ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/235/13-a
"18" лютого 2013 р. м. Тернопіль
Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Подлісна І.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Тернополі адміністративну справу за позовною заявою Державної фінансової інспекції в Тернопільській області до Залозецької номерної районної лікарні №2 про зобов'язання виконати вимоги, -
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної фінансової інспекції в Тернопільській області до Залозецької номерної районної лікарні №2 про зобов'язання повністю виконати обов'язкові вимоги щодо відшкодування зайво виплачених коштів в сумі 6 181 грн. 00 коп., проведення коригування нарахувань з державними цільовими фондами та зарахування 2 249 грн. 89 коп. в рахунок майбутніх платежів та проведення роботи із Залозецькою обласною комунальною аптекою № 31, Зборівською райлікарнею ветеринарної медицини щодо відшкодування коштів в сумі 2 538 грн. 43 коп. та 5 730 грн. 42 коп..
Представник позивача Державної фінансової інспекції в Тернопільській області в судовому засідання у зв'язку із добровільним виконанням відповідачем частини вимог заявив клопотання про зменшення позовних вимог та просив зобов'язати відповідача виконати повністю обов'язкові вимоги, а саме відшкодувати зайво виплачені коштів в сумі 6 181 грн. 00 коп., провести коригування нарахувань з державними цільовими фондами та зарахування 2 249 грн. 89 коп. в рахунок майбутніх платежів, провести відповідну роботу із Зборівською райлікарнею ветеринарної медицини щодо відшкодування коштів в сумі 5 730 грн. 42 коп..
Позовні вимоги мотивовано тим, що відповідно до п. 2.3.2.2 розділу ІІ Плану контрольно - ревізійної роботи на ІІІ квартал 2012 року та на підставі направлень від 10.09.2012 року №№ 266, 267, Державною фінансовою інспекцією в Тернопільській області було проведено планову ревізію використання фінансово-господарської діяльності Залозецької номерної районної лікарні №2 за період з 01.12.2008 року по 30.09.2012 року. За результатами ревізії складено акт від 23.10.2012 року № 17-22/253.
Відповідно до статті 10 Закону України від 26 січня 1993 №2939-ХІІ «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» від 26.01.1993 року, Головному лікареві Залозецької номерної районної лікарні № 2 направлено обов'язкові вимоги від 31.10.2012 року №19-17-13-14/2305, частину яких відповідач виконав. Інша частина обов'язкових вимог, відповідно до яких, Залозецьку номерну районну лікарню №2 зобов'язано: відшкодувати зайво виплачені кошти в сумі 6181, 00 грн., в тому числі й шляхом пред'явлення цивільних позовів до винних осіб, які перерахувати до районного бюджету по коду бюджетної класифікації доходів 21080500 "Інші надходження"; провести коригування нарахувань з державними цільовими фондами та зарахувати в рахунок майбутніх платежів 2249,89 грн.; провести відповідну роботу із Зборівською районною державною лікарнею ветеринарної медицини щодо відшкодування коштів в сумі 5730,42 грн. відповідачем добровільно не виконана.
Представник відповідача Залозецької номерної районної лікарні №2 в судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі, проти їх задоволення не запречив.
Суд, заслухавши пояснення сторін, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та перевіривши їх доказами, вважає, що вказаний позов підлягає до задоволення, виходячи із наступних підстав.
Законом України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» визначено правові основи діяльності контрольно-ревізійної служби та її функції.
Так, згідно п. 8 ст.10 цього Закону контрольно-ревізійні управління наділені правом у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, одержані підконтрольними установами, за незаконними угодами, без встановлених законом підстав та з порушенням чинного законодавства.
Згідно ч.1 ст.2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є, зокрема, здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів.
В силу ч.2 вказаної норми державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудита, перевірки державних закупівель та інспектування. У даному випадку контрольно-ревізійним управлінням у Тернопільській області було проведено перевірку позивача шляхом інспектування.
Частиною 5 вищенаведеної статті передбачено, що інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності контрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.
Так, Державною фінансовою інспекцією в Тернопільській області відповідно до п. 2.3.2.2 розділу ІІ Плану контрольно - ревізійної роботи на ІІІ квартал 2012 року та на підставі направлень від 10.09.2012 року №№266, 267, було проведено планову ревізію використання фінансово-господарської діяльності Залозецької номерної районної лікарні №2 за період з 01.12.2008 року по 30.09.2012 року, за результатами ревізії складено акт від 23.10.2012 року №17-22/253.
В ході ревізії не надано всіх розпорядчих документів на виплату премії та надбавок головному лікарю та його заступнику, у зв'язку з чим проведено зустрічну звірку в відділі охорони здоров'я Зборівської РДА щодо наявності наказів або інших розпорядчих документів про преміювання та встановлення доплат працівникам. Звіркою встановлено, що органом вищого рівня видані накази на встановлення доплат та виплату премій головному лікарю, а його заступнику - накази на виплату надбавки за напруженість були видані, крім жовтня-грудня 2010 року, а також накази на премії не видавалися, проте в установі проводилося нарахування та виплата премії заступнику головного лікаря ОСОБА_2 на підставі наказів головного лікаря ОСОБА_3 від 22.12.2009 р. № 95/1, №97/2 від 22.12.2010 та проводилося нарахування та виплата доплати за напруженість протягом всього 2010 року на підставі наказу головного лікаря № 2/1 від 04.01.2010 року.
Отже, за період з грудня 2009 року по грудень 2010 року, в порушення абз. 2 п.1.7 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України і Міністерства праці та соціальної політики України від 05.10.2005 №308/519 без наявності рішень органу вищого рівня відділу охорони здоров'я Зборівської РДА нараховувалась та виплачувалась матеріальна допомога, та надбавка за напруженість в роботі заступнику головного лікаря з медичної роботи ОСОБА_2, що призвело до переплат матеріальної допомоги та надбавок заступнику головного лікаря установи на загальну суму 6181 грн., (в т. ч. 2009 р. - 1737 грн., 2010 р. - 4444 грн.), та, як наслідок, зайве перерахування до державних цільових фондів на суму 2249,89 грн., (в т. ч. 2009 р. - 632,27 грн., 2010 р. - 1617,62 грн.).
Внаслідок зазначеного порушення, лікарні завдано матеріальної шкоди (збитків) на суму 8 430,89 грн.
Порушення допущено з вини головного лікаря ОСОБА_3, який пояснення по даному факту не надав.
Проведеними під час ревізії розрахунками комунальних послуг, які спожиті орендарями встановлено, що за період з 01.08.2012 року по 01.09.2012 року орендарям (Залозецькій обласній комунальній аптеці №31 та Зборівській районній державній лікарні ветеринарної медицини) не виставлено рахунків за використання комунальних послуг (газопостачання), в загальній сумі 16428,65 грн., в тому числі: Залозецькій обласній комунальній аптеці №31 в сумі 10698,43 грн. та Зборівській районній державній лікарні ветеринарної медицини в сумі 5730,22 грн., заборгованість по розрахунках в обліку Лікарні не рахується.
Виходячи з вищенаведеного, в порушення п.4 ст.13 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 № 2456-VI, п. 20, п. 22 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 № 228 (з внесеними змінами), зазначені видатки на оплату комунальних послуг, протягом 2009-2012р.р. планувалися і затверджувалися в кошторисах видатків лікарні, що призвело до включення недостовірних даних до проектів кошторисів (бюджетних запитів), затвердження необґрунтованих бюджетних асигнувань та оплати цих видатків за рахунок кошторисів загального фонду лікарні на загальну суму 16428,85 гривень. Відповідно до ст. 116 Бюджетного кодексу України від 21.06.2001 № 2542-ІП та ч. 1 ст. 116 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 № 2456-УІ зазначене є бюджетним правопорушенням.
Внаслідок допущеного порушення, Лікарні завдано матеріальної шкоди (збитків) на суму 16428,65 гривень.
Відповідно до п. 52 Порядку проведення інспектування державною контрольно - ревізійною службою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 року №550, контролюючі органи здійснюють контроль за усуненням об'єктами контролю порушень законодавства за результатами аналізу їх зворотного інформування про вжиті заходи.
На підставі ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» від 26.01.1993 року, Головному лікареві Залозецької номерної районної лікарні №2 направлено обов'язкові вимоги від 31.10.2012 року №19-17-13-14/2305 про усунення виявлених ревізією порушень та встановлено термін виконання вимог до 20.12.2012 року.
На час подання адміністративного позову Залозецька номерна районна лікарня №2 листами від 19.12.2012 №218, 27.11.2012 №193 інформувала Тернопільську об'єднану державну фінансову інспекцію про часткове усунення порушень.
Крім цього на даний час Залозецька номерна районна лікарня № 2 повідомила Тернопільську об'єднану державну фінансову інспекцію про часткове виконання обовязкових вимог, зокрема, що Залозецькою обласною комунальною аптекою № 31 комунальні послуги в сумі 3 698, 43 грн. відшкодовано, а Зборівською районною державною лікарнею ветеринарної медицини заборгованість в сумі 5 730, 22 грн. не відшкодовано, не відшкодовано зайво виплачені кошти в сумі 6 181,00 грн. та не проведено коригування нарахувань із державними цільовими фондами та лікарнею в рахунок майбутніх платежів в сумі 2 249,89 грн., однак відповідачем вживаються усі можливі міри для виконання обов'язкових вимог.
Згідно ст. 15 вищевказаного Закону України, законні вимоги службових осіб органів державної контрольно - ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.
Суд, проаналізувавши адміністративний позов, докази, що надані представником позивача вважає, що обставини адміністративного позову, якими обґрунтовувалися вимоги позивача є обґрунтованими, знайшли своє підтвердження, а тому їх слід задовольнити.
З урахування встановлених у судовому засіданні обставин справи та вищезазначених положень чинного законодавства України, суд приходить до висновку щодо правомірності та обґрунтованості вимог позивача та таких, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
керуючись ст.ст. 2, 6, 7, 72, 86, 160-163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити. Зобов'язати Залозецьку номерну районну лікарню № 2 виконати повністю обов'язкові вимоги від 31.10.2012 року №19-17-13-14/2305, а саме:
- відшкодувати зайво виплачені кошти в сумі 6181, 00 грн., в тому числі й шляхом пред'явлення цивільних позовів до винних осіб, які перерахувати до районного бюджету по коду бюджетної класифікації доходів 21080500 "Інші надходження";
- провести коригування нарахувань з державними цільовими фондами та зарахувати в рахунок майбутніх платежів 2249,89 грн.;
- провести відповідну роботу із Зборівською районною державною лікарнею ветеринарної медицини щодо відшкодування коштів в сумі 5730,42 грн.
Постанова суду набирає законної сили закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо воно не скасоване, набирає законної сили після набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного розгляду.
Апеляційна скарга може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України
Головуючий суддя Подлісна І.М.
копія вірна
Суддя Подлісна І.М.