Справа № 105/126/12р.
У Х В А Л А
11.12.2012 м. Джанкой
Суддя Джанкойського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим Старова Н. А., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Джанкойському районі АР Крим до ОСОБА_1 про стягнення зайве сплаченої пенсії, суд,- ,
в с т а н о в и в:
УПФУ в Джанкойському районі АРК у листопаді 2012 року звернулось до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з ОСОБА_1 2363,64 грн. зайве сплачену надбавку на утриманця, як інваліду, який не працює, за період з 25.09.2007 року по 30.06.2011 року.
У судове засідання сторони не зявились, надали заяви про можливість розгляду позову в їх відсутність, що відповідно до ст. 122 ч.4 КАС України є підставою для розгляду справи у письмовому провадженні.
Вивчивши матеріали справи судом встановлено, що позов відповідно до ст. 18 ч.2 КАС України не підсудний Джанкойському міськрайонному суду АР Крим як адміністративному суду, а підсудний Окружному адміністративному суду АР Крим, оскільки стороною у справі є державний орган.
Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Справою адміністративної юрисдикції (адміністративною справою) є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.1 ч.1 ст.3 КАС України).
Пунктом 7 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено поняття суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до пунктів 1, 3 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 № 384/2011, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що, зокрема, здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання, інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України та інших джерел, визначених законодавством, а також забезпечує збір, ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску, інших коштів відповідно до законодавства та здійснення контролю за їх сплатою.
Відповідно до ч. 2 ст. 18 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки.
Позов до ОСОБА_1 поданий УПФУ в Джанкойському районі АР Кри, який не є органом виконавчої влади, тому Джанкойському міськрайонному суду як адміністративному суду даний позов непідсудний.
Як розяснює Пленум Вищого адміністративного Суду у Постанові від 06.03. 2008 року2 «Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ» (п. 6) у разі відкриття провадження в адміністративній справі без дотримання правил предметної підсудності суд повинен передати справу на розгляд адміністративного суду, якому вона підсудна, незалежно від того, на якій стадії розгляду справи виявлено порушення правил цієї підсудності, оскільки суд, який відкрив провадження у справі з таким порушенням, не є компетентним у її розгляді (пункт 2 частини першої статті 22 КАС України). Порушення правил предметної підсудності є підставою для скасування рішень судів нижчих інстанцій з направленням справи на новий розгляд до належного суду.
Враховуючи викладене, згідно зі ст. 22 ч.1 п.2 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим.
Керуючись ст. 22 ч. ч.1 п.2, ч.4,5,6 КАС| України, суд
У Х В А Л И В:
Позов Управління Пенсійного фонду України в Джанкойському районі АР Крим до ОСОБА_1 про стягнення зайве сплаченої пенсії передати на розгляд Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (95013, АР Крим, м. Сімферополь вул. Севастопольська, 43).
Ухвала може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Джанкойський міськрайонний суд АР Крим з надісланням її копії до суду апеляційної інстанції, протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Передачу справи до іншого суду здійснити після закінчення строку на оскарження даної ухвали, а в разі подання апеляційної скарги після залишення її без задоволення.
Суддя
ОСОБА_2