Постанова № 30826829, 12.03.2013, Марківський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
12.03.2013
Номер справи
1216/45/12
Номер документу
30826829
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Марківський районний суд Луганської області

Справа № 1216/45/12

Категорія 102

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.03.2013 року Суддя Марківського районного суду Луганської області Чернік А.П.,

розглянувши в порядку письмого провадження в с-щі Марківці справу за позовом

ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Марківської районної державної адміністрації Луганської області про визнання неправомірними дій УПСЗН щодо визначення розміру державної допомоги при народженні дитини,

в с т а н о в и в:

11 грудня 2012 року позивач звернулася до суду з даним позовом до відповідача про визнання неправомірними дій УПСЗН щодо визначення розміру державної допомоги при народженні дитини , посилаючись у своїх вимогах на те , що 31.10.2012 року вона народила третю дитину-доньку ОСОБА_2.

У відповідності до ст.ст.10-11 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" вона звернулась з заявою до УПСЗН Марківської райдержадміністрації про призначення їй допомоги при народженні третьої дитини, надавши копію свідоцтва про народження дитини та довідку з Ліснополянської сільської ради Марківського району про те,що донька ОСОБА_2 є її третьою дитиною.

Допомога при народженні дитини їй була визначена у сумі, яка кратна 30 розмірам прожиткового мінімуму, тобто на першу дитину.

30.11.2012 року вона звернулась до УПСЗН Марківської райдержадміністрації з заявою, в якій просила повідомити причину такого розміру допомоги.

Згідно листа начальника УПСЗН Марківської райдержадміністрації від 30.11.2012 року причиною нарахування допомоги на одну дитину стало те, що на момент народження третьої дитини на її утриманні не перебувала ні перша, ні друга дитина.

Позивач вважає таке нарахування неправильним , оскільки її неповнолітні діти: донька ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та син ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, проживають разом з її колишнім чоловіком, на користь якого рішенням Марківського районного суду від 22 лютого 2012 року з неї стягнуті аліменти на їх утримання.

Згідно рішення Марківського районного суду від 21.12.2011 року визначено місце проживання її дітей ,ОСОБА_3 та ОСОБА_5, з їх батьком, ОСОБА_6. Підставою для цього було її навчання на денній формі у ВП "Старобільський технікум Луганського НАУ" і ,відповідно, проживання за місцем його розташування.

Проживання батьків окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє їх від обов'язків щодо дитини. Від виховання своїх дітей вона не відмовилася, з дітьми спілкується регулярно, батьківських прав не позбавлена.

Позивач просила визнати неправомірними дії УПСЗН Марківської райдержадміністрації та зобов'язати здійснити перерахунок нарахованої їй державної допомоги як при народженні третьої дитини з урахуванням сплачених сум.

Позивач просила справу розглянути без її участі.

Представник відповідача, УПСЗН Марківської райдержадміністрації ,просила суд розглянути справу за її відсутності , надавши суду письмове заперечення , в якому просить відмовити в задоволенні позову в зв,язку з наступним.

На призначення державної допомоги відповідно до ст.1 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" , мають сім'ї , в яких виховуються та проживають неповнолітні діти.

Цим законом дається визначення терміну "сім'я з дітьми" - це поєднане родинними зв'язками та зобов'язаннями щодо отримання коло осіб, у якому виховуються рідні діти.

Тобто , для отримання такої державної допомоги головним фактором є спільне проживання з дітьми однією сім'єю

Відповідно до довідки Ліснополянської сільської ради від 26.12.2012 року в складі сім'ї позивача перебуває лише третя дитина. Для двох старших дітей судом визначено місце проживання у батька, йому вони передані на виховання.

Факт утримання дитини передбачає виховання дітей та проживання з ними саме однією сім'єю,тому позивач має право на державну допомогу при народженні дитини в розмірі, встановленому як при народженні першої дитини.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає що позов підлягає задоволенню із наступних підстав.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" громадяни України , в сім'ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти , мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України.

Так, ст.ст.10,11 зазначеного Закону передбачено право на допомогу при народженні дитини. При цьому , допомога надається одному з батьків і призначається на підставі свідоцтва про народження дитини.

Судом встановлено,що позивач має трьох дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_5 ,10.07.2006 року, та ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_3 . 09.11.2012 року вона звернулась з заявою до УПСЗН Марківської райдержадміністрації про призначення їй допомоги при народженні третьої дитини, надавши копію свідоцтва про народження дитини та довідку з Ліснополянської сільської ради Марківського району про те,що донька ОСОБА_2 є її третьою дитиною, що не заперечується відповідачем.

Рішенням УПСЗН Марківської райдержадміністрації від 14.11.2012 року позивачу призначена допомога як при народженні першої дитини. Повідомлення про призначення такої допомоги відповідач оформив також 14.11.2012 року , але відомостей про вручення його позивачу немає.

30.11.2012 року позивач звернулась до відповідача із письмовою заявою, якою просила повідомити про причину призначення такого розміру допомоги.

30.11.2012 року позивачу направлений лист із зазначенням причини такого призначення, а саме: двоє інших дітей позивача не перебувають на її утриманні та передані на виховання батькові.

Відповідно до п.11 "Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми",затвердженого Постановою КМУ №1751 від 27.12.2001 року, для призначення допомоги при народженні дитини органу праці та соціального захисту населення за умови пред'явлення паспорта подаються такі документи:

-заява одного з батьків;

-копія свідоцтва про народження дитини;

-витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження дитини для виплати допомоги в зв'язку з народженням дитини або довідка для призначення такої допомоги , видана виконавчим органом сільської, селищної, міської рад.

Особи,що звертаються за призначенням допомоги при народженні другої дитини або наступних дітей, подають також довідку про склад сім'ї та копією свідоцтва про народження кожної дитини, яка враховується при визначенні розміру допомоги.

Відповідач, як вбачається із письмового заперечення , не посилається на те, що позивач при зверненні за допомогою не надав перелічених документів,тобто слід вважати, що при зверненні за допомогою були надані всі належні документи.

Згідно абз.6 п.13 "Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми" розмір та строк виплати допомоги визначається з урахуванням кількості живонароджених та усиновлених дітей , які до народження дитини перебували на утриманні особи, якій призначається допомога.

Рішенням Марківського районного суду від 21.12.2011 року визначено місце проживання дітей позивача ,ОСОБА_3 та ОСОБА_5, з їх батьком, ОСОБА_6. Підставою для цього було навчання позивача на денній формі у ВП "Старобільський технікум Луганського НАУ" і ,відповідно, проживання за місцем його розташування.

Згідно рішення Марківського районного суду від 22 лютого 2012 року з неї стягнуті аліменти на користь ОСОБА_6 на утримання дітей в розмірі 1/3 частини всіх видів доходу, але не менше ніж 30% прожиткового мінімума на кожну дитину відповідного віку, щомісяця і до досягнення ними повноліття.

Вказані рішення підтверджують факт перебування дітей позивача на її утриманні, а визначення місця проживання дітей разом з їх батьком не може вважатися ,що діти передані на виховання іншій особі і не знаходяться на утриманні матері.

Відповідно до ст.71 КАС України в справах про протиправність рішень суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення покладається на відповідача , якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач надав заперечення, але правомірності своїх дій не довів. Тому суд прийшов до висновку,що позов є обгрунтованим і порушене право позивача підлягає поновленню.

На підставі викладеного,керуючись ст.ст.2, 17,18,70,71,72,122,158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", "Порядком призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми", затвердженого Постановою КМУ №1751 від 27.12.2001 року ,

П О С Т А Н О В И В :

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Марківської райдержадміністрації щодо визначення розміру призначеної державної допомоги при народженні дитини.

Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Марківської райдержадміністрації здійснити перерахунок нарахованої ОСОБА_1 державної допомоги як при народженні третьої дитини з урахуванням сплачених сум.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Марківський районний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови .

Суддя ОСОБА_7