Ухвала суду № 30812574, 22.04.2013, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.04.2013
Номер справи
817/1081/13-а
Номер документу
30812574
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

У Х В А Л А

про відкриття провадження в адміністративній справі

Справа №817/1081/13-а

22 квітня 2013 року м.Рівне Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Кравчук Т.О., розглянувши позовну заяву Комунального підприємства "Рівнеелектроавтотранс" Рівненської міської ради до Державної фінансової інспекції в Рівненській області про визнання протиправною та скасування вимоги,

в с т а н о в и в:

До Рівненського окружного адміністративного суду звернулось Комунальне підприємство "Рівнеелектроавтотранс" Рівненської міської ради з позовом до Державної фінансової інспекції в Рівненській області про визнання протиправною та скасування вимоги «Про усунення виявлених ревізією фінансових порушень» за вих. №17-06-17/1214 від 25.02.2013 року в частині повернення безпідставно отриманих протягом 2011 - 2012 років бюджетних коштів у сумі 639000,00 грн. до загального фонду бюджету міста Рівне (пункт другий вимоги), а також вжиття заходів, у тому числі проведення претензійно-позовної роботи з орендарями щодо забезпечення надходження недоотриманих коштів, що становлять вартість витрат по утриманню будинку (гуртожитку) та прибудинкової території, у сумі 18928,74 грн. або стягнення з особи, винної у допущеному порушенні, шкоди у порядку та розмірі, встановленому статтями 130 - 136 Кодексу законів про працю України (пункт третій вимоги).

Ухвалою суду від 25.03.2013 року позовну заяву залишено без руху, надано строк для усунення недоліків до 25.04.2013 року. Недоліки позивачем усунуті до закінчення строку встановлено судом, а тому підстави для залишення позовної заяви без руху - відпали.

Відповідно до частини другої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.

Зазначений спір, відповідно до статей 3, 4, 17 Кодексу адміністративного судочинства України, належить до компетенції адміністративних судів та має розглядатись в порядку адміністративного судочинства.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов підсудний Рівненському окружному адміністративному суду, підстави для залишення позовної заяви без руху, без розгляду, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження у справі відсутні.

Визнавши подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, керуючись статтями 107, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

1. Відкрити провадження в адміністративній справі. Справа розглядатиметься суддею Кравчук Т.О. одноособово.

2. Розпочати підготовку справи до судового розгляду.

3. Копію ухвали суду разом з інформацією про процесуальні права та обов'язки надіслати особам, які беруть участь у справі. Відповідачу також надіслати копію позовної заяви та додані до неї документи.

4. Запропонувати відповідачу, в разі невизнання адміністративного позову, до початку судового розгляду подати суду письмові заперечення проти позову та докази, що підтверджують ці заперечення.

5. Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Кравчук Т.О.

І Н Ф О Р М А Ц І Я

про права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі,

встановлені Кодексом адміністративного судочинства України

Відповідно до ст.49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.

Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.

Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.