Ухвала суду № 30802977, 17.04.2013, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.04.2013
Номер справи
2а/0570/16110/2012
Номер документу
30802977
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Абдукадирова К.Е.

Суддя-доповідач - Блохін А. А.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 квітня 2013 року справа №2а/0570/16110/2012 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії: головуючого судді Блохіна А.А., суддів Міронової Г.М., Юрко І.В., розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 14 березня 2013 р. у справі №2а/0570/16110/2012 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «СК-ЛТД» до Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби про скасування податкового повідомлення-рішення від 06.11.2012 р. №0003521542,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач 27.11.2012 року звернувся до суду з адміністративним позовомдо Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби про скасування податкового повідомлення-рішення від 06.11.2012 р. №0003521542 про нарахування грошового зобов'язання в розмірі 150 грн.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 14 березня 2013 року позовні вимоги задоволені в повному обсязі.

Визнано недійсним податкове повідомлення - рішення від 06.11.2012р. № 0003521542 Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби, яким Товариству з обмеженою відповідальністю «СК-ЛТД» визначено суму штрафних санкцій з податку на додану вартість у розмірі - 150,00 грн.

Відповідач не погодився з таким рішенням суду, подав апеляційну скаргу, якою просив рішення суду першої інстанції скасувати та постановити нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Сторони у судове засідання не з'явились, про час, дату та місце розгляду справи повідомлялись належним чином. Колегія суддів розглядає дану справу відповідно вимогам ст. 197 КАС України у порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Відповідно до ст.195 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції може вийти за межі доводів апеляційної скарги в разі встановлення під час апеляційного провадження порушень, допущених судом першої інстанції, які призвели до неправильного вирішення справи.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, встановила наступне.

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю «СК-ЛТД» є юридичною особою,

зареєстроване виконавчим комітетом Слов'янської міської ради, включене до ЄДРПОУ за номером 23124940 (а. с. 17)

Відповідач - Слов'янська об'єднана державна податкова інспекція Донецької області Державної податкової служби є суб'єктом владних повноважень, який у спірних правовідносинах виконує повноваження, надані Податковим кодексом України та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування.

Відповідно до п. 20.1.4 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право проводити перевірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим Кодексом.

Відповідно до ст. 75 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться органами державної податкової служби в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на органи державної податкової служби.

Судом першої та апеляційної інстанцій встановлено, що 17.09.2012 року Слов'янською ОДПІ проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю «СК-ЛТД» та складено акт про результати перевірки від 17.09.2012р. № 4420/15-210/23124940 (а. с. 7 - 9).

Згідно акту перевірки позивач в порушення п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України не розрахував та не сплатив до бюджету суму штрафу в розмірі трьох відсотків від суми недоплати (3000,00*3%).

В акті перевірки зазначено, що платником самостійно збільшено суму податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню, залишається у розпорядженні сільськогосподарського товаровиробника та спрямовується на спеціальний рахунок сільськогосподарського підприємства в розмірі 3 000,00 грн.

На підставі вказаного акту перевірки податковим органом за порушення товариством п. 120.2 ст. 120 Податкового кодексу України 06.11.2012 року прийняте податкове повідомлення-рішення № 0003521542, яким до позивача застосовані штрафні (фінансові) санкції в сумі 150,00 грн.

Згідно матеріалів справ вбачається, що позивачем отримано свідоцтво про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування податковим на додану вартість серії НБ № 030039 (арк. справи 39).

До податкового органу позивач подав податкову декларацію з податку на додану вартість (скорочену) від 16.12.2011р., в якій в рядку 8.1 вказано суму податкового кредиту з податку на додану вартість в розмірі 29 166,00 грн. (арк. справи 34 - 36).

Згідно з п. 200.10 ст. 200 Податкового кодексу протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, податковий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних, а також п. 5 розділу ІХ наказу Міністерства фінансів України від 25.11.2011р. № 1492 (далі - Порядок № 1492), яким затверджено форми та Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», а саме, камеральну перевірку даних, заявлених у податковій звітності з податку на додану вартість, орган державної податкової служби проводить протягом 30 днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації.

У зв'язку з самостійно виявленою помилкою, позивачем подано до податкового органу уточнюючий розрахунок з податку на додану вартість (щодо діяльності відповідно до статті 209 розділу V Кодексу) від 10.07.2012р., в якому у зв'язку з самостійно виявленою помилкою суму податкового кредиту зменшено на 3 000,00 грн. (29 166,00 грн. (графа 4) - 26 166,00 грн. (графа 5) = 3 000,00 грн. (графа 6) (арк. справи 29 - 31).

Тобто, з урахуванням п. 200.10 ст. 200 Податкового кодексу України, вказаного вище, камеральна перевірка повинна бути проведена протягом 30 календарних днів з дати отримання такого податкового розрахунку.

З матеріалів справи вбачається, що уточнюючий розрахунок було отримано податковим органом 10.07.2012р. в 10:21:19, а перевірка проведена тільки 17.09.2012р., тобто, з пропуском 30-денного терміну для її проведення.

Таким чином, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що оскільки податкову декларацію (скорочену) подано у встановлений чинним законодавством термін, зобов'язання платника податку, зазначені ним в уточнюючому розрахунку у зв'язку з самостійно виявленою помилкою є узгодженими з моменту подання такого розрахунку.

Відповідно до ст. 209 Податкового кодексу України, резидент, який провадить підприємницьку діяльність у сфері сільського і лісового господарства та рибальства та відповідає критеріям, встановленим у пункті 209.6 цієї статті (далі - сільськогосподарське підприємство), може обрати спеціальний режим оподаткування.

Згідно із спеціальним режимом оподаткування сума податку на додану вартість, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг, не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається в розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку - для інших виробничих цілей.

Зазначені суми податку на додану вартість акумулюються сільськогосподарськими підприємствами на спеціальних рахунках, відкритих в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

Сільськогосподарське підприємство - суб'єкт спеціального режиму оподаткування подає податкову декларацію у строки та в порядку, що встановлені для інших платників податку. Форма податкової декларації, яка подається сільськогосподарським підприємством - суб'єктом спеціального режиму оподаткування, затверджується відповідно до пункту 201.15 статті 201 цього Кодексу.

Згідно з п. 201.14, 201.15 ст. 201 Податкового кодексу України, платники податку зобов'язані вести окремий облік операцій з постачання та придбання товарів/послуг, які підлягають оподаткуванню, а також які не є об'єктами оподаткування та звільнені від оподаткування згідно з цим розділом.

Зведені результати такого обліку відображаються в податкових деклараціях, форма яких встановлюється у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу. Платник податку веде реєстр виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді, у якому зазначаються порядковий номер податкової накладної, дата її виписки (отримання), загальна сума постачання та сума нарахованого податку, а також реєстраційний номер платника податку - продавця, який видав податкову накладну такому платнику податку. Форма і порядок заповнення реєстру виданих та отриманих податкових накладних встановлюються відповідно до вимог розділу II цього Кодексу.

Платники податку щомісяця в терміни, що передбачені для подання податкової звітності (календарний місяць), у тому числі для яких цим розділом встановлено звітний податковий період - квартал, подають органу державної податкової служби копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних за такий період в електронному вигляді.

Відповідно до п. 1 розділу ІІІ Порядку № 1492, декларація подається платником у визначений у пункті 5 розділу II цього Порядку строк до підрозділу органу державної податкової служби, яким здійснюється приймання податкової звітності, за формою, встановленою на дату подання.

До декларації вносяться дані податкового обліку платника окремо за кожний звітний (податковий) період без наростаючого підсумку.

Згідно з п. 5 розділу 1 Порядку № 1492, платники податку, які згідно зі статтею 209 розділу V Кодексу застосовують спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, подають податкову декларацію з податку на додану вартість (скорочену), яка є невід'ємною частиною звітності за відповідний звітний період. До такої податкової декларації включаються лише ті операції, що стосуються спеціального режиму, установленого указаною статтею.

Вказаним Порядком затверджено, в тому числі, форму уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок (тобто, форму розрахунку для загальної декларації з ПДВ, яка передбачає в рядку 26 суму штрафу, нараховану платником самостійно у зв'язку з виправленням помилки) та форму уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок (щодо діяльності відповідно до статті 209 розділу V Кодексу), яка, в свою чергу містить 18 рядків, серед яких немає рядку або будь-якого іншого посилання на суму штрафу, яку повинен сплатити платник податків у зв'язку із самостійно виявленою помилкою.

Згідно з п. 5 розділу 2 Порядку № 1492, відповідно до пункту 49.18 статті 49 розділу II та пункту 203.1 статті 203 розділу V Кодексу для подання декларації встановлюються такі строки:

5.1. Якщо звітний (податковий) період дорівнює календарному місяцю, декларація подається до органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податку, протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

5.2. Якщо звітний (податковий) період дорівнює календарному кварталу, декларація подається до органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків, протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Відповідно до п. 13 розділу ІІІ Порядку № 1492 декларація (скорочена) / (спеціальна) / (переробного підприємства) подається платником, який застосовує спеціальні режими оподаткування (стаття 209 розділу V Кодексу / пункт 209.18 статті 209 розділу V Кодексу / пункт 1 підрозділу 2 розділу XX Кодексу), за звітний (податковий) період незалежно від того, чи провадив такий платник податку таку діяльність у звітному періоді.

У складі декларації подаються передбачені цим Порядком додатки (у разі заповнення даних у відповідних рядках декларації) та копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних.

Уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок (до декларації з податку на додану вартість / (скороченої) / (переробного підприємства) / (спеціальної)) подаються платником у визначених Кодексом випадках.

Як встановлено судом першої та апеляційної інстанції під час розгляду справи та доведено позивачем, ним правомірно було подано уточнюючий розрахунок по податку на додану вартість, в якому вказано визначено по розділу ІІ помилку в сумі -3 000 грн. (а. с. 30).

Відповідно до частин 1, 2, 4 статті 70 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування.

Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.

Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Згідно з частинами 1, 2 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що Слов'янською об'єднаною державною податковою інспекцією Донецької області Державної податкової служби по даній справі не доведено правомірність прийняття податкового повідомлення-рішення від 06.11.2012 р. №0003521542. У зв'язку з чим, позивачем не було порушено вимог податкового законодавства при поданні уточнюючого розрахунку з податку на додану вартість, застосування до нього штрафних санкцій в сумі 150,00 грн.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи та постанова прийнята з дотриманням норм матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування постанови суду не вбачається.

З урахуванням викладеного, керуючись статтями 160, 184, 195, 197, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 14 березня 2013 р. у справі №2а/0570/16110/2012 залишити без задоволення.

Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 14 березня 2013 р. у справі №2а/0570/16110/2012 залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції, постановлена в порядку письмового провадження, набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Головуючий суддя А.А.Блохін

Судді: Г.М.Міронова

І.В.Юрко