ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 квітня 2013 року Справа № 803/739/13-a
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Валюха В.М.,
розглянувши в місті Луцьку в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Волинської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю «Захід Ліс» про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Луцька об'єднана державна податкова інспекція Волинської області Державної податкової служби (далі - Луцька ОДПІ Волинської області ДПС, позивач) звернулася з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Захід Ліс» (далі - ТзОВ «Захід Ліс», відповідач) про стягнення податкового боргу в розмірі 20999,29 грн. із рахунків у банках, обслуговуючого такого платника податків.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач зареєстрований суб'єктом господарювання, взятий на облік як платник податків у Луцькій ОДПІ Волинської області ДПС та зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених Податковим кодексом України (далі - ПК України). Станом на 14.02.2013 року за відповідачем рахується податковий борг з податку на прибуток підприємств у сумі 20999,29 грн. Луцькою ОДПІ відповідно до статті 59 ПК України відповідачу була надіслана податкова вимога № 2505 від 24.11.2011 року, проте відповідач податковий борг не сплатив. Відповідно до підпункту 20.1.18 пункту 20.1 статті 20, пункту 95.3 статті 95 ПК України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника.
Позивач просить стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих ТзОВ «Захід Ліс», в дохід державного бюджету податковий борг у розмірі 20999,29 грн.
В судове засідання, призначене на 14:00 18.04.2013 року, представники сторін не прибули, проте подали до суду письмові заяви про розгляд справи за їх відсутності (а. с. 32, 34).
Відповідно до частини четвертої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами. Згідно із частиною шостою статті 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта. Як передбачено частиною першою статті 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Таким чином, оскільки в судове засідання представники сторін не прибули, при цьому, від них надійшли заяви про розгляд справи за їх відсутності, а дану справу можливо розглянути і вирішити на основі наявних матеріалів, тому суд приходить до висновку, що судовий розгляд справи необхідно здійснювати в порядку письмового провадження, без фіксування адміністративного процесу технічними засобами.
Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що ТзОВ «Захід Ліс» зареєстроване як юридична особа, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України серії АА № 036359/249 від 07.02.2011 року (а. с. 17), перебуває на обліку як платник податків в Луцькій ОДПІ Волинської області ДПС, має відкриті рахунки в банківських установах (а. с. 7).
Станом на 14.02.2013 року за відповідачем рахується податковий борг з податку на прибуток підприємств у розмірі 20999,29 грн., про що зазначено Луцькою ОДПІ Волинської області у розрахунку сум податкового боргу ТзОВ «Захід Ліс» (а. с. 5) та довідці про наявність заборгованості по платежах до бюджету (а. с. 6).
Податковий борг з податку на прибуток підприємств виник через несплату відповідачем узгоджених сум грошових зобов'язань, самостійно визначених платником податків у поданих податкових деклараціях з податку на прибуток підприємства за три квартали 2011 року (вхідний № 121866 від 03.11.2011 року) в розмірі 23627,00 грн., за 2011 рік (вхідний № 144651 від 03.02.2012 року) в сумі 7331,00 грн., за півріччя 2012 року (вхідний № 9043285161 від 24.07.2012 року) в розмірі 507,00 грн. та за три квартали 2012 року (вхідний № 9069071618 від 06.11.2012 року) в сумі 1647,00 грн. (а. с. 8-15), а також через несплату пені.
З урахуванням даних зворотного боку облікової картки платника ТзОВ «Захід Ліс», податковий борг з податку на прибуток підприємств становить 20999,29 грн., в т. ч. пеня 387,29 грн. (а. с. 18-19).
Позивачем відповідно до статті 59 ПК України була направлена відповідачу податкова вимога № 2505 від 24.11.2011 року (а. с. 16), проте вказані заходи не спричинили погашення податкового боргу відповідачем.
Пунктом 16.1 статті 16, пунктом 36.1 статті 36, пунктом 38.1 статті 38 ПК України (чинного з 01.01.2011 року) передбачено, що платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом; податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом; виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Відповідно до пункту 54.1 статті 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою. В силу приписів пункту 57.1 статті 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Судом встановлено, що податковий борг відповідача виник внаслідок несплати грошових зобов'язань, визначених самостійно платником податку у поданій податковій декларації та підлягали перерахунку в бюджет у строки, встановлені статтями 57 ПК України.
У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (пункт 59.1 статті 59 ПК України).
В подальшому відповідно до пунктів 95.2 - 95.3 статті 95 ПК України стягнення коштів платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Підпунктами 14.1.39, 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України визначено, що податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання; грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно із підпунктом 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 ПК України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Таким чином, оскільки за відповідачем рахується податковий борг з податку на прибуток підприємств у розмірі 20999,29 грн. (в т. ч. пеня в сумі 387,29 грн.), представник відповідача адміністративний позов визнав повністю (а. с. 32), тому позовні вимоги підлягають до задоволення шляхом прийняття постанови про стягнення з рахунків ТзОВ «Захід Ліс» у банках, обслуговуючих платника податків, на користь держави коштів у розмірі податкового боргу в сумі 20999,29 грн.
Керуючись статтями 122, 128, 162, 163 КАС України, на підставі Податкового кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Захід Ліс» (ідентифікаційний код 37537716) у банках, обслуговуючих платника податків, на користь держави кошти у розмірі податкового боргу з податку на прибуток підприємств в сумі 20999 гривень 29 копійок (двадцять тисяч дев'ятсот дев'яносто дев'ять гривень двадцять дев'ять копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.М.Валюх