Постанова № 30735011, 22.03.2013, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
22.03.2013
Номер справи
2а-13944/12/0170/24
Номер документу
30735011
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

22 березня 2013 р. (12:46) Справа №2а-13944/12/0170/24

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кащеєвої Г.Ю., за участю секретаря Мельникової А.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Нижньогірського районного центру зайнятості

до Нижньогірського відділення Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим

про скасування податкового повідомлення - рішення,

за участю:

представник позивача - Романський А.М., довіреність № 20/04-639 від 09.04.2012,

представник відповідача-Грязнова Г.М., довіреність № 1908/9/10/10 від 01.03.2013

Обставини справи. До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернувся Нижньогірський районний центр зайнятості (далі - позивач) з адміністративним позовом до Нижньогірського відділення Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим (далі - відповідач) про скасування податкового повідомлення - рішення № 0059221700 від 30.11.2012 року.

Представник позивача у судовому засіданні, яке відбулось 22.03.2013 року підтримав позовні вимоги та просив позов задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти задоволення адміністративного позову з підстав, наведених у запереченнях на нього.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши надані сторонами докази по справі у їх сукупності, суд,-

ВСТАНОВИВ:

14.11.2012 року відповідачем проведена камеральна перевірка податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум утриманого з них податку, форма № 1 ДФ Нижньогірського районного центру зайнятості за 3 квартал 2011 року, наданого до Нижньогірського відділення Джанкойської ОДПІ АР Крим 19.03.2012 року, реєстраційний номер звіту 11026547, 11026548.

За наслідками проведеної перевірки встановлено наступне:

Нижньогірським районним центром зайнятості у зв'язку з допущеними помилками у звітному податковому розрахунку, форма № 1 ДФ 19.03.2012 року надано уточнюючий податковий розрахунок, форма «1 ДФ за 3 квартал 2011 року за № 11026547 та податковий розрахунок , форма № 1 ДФ за 3 квартал 2011 року від 19.03.2012 року за № 11026548.

Позивачем у податковому розрахунку, форма № 1 ДФ за 3 квартал 2011 року допущені помилки, а саме по двом платникам невірно вказаний реєстраційний номер облікової картки платника податків.

За результатами перевірки складений акт від 14.11.2012 року № 3633/17-01/20708652 (а.с. 9-10).

22.11.2012 року позивачем надані до начальника Нижньогірського відділення Джанкойської ОДПІ АР Крим заперечення до акту перевірки вих. № 20/04-3019 (а.с. 7).

28.11.2012 року відповідачем листом вих. № 4596/10/17-01 надана відповідь на заперечення, відповідно до якої зазначено, що акт камеральної перевірки № 363/17-01/20708652 від 14.11.2012 є таким, що відповідає нормам діючого законодавства (а.с. 4-6).

На підставі акту перевірки прийнято податкове повідомлення - рішення від 30.11.2012 року № 0059221700, яким до позивача застосовані штрафні (фінансові) санкції в розмірі 1020,00 грн. (а.с. 8).

Оцінюючи правомірність прийнятого рішення суд керується критеріями, закріпленими частиною 3 статті 2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури та яких повинні дотримуватися суб'єкти владних повноважень при реалізації своїх дискреційних владних функцій.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства врегульовані Податковим кодексом України, який набрав чинності 01.01.2011 року.

Відповідно до 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Згідно з п.п. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75 ПК України камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні органу державної податкової служби виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків.

Відповідно до п. 76.1 ст. 76 ПК України камеральна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення.

Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком.

Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.

Відповідно до п. 76.2 ст. 76 ПК України порядок оформлення результатів камеральної перевірки здійснюється відповідно до вимог статті 86 цього Кодексу.

Результати перевірок (крім камеральних) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами органу державної податкової служби та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка (п. 86.1 ст. 86 ПК України).

Відповідно до п.п. «б» п. 176.2 ст. 176 ПК України особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до органу державної податкової служби за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається.

Форма податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум утриманого з них податку та порядок її заповнення і подання податковими агентами до органу державної податкової служби затверджені наказом Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010 року № 1020, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 13.01.2011 року за № 46/18784.

Порядок внесення змін до податкової звітності встановлений статтею 50 Податкового кодексу України.

Відповідно до п. 50.1 ст. 50 ПК України у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Згідно з п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПК України податковий розрахунок, форма № 1 ДФ подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Відповідно до п. 2.1 Порядку заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010 року № 1020 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.2011 року за № 46/18784 податковий розрахунок подається окремо за кожний квартал (податковий період) протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу.

Якщо після подачі податкового розрахунку за звітний період податковий агент подає новий податковий розрахунок з виправленими показниками до закінчення граничного строку подання податкового розрахунку за такий самий звітний період, то штрафні санкції, визначені у п. 50.1 ст. 50 ПК України не застосовуються.

Судом досліджені матеріали справи та встановлено, що Нижньогірським районним центром зайнятості податковий розрахунок, форма № 1 ДФ за 3 квартал 2011 року наданий до Нижньогірського відділення Джанкойської ОДПІ АР Крим ДПС 28.10.2011 року, реєстраційний номер 11019579, порція - 1; 28.10.2011 року, реєстраційний номер 11019584, порція - 2.

Граничний термін подання податкового розрахунку, форма № 1 ДФ за 3 квартал 2011 року - 09.11.2011 року, фактично уточнюючі податкові розрахунки, форма № 1 ДФ за 3 квартал 2011 року до Нижньогірського відділення Джанкойської ОДПІ АР Крим ДПС надані 19.03.2012 року, реєстраційний номер 11026547; 19.03.2012 року, реєстраційний номер 11026548.

Таким чином позивачем надано уточнюючий розрахунок після закінчення граничного строку подання податкового розрахунку.

Згідно з п. 113.1 ст. 113 ПК України строки застосування, сплата, стягнення та оскарження сум штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) здійснюються у порядку, визначеному цим Кодексом для сплати, стягнення та оскарження сум грошових зобов'язань. Суми штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) зараховуються до бюджетів, до яких згідно із законом зараховуються відповідні податки та збори.

Штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, застосовуються у порядку та у розмірах, встановлених цим Кодексом та іншими законами України (п. 113.3 ст. 113 ПК України).

Згідно з п. 114.1 ст. 114 ПК України граничні строки застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) до платників податків відповідають строкам давності для нарахування податкових зобов'язань, визначеним статтею 102 цього Кодексу.

Відповідно до п. 102.1 ст. 102 ПК України контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання.

Не погоджуючись із розміром визначення штрафних (фінансових) санкцій та кваліфікацією правопорушення позивач вказує, до нього повинні бути застосовані заходи, передбачені п. 119.3 ст. 119 Податкового кодексу України.

Відповідно до п. 119.2 ст. 119 ПК України неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 гривень.

Згідно з п. 119.3 ст. 119 Кодексу оформлення документів, які містять інформацію про об'єкти оподаткування фізичних осіб або про сплату податків без зазначення реєстраційного номера облікової картки платника податків, або з використанням недостовірного реєстраційного номера облікової картки платника податків, крім випадків, визначених пунктом 119.2 цієї статті, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 170 гривень.

Проаналізувавши зазначені норми, суд дійшов висновку про те, що об'єктивною стороною правопорушення, передбаченого п. 119.3 полягає в протиправній бездіяльності - не зазначення реєстраційного номера облікової картки платника податків в документах, або ж дії - зазначення недостовірного номера.

Разом з тим, такі самі дії або бездіяльність, що мали місце при складанні та поданні податкової звітності, кваліфікуються як правопорушення, що передбачене п. 119.2 ст. 119 Податкового кодексу України та розцінюються як подання податкової звітності з недостовірними відомостями.

Таким чином, враховуючи повторність порушення, суд вважає правомірним застосування штрафу в розмірі 1020,00 грн.

Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позивачем не надано суду належних доказів в обґрунтування позовних вимог, твердження позивача щодо протиправності рішення відповідача у судовому засіданні підтвердження не знайшли, відповідач діяв на підставах та в межах повноважень, визначених чинним законодавством України, а тому адміністративний позов задоволенню не підлягає.

У судовому засіданні, яке відбулось 22.03.2013 р. оголошена вступна та резолютивна частина постанови. Постанова складена у повному обсязі 25.03.2013 р.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити у повному обсязі.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Кащеєва Г.Ю.