Постанова № 30812293, 17.04.2013, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.04.2013
Номер справи
816/1460/13-а
Номер документу
30812293
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 квітня 2013 рокум. ПолтаваСправа №816/1460/13-а

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Кукоби О.О.,

при секретарі - Марченко О.Є.,

за участю:

представника позивача - Довгаля К.І.,

представника відповідача - Оніщенко Т.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної фінансової інспекції в Полтавській області до Комунального підприємства "Кременчукводоканал" Кременчуцької міської ради Полтавської області про зобов'язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

Державна фінансова інспекція в Полтавській області 22 березня 2013 року звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Комунального підприємства "Кременчукводоканал" Кременчуцької міської ради Полтавської області про зобов'язання виконати в повному обсязі пункт 4 вимоги про усунення порушень від 02 січня 2013 року №01-14/01, а саме: забезпечити надходження коштів за реалізацію послуг з водопостачання та водовідведення на суму 49 553 грн. 78 коп. (від: ДНЗ №21 - 1555 грн. 78 коп., ДНЗ №24 - 1726 грн. 20 коп., ДНЗ №50 - 4 800 грн. 37 коп., ДНЗ №60 - 5 222 грн. 79 коп., ДНЗ №68 - 2 403 грн. 94 коп., ЗОШ №27 - 12 810 грн. 88 коп., ЗОШ №28 - 20 381 грн. 07 коп., міської дитячої стоматологічної поліклініки - 652 грн. 75 коп.), у разі необхідності вирішити вказане питання в судовому порядку.

В обґрунтування даної вимоги позивач вказав, що за результатами планової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності КП "Кременчукводоканал" Кременчуцької міської ради Полтавської області за період з 01 січня 2011 року по 30 вересня 2012 року, відповідно до статей 10, 15 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" Кременчуцькою об'єднаною державною фінансовою інспекцією на адресу відповідача надіслано письмову вимогу від 02 січня 2013 року №01-14/01 "Про усунення порушень". Оскільки на момент подання позовної заяви інформація про виконання відповідачем вказаної вимоги в повному обсязі у позивача відсутня, останній скористався правом звернення до суду з позовом про зобов'язання КП "Кременчукводоканал" вчинити певні дії, а саме: виконати в повному обсязі пункт 4 вимоги про усунення порушень від 02 січня 2013 року №01-14/01.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити з підстав, наведених у позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечувала. Зазначала, що КП "Кременчукводоканал" на виконання пункту 4 вимоги Кременчуцької ОДФІ від 02 січня 2013 року №01-14/01 в частині, щодо якої подано позов, забезпечено надходження від споживачів послуг з водопостачання та водовідведення коштів в розмірі 16 361 грн. 83 коп. Крім того, відповідачем укладено договори з Кременчуцькими ЗОШ І-ІІІ ступенів №27, №28 Кременчуцької міської ради про розстрочку оплати заборгованості за послуги з водопостачання та водовідведення. З огляду на фактичне виконання пункту 4 вимоги Кременчуцької ОДФІ від 02 січня 2013 року №01-14/01, просила суд відмовити у задоволенні позовних вимог.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні факти та відповідні до них правовідносини.

Фахівцем Кременчуцької ОДФІ проведено планову виїзну ревізію фінансово-господарської діяльності КП "Кременчукводоканал" Кременчуцької міської ради Полтавської області за період з 01 січня 2011 року по 30 вересня 2012 року.

За результатами ревізії складено акт від 26 грудня 2012 року №01-21-254 /а.с. 7-10/, в якому, зокрема, зазначено, що в ході ревізії проведено перерахунок вартості наданих відповідачем юридичним особам послуг з водопостачання та водовідведення, внаслідок якого встановлено недоотримання КП "Кременчукводоканал" плати за надані послуги по 9 абонентам загалом в розмірі 53 467 грн. 81 коп., чим порушено Норми витрат води на господарсько-побутові потреби по місту Кременчуку, затверджені рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради від 20 грудня 2004 року №1148, статтю 41 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" від 10 січня 2002 року №2918-ІІІ.

На підставі даних висновків, Кременчуцькою ОДФІ 02 січня 2013 року пред'явлено генеральному директору КП "Кременчукводоканал" ОСОБА_4 вимогу "Про усунення порушень" №01-14/01 /а.с. 11-12/, пунктом 4 якої зобов'язано відповідача: відобразити в обліку дебіторську заборгованість 9 абонентів за реалізацію послуг з водопостачання та водовідведення на загальну суму 53 467 грн. 81 коп. (ДНЗ №21 - 1555 грн. 78 коп., ДНЗ №24 - 1726 грн. 20 коп., ДНЗ №50 - 4 800 грн. 37 коп., ДНЗ №60 - 5 222 грн. 79 коп., ДНЗ №68 - 2 403 грн. 94 коп., ЗОШ №27 - 12 810 грн. 88 коп., ЗОШ №28 - 22 167 грн. 66 коп., ліцей інформаційних технологій №30 - 2 127 грн. 44 коп., міська дитяча стоматологічна поліклініка - 652 грн. 75 коп.); забезпечити надходження від вищевказаних споживачів відповідних грошових коштів та у разі необхідності вирішити вказане питання в судовому порядку.

Оскільки у встановлений строк відповідачем доказів виконання зазначеної вимоги в повному обсязі не надано, Державна фінансова інспекція в Полтавській області звернулася до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку обґрунтованості позовних вимог та відповідним доводам сторін, суд виходить з наступного.

Згідно з пунктом 7 статті 10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" від 26 січня 1993 року №2939-XII (в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Міністерства фінансів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, інших центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується через відповідних міністрів" від 16 жовтня 2012 року №5463-VI) органам державного фінансового контролю надано право пред'являти керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства.

Відповідно до частини другої статті 15 вказаного Закону законні вимоги службових осіб органу державного фінансового контролю є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що контролюються.

Порядком розгляду звернень та організації особистого прийому громадян в органах державної контрольно-ревізійної служби, затвердженим наказом Головного контрольно-ревізійного управління України від 28 жовтня 2008 року №383, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 25 грудня 2008 року за №1242/15933, до рішень, які можуть бути оскаржені в органах ДКРС, віднесено, зокрема, вимоги про усунення порушень, які надсилаються за результатами ревізій.

Крім того, обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства, в розумінні частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, є рішенням суб'єкта владних повноважень, що може бути оскаржене в порядку адміністративного судочинства.

Відповідачем вимога Кременчуцької ОДФІ від 02 січня 2013 року №01-14/01 "Про усунення порушень" в установленому законом порядку не оскаржувалася, є чинною.

Проти фактичної наявності порушень, встановлених плановою ревізією, відповідач не заперечує.

Водночас, перевіряючи фактичність невиконання відповідачем вимоги контролюючого органу на дату судового розгляду справи, суд зазначає, що відповідно до наявних в матеріалах справи банківських виписок від 28 січня 2013 року №БВ-0000033 /а.с. 118-120/, від 14 лютого 2013 року №БВ-0000066 /а.с. 121-122/, від 15 лютого 2013 року №БВ-0000069 /а.с. 123-125/, від 18 лютого 2013 року №БВ-0000072 /а.с. 126-127/, від 19 лютого 2013 року №БВ-0000074 /а.с. 128-129/, станом на дату розгляду справи судом КП "Кременчукводоканал" забезпечено надходження коштів за реалізацію послуг з водопостачання та водовідведення загалом в розмірі 16 361 грн. 83 коп., зокрема, від: ДНЗ №21 - 1555 грн. 78 коп., ДНЗ №24 - 1726 грн. 20 коп., ДНЗ №50 - 4 800 грн. 37 коп., ДНЗ №60 - 5 222 грн. 79 коп., ДНЗ №68 - 2 403 грн. 94 коп., міської дитячої стоматологічної поліклініки - 652 грн. 75 коп.).

Таким чином, вимога Кременчуцької ОДФІ від 02 січня 2013 року №01-14/01 в даній частині є фактично виконаною.

Що стосується виконання зазначеної вимоги в частині забезпечення надходження коштів за реалізацію послуг з водопостачання та водовідведення від ЗОШ №27 в розмірі 12 810 грн. 88 коп. та ЗОШ №28 в розмірі 20 381 грн. 07 коп., суд вважає, що укладення відповідачем із зазначеними абонентами договорів про розстрочку оплати заборгованості за послуги з водопостачання та водовідведення /а.с. 130-132/ не є належним доказом виконання вимоги Кременчуцької ОДФІ, адже даною вимогою КП "Кременчукводоканал" зобов'язано забезпечити безпосереднє надходження коштів від споживачів послуг, доказів на підтвердження чого підприємством не надано. А відтак, суд дійшов висновку, що в даній частині вимогу Кременчуцької ОДФІ відповідачем станом на дату судового розгляду справи не виконано.

За таких обставин, суд вважає за необхідне зобов'язати КП "Кременчукводоканал" на виконання пункту 4 вимоги Кременчуцької ОДФІ від 02 січня 2013 року №01-14/01 забезпечити надходження коштів за реалізацію послуг з водопостачання та водовідведення від Кременчуцької ЗОШ №27 в розмірі 12 810 грн. 88 коп. та від Кременчуцької ЗОШ №28 в розмірі 20 381 грн. 07 коп. У разі необхідності, вказане питання вирішити у судовому порядку шляхом подання до споживачів послуг позовів.

Судові витрати по справі відсутні.

Керуючись статтями 7-11, 69-71, 86, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної фінансової інспекції в Полтавській області до Комунального підприємства "Кременчукводоканал" Кременчуцької міської ради Полтавської області про зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Зобов'язати Комунальне підприємство "Кременчукводоканал" Кременчуцької міської ради Полтавської області (код ЄДРПОУ 03361655) на виконання пункту 4 вимоги Кременчуцької об'єднаної державної фінансової інспекції від 02 січня 2013 року №01-14/01 забезпечити надходження коштів за реалізацію послуг з водопостачання та водовідведення від Кременчуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №27 Кременчуцької міської ради в розмірі 12 810 грн. 88 коп. та від Кременчуцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №28 Кременчуцької міської ради в розмірі 20 381 грн. 07 коп. У разі необхідності, вказане питання вирішити у судовому порядку шляхом подання до споживачів послуг позовів.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання її копії з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Повний текст постанови виготовлено 22 квітня 2013 року.

Суддя О.О. Кукоба