашення (ліквідації) та операцій з консолідованим іпотечним боргом відповідно до закону) (п.п. 4.1.1. п. 4.1 ст. 4 Закону № 334/94).
Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону № 334/94 валові витрати виробництва та обігу (далі - валові витрати) - сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які придбаваються (виготовляються) таким платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності.
Відповідно до п.п. 5.2.1. п. 5.2. ст. 5 зазначеного закону до складу валових витрат включаються: суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду у зв'язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг) і охороною праці, у тому числі витрати з придбання електричної енергії (включаючи реактивну), з урахуванням обмежень, установлених пунктами 5.3 - 5.7 цієї статті.
Відповідно до п.п. 5.3.9.п. 5.3 ст. 5 Закону № 334/94 не включаються до складу валових витрат витрати на виплату винагород або інших видів заохочень пов'язаним з таким платником податку фізичним чи юридичним особам у разі, якщо немає документальних доказів, що таку виплату або заохочення було проведено як компенсацію за фактично надану послугу (відпрацьований час). За наявності зазначених документальних доказів віднесенню до складу валових витрат підлягають фактичні суми виплат (заохочень), але не більші ніж суми, розраховані за звичайними цінами.
Не підлягають віднесенню до складу валових витрат суми збитків платника податку, понесених у зв'язку з продажем товарів (робіт, послуг) або їх обміном за цінами, що нижчі за звичайні, пов'язаним з таким платником податку особам.
У разі коли сума виплат (заохочень) або її частина пов'язаним фізичним особам не визнаються валовими витратами, така сума (або її частина) є базою для нарахування внесків на соціальні заходи, передбачені пунктом 5.7 цієї статті.
Не належать до складу валових витрат будь-які витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення податкового обліку.
У разі втрати, знищення або зіпсуття зазначених документів, платник податку має право письмово заявити про це податковому органу та здійснити заходи, необхідні для поновлення таких документів. Письмова заява має бути надіслана до/або разом з поданням розрахунку податкових зобов'язань звітного періоду. Якщо платник податку не подасть у такий строк письмову заяву та не поновить зазначених документів до закінчення податкового періоду, що настає за звітним, непідтверджені відповідними документами витрати не визнаються валовими витратами і на суму недосплаченого податку нараховується пеня у розмірі облікової ставки Національного банку України, збільшеної в 1,2 рази.
Якщо платник податку поновить зазначені документи у наступних періодах, підтверджені витрати (з урахуванням сплаченої пені) включаються до валових витрат податкового періоду, на який припадає таке поновлення.
Перелік витрат, що не включаються до складу валових надано у п. 3 ст. 3 Закону № 334/94, у тому числі за даним пунктом не належать до складу валових витрат будь-які витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення податкового обліку.
Згідно з п. 5.11 ст. 5 вищевказаного Закону установлення додаткових обмежень щодо віднесення витрат до складу валових витрат платника податку, крім тих, що зазначені у цьому Законі, не дозволяється.
Відповідно до вимог п. 2 ст. 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-XIV зі змінами та доповненнями бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.
Пунктом 1.7. статті 1 Закону України «Про податок на додану вартість» №168/97-ВР від 03.04.1997 р. (далі Закон № 168) встановлено, що податковий кредит - сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов'язання звітного періоду, визначена згідно з цим Законом.
Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 вищевказаного Закону об'єктом оподаткування є операції платників податку з поставки товарів та послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України, у тому числі операції з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору) для погашення заборгованості заставодавця, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу у користування лізингоотримувачу (орендарю).
Згідно пп.7.4.1. п.7.4. ст.7 Закону №168 податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 81 цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:
- придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;
- придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій в необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання у виробництві та/або поставці товарів (послуг) для оподатковуваних операцій у межах господарської діяльності платника податку.
Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари (послуги) та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
Якщо у подальшому такі товари (послуги) починають використовуватися в операціях, які не є об'єктом оподаткування згідно зі статтею 3 цього Закону або звільняються від оподаткування згідно зі статтею 5 цього Закону, чи основні фонди переводяться до складу невиробничих фондів, то з метою оподаткування такі товари (послуги), основні фонди вважаються проданими за їх звичайною ціною у податковому періоді, на який припадає початок такого використання або переведення, але не нижче ціни їх придбання (виготовлення, будівництва, спорудження).
Пунктом 7.4.5. п.7.4. ст.7 Закону № 168 встановлено, що не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з підпунктом 7.2.6 цього пункту).
У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим підпунктом документами, платник податку несе відповідальність у вигляді фінансових санкцій, установлених законодавством, нарахованих на суму податкового кредиту, не підтверджену зазначеними цим підпунктом документами.
Відповідно до пп. 7.2.3 п. 7.2 ст. 7 Закону №168 податкова накладна складається у момент виникнення податкових зобов'язань продавця у двох примірниках. Оригінал податкової накладної надаються покупцю, копія залишається у продавця товарів (робіт, послуг). Для операцій, що оподатковуються і звільнені від оподаткування, складаються окремі податкові накладні.
Податкова накладна є звітним податковим документом і одночасно розрахунковим документом.
Податкова накладна виписується на кожну повну або часткову поставку товарів (робіт, послуг). У разі коли частка товару (робіт, послуг) не містить відокремленої вартості, перелік (номенклатура) частково поставлених товарів зазначається в додатку до податкової накладної у порядку, встановленому центральним органом державної податкової служби України, та враховується у визначенні загальних податкових зобов'язань.
Платники податку повинні зберігати податкові накладні протягом строку, передбаченого законодавством для зобов'язань із сплати податків.
Згідно п.п. 7.2.6. п.7.2. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» Податкова накладна видається платником податку, який поставляє товари (послуги), на вимогу їх отримувача, та є підставою для нарахування податкового кредиту. Як виняток з цього правила, підставою для нарахування податкового кредиту при поставці товарів (послуг) за готівку чи з розрахунками картками платіжних систем, банківськими або персональними чеками у межах граничної суми, встановленої Національним банком України для готівкових розрахунків, є належним чином оформлений товарний чек, інший платіжний чи розрахунковий документ, що підтверджує прийняття платежу постачальником від отримувача таких товарів (послуг), з визначенням загальної суми такого платежу, суми податку та податкового номера постачальника.
У разі відмови з боку постачальника товарів (послуг) надати податкову накладну або при порушенні ним порядку її заповнення отримувач таких товарів (послуг) має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум цього податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку внаслідок придбання таких товарів (послуг).
Отримання такої скарги є підставою для проведення позапланової виїзної перевірки такого постачальника для з'ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов'язань з цього податку за такою цивільно-правовою операцією.
Підставою для нарахування податкового кредиту без отримання податкової накладної також є:
транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок, який виставляється платнику податку за послуги зв'язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця, за винятком тих, в яких форма встановлена міжнародними стандартами;
касові чеки, які містять суму поставлених товарів (послуг), загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера, але без визначення податкового номера постачальника). При цьому з метою такого нарахування загальна сума поставлених товарів (послуг) не може перевищувати 200 гривень за день (без урахування податку на додану вартість).
Відповідно п.п. 7.5. Датою виникнення права платника податку на податковий кредит вважається дата здійснення першої з подій:
- або дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), дата виписки відповідного рахунку (товарного чека) - в разі розрахунків з використанням кредитних дебетових карток або комерційних чеків;
- або дата отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником податку товарів (робіт, послуг).
Згідно п.п.7.2.1.п. 7.2. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» платник податку зобов'язаний надати покупцю податкову накладну, що має містити зазначені окремими рядками:
а) порядковий номер податкової накладної;
б) дату виписування податкової накладної;
в) повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість;
г) податковий номер платника податку (продавця та покупця);
д) місце розташування юридичної особи або місце податкової адреси фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість;
е) опис (номенклатуру) товарів (робіт, послуг) та їх кількість (обсяг, об'єм);
є) повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах отримувача;
ж) ціну поставки без врахування податку;
з) ставку податку та відповідну суму податку у цифровому значенні;
и) загальну суму коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку.
Податкова накладна виписується на кожну повну або часткову поставку товарів (робіт, послуг). У разі коли частка товару (робіт, послуг) не містить відокремленої вартості, перелік (номенклатура) частково поставлених товарів зазначається в додатку до податкової накладної у порядку, встановленому центральним органом державної податкової служби України, та враховується у визначенні загальних податкових зобов'язань.
Платники податку повинні зберігати податкові накладні протягом строку, передбаченого законодавством для зобов'язань із сплати податків.
Право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку у порядку, передбаченому статтею 9 цього Закону.
Судом встановлено, що 27.12.2006 року між Закритим акціонерним товариством «Кримський Титан» (Замовник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Партнер-Строй» (Генеральний підрядник) укладено договір генерального підряду № 36/з, за умовами якого замовник доручає, а Генеральний підрядник зобов'язується на свій ризик, власними силами та з залученням субпідрядних організацій, провести роботи, повязані з капітальним та поточним ремонтом виробничих об'єктів ЗАТ «Кримський Титан», здати об'єкти в експлуатацію, у разі необхідності своїми силами та за рахунок власних коштів усунути дефекти в межах гарантійного строку, а Замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконані Генеральним підрядником роботи (т.с. 1 а.с. 191-196).
Відповідно до Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «Титан України», затвердженого Рішенням Загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю «Титан України» Товариство з обмеженою відповідальністю «Титан України» є правонаступником прав і обов'язків Товариства з обмеженою відповідальністю «Партнер-Строй» (т.с. 1 а.с. 141-165).
24.02.2010 року між ТОВ «Титан Україна» (Генпідрядник) та приватним підприємством «Севелітстрой» (Субпідрядник) укладено договір № 1/50 субпідряду на виконання окремих видів та комплексів робіт, за умовами якого Субпідрядник приймає на себе виконання робіт, що надає Генпідрядник, зобов'язується ці роботи своїми силами та засобами та здати у встановлені строки, а генпідрядник зобов'язується прийняти та сплатити виконані роботи в строки та в порядку, передбачені даним договором. Конкретний зміст робіт, їх обсяг, вартість по кожному виду робіт та строки їх виконання узгоджуються сторонами та зазначаються у додатках до даного договору. Додатки є невід'ємною частиною даного договору та складають разом з ним єдиний документ. Ціна робіт, що доручаються Субпідряднику за даним договором, визначаються згідно договірної ціни. Оплата за даним договором проводиться шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок субпідрядника щомісячно після 20 числа наступного за звітним місяцем протягом 10 днів. Вартість робіт визначається на підставі затвердженого кошторису, остаточна вартість робіт визначається на підставі довідки виконаних робіт за формою № КБ-3 та акту приймання-передачі. Форма оплати - безготівкова (а.с. 62).
27.09.2010 року між ТОВ «Титан Україна» (Замовник) та приватним підприємством «Севелітстрой» (Підрядник) укладено договір підряду № 27/09/634, за умовами якого Підрядник зобов'язується на свій ризик, своїми матеріалами та матеріально-технічними ресурсами виконати за завданням Замовника покрівельні роботи, а Замовник зобов'язується прийняти та оплатити ці роботи на Об'єкті, розташованому за адресою: АР Крим, м. Армянськ, Північна промзона. Замовник здійснює розрахунки за виконані роботи протягом 3 календарних днів на підставі акту приймання-передачі виконаних робіт. Форма оплати - безготівковий розрахунок в національній валюті, шляхом перерахування на розрахунковий рахунок Підрядника (а.с. 64-65).
Виконання умов зазначених договорів № 1/50 від 24.02.2010 р., № 27/09/634 від 27.09.2010 р. підтверджується актами приймання виконаних підрядних робіт по ремонту покрівлі № 3-110ф1 за березень 2010 року, № 4-142ф1 за квітень 2010 року, № 3-110ф2 за квітень 2010 року, № 5-81ф1 за травень 2010 року, № 4-85ф1 за травень 2010 року, № 4-142ф2 за травень 2010 року, № 5-71ф1 за травень 2010 року, № 3-110ф3 за травень 2012 року, № 5-72ф1 за травень 2010 року, № 4-4ф1 за червень 2010 року, № 4-142ф3 за червень 2010 року, № 5-71ф2 за червень 2010 року, № 6-75ф2 за червень 3010 року, № 6-75ф1 за червень 2010 року, № 4-3ф1 за липень 2010 року, № 6-75ф3 за липень 2010 року, № 4-85ф2 за липень 2010 року, № 11-23ф1 за серпень 2010 року, № 6-75ф4 за серпень 2010 року, № 4-85ф2 за серпень 2010 року,№ 3-58ф1 за серпень 2010 року, № 4-142ф4 за серпень 2010 року, № 3-110ф4 за серпень 2010 року, № 5-44ф1 за серпень 2010 року, № 9-66ф1 за вересень 2010 року, № 4-142ф5 за вересень 2010 року, № 6-75ф5 вересень 2010 року, № 9-10ф1 за вересень 2010 року, № 8-80ф1 за вересень 2010 року на загальну суму 571 299,12 грн., у тому числі ПДВ 95 216 грн., а також актами на списання матеріалів Замовника ЗАТ «Кримський Титан» № ТИ-0005732, № ТИ-0007757, № ТИ-0007745, № ТИ-0007758, № ТИ-0009413, № ТИ-0009397, № ТИ-0009455, № ТИ-0009447, № ТИ-0011735, № ТИ-0011499, № ТИ-0011519, № ТИ-0011614, № ТИ-0014020,№ ТИ-0014021, № ТИ-0014023, № ТИ-0013945, № ТИ-0015800, № ТИ-0015804, № ТИ-0015900, № ТИ-0015769, № ТИ-0015890, № ТИ-0015891, № ТИ-0015883, № ТИ-0015915, № ТИ-0000160, № ТИ-0015869, № ТИ-0018143, № ТИ-0018121, № ТИ-0016391, № ТИ-0016403, № ТИ-0018084 (т.с. 1 а.с. 76-111, т.с. 2 а.с. 3-72).
ПП «Севелітстрой» виписало на ім'я ТОВ «Титан України» податкові накладні № 352 від 31.03.2010 року на суму 32 397,60,00 грн., у тому числі ПДВ 5 399,60 грн., № 408 від 30.04.2010 року на суму 94 489,20 грн., у тому числі ПДВ 15 748,20 грн., № 532 від 31.05.2010 року на суму 122 824,80 грн., у тому числі ПДВ 20 470,80 грн.,№ 637 від 30.06.2010 року на суму 89 732,40 грн., у тому числі ПДВ 14 955,40 грн., № 931 від 30.07.2010 року на суму 101 668,80, у тому числі ПДВ 16 944,80 грн., № 1244 від 31.08.2010 року на суму 87 074,40 грн., у тому числі ПДВ 14 512,40 грн., № 1516 від 30.09.2010 року на суму 43 111,92 грн., у тому числі ПДВ 7 185,32 грн. (т.с. 1 а.с. 119-125).
За виконані ремонті та підрядні роботи ТОВ «Титан України» перерахувало на рахунок ПП «Севелітстрой» 494 957,45 грн., у тому числі ПДВ 82 492,91 грн., що підтверджується платіжними дорученнями № 336 від 20.04.2010 р., № 352 від 26.04.2010 р.,№ 441 від 20.05.2010 р., № 462 від 26.05.2010 року, № 585 від 30.06.2010 року, № 594 від 01.07.2010 року, № 708 від 02.08.2010 р., № 864 від 01.09.2010 року, № 988 від 29.09.2010 р. (т.с. 1 а.с.126-134).
Отримані послуги по капітальному ремонту покрівлі приміщень ТОВ «Титан України» було реалізовано замовнику ЗАТ «Кримський Титан» відповідно до договору генерального підряду № 36/з від 27.12.2006 року та використано для власних нужд, що підтверджується листами ПП «Севелітстрой», ТОВ «Титан України» та ЗАТ «Кримський Титан» та актами реалізації робіт/послуг, з яких встановлено, що робітникам ПП «Севелітстрой» проводилась видача перепусток і здійснювалось перевезення працівників на територію ЗАТ «Кримський Титан» (т.с. 1 а.с. 166-190).
Таким чином, суд вважає, що первинними документами податкового та бухгалтерського обліку (акти виконаних робіт, акти списання матеріалів, платіжні доручення, податкові накладні, акти реалізації робіт/послуг) не підтверджуються висновки, встановлені за актом перевірки Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Сімферополі АР Крим ДПС № 35/40-20/32611323 від 20.06.2012 року щодо завищення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток в сумі 26 998 грн. в 1 кварталі 2010 року та заниження податку на прибуток в сумі 119 021 грн., у тому числі за 2 квартал 2010 р. в сумі 70 718 грн., за 3 квартал 2010 року 48 303 грн., заниження податку на додану вартість в сумі 95 216,52 грн., у тому числі по періодах: березень 2010 р. у сумі 5 399,6, квітень 2010 р. у сумі 15 748,20 грн., травень 2010 р. у сумі 20 470,80 грн., червень 2010 р. у сумі 14 955,40 грн., липень 2010 року у сумі 16 944,80 грн., у серпні 2010 року у сумі 14 512,40 грн., у вересні 2010 року у сумі 7 185,30 грн.
З огляду на наведене, суд дійшов висновку про невідповідність податкових повідомлень-рішень № 0000064020 від 09.07.2012 року, № 0000074020 від 09.07.2012, № 0000084020 від 09.07.2012 року, прийнятих Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АР Крим ДПС вимогам закону.
Також, суд зазначає, що згідно з висновком № 280/12 судово-економічної експертизи за адміністративною справою № 2а-11085/12/0170/14 висновки за актом Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АР Крим № 35/40-20/32611323 від 20.06.21012 року щодо завищення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток в сумі 26 998 грн. в 1 кварталі 2010 року та заниження податку на прибуток в сумі 119 021 грн., у тому числі за 2 квартал 2010 року в сумі 70 718 грн., за 3 квартал 2010 року в сумі 48303 грн. первинними документами бухгалтерського та податкового обліку ТОВ «Титан України» не підтверджено. Висновки за актом Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АР Крим № 35/40-20/32611323 від 20.06.21012 року щодо заниження податку на додану вартість в сумі 95 216, 52 грн., у тому числі по періодах: березень 2010 року у сумі 5 399,60 грн., квітень 2010 року у сумі 15 748,20 грн., травень 2010 року у сумі 20 470,80 грн., червень 2010 грн. у сумі 14 955,40 грн., липень 2010 року у сумі 16 944, 80 грн., у серпні 2010 року у сумі 14 512, 40 грн., у вересні 2010 року у сумі 7 185,30 грн. первинними документами бухгалтерського та податкового обліку ТОВ «Титан України» не підтверджено. У зв'язку з відсутністю суми податкового зобов'язання, яке стягується з платника податків при порушенні ним правил оподаткування, штрафні санкції по акту Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі АР Крим № 35/40-20/32611323 від 20.06.21012 року відсутні. Відповідно до актів приймання виконаних підрядних робіт ТОВ «Титан України» отримало послуг від ПП «Севелітстрой» за березень-вересень 2010 року на загальну суму 571 299,12 грн., у тому числі ПДВ 95 216,52 грн. надані акти приймання виконаних підрядних робіт відповідають вимогам чинного законодавства. Сплата послуг ТОВ Титан України» підтверджується копіями платіжних доручень у загальній сумі 494 957,45 грн., у тому числі ПДВ 82 492,91 грн. Фактичне виконання зобов'язань між ТОВ «Титан України» та ПП «Севелітстрой» підтверджено актами списання матеріалів, виробів та конструкцій Замовника ЗАТ «Кримський Титан», зведеними бухгалтерськими регістрами по рахункам 631 «Розрахунки з постачальниками», 311 «Розрахунковий рахунок». Віднесення до складу податкового кредиту (до складу від'ємного значення різниці між сумою податкових зобов'язань та податкового кредиту, до складу бюджетного відшкодування) з ПДВ, по взаємовідносинам з ПП «Севелітстрой» за березень-вересень 2010 року на загальну суму ПДВ 95 216,52 грн. підтверджується податковими накладними, які заповнені відповідно чинному законодавству та мають всі обов'язкові реквізити. Таким чином, ТОВ «Титан України» виконані умови, необхідні для того, щоб включити суму оплаченого (нарахованого) податку до податкового кредиту по податку на додану вартість: податкові накладні оформлені згідно діючому законодавству України, наданими документами підтверджується використання послуг, придбаних у ПП «Севелітстрой» на загальну суму 571 299,12 грн., враховуючи ПДВ в розмірі 95 216,52 грн. в оподаткованих операціях у межах господарської діяльності платника податку ( т.с. 2 а.с. 92-100).
Враховуючи вищевикладене, оцінивши надані сторонами докази у їх сукупності в порядку статей 69,70,86 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про недоведеність відповідачем достатніх доказів необґрунтованості позовних вимог, у зв'язку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, оскільки не суперечать вимогам діючого законодавства та підтверджені матеріалами справи.
Відповідно до частини 1 статті 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.
Під час судового засідання, яке відбулось 09.04.2013 року були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 160 КАСУ постанову складено у повному обсязі 12.04.2013 року.
Керуючись ст.ст. 94,158-163,167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в м. Сімферополі в АР Крим Державної податкової служби № 0000064020 від 09.07.2012 року, № 0000074020 від 09.07.2012, № 0000084020 від 09.07.2012 року.
3. Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Титан України» (ЄДРПОУ 32611323) витрати зі сплати судового збору у сумі 2 146,00 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя підпис Кірєєв Д.В.