Постанова № 30723504, 15.04.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.04.2013
Номер справи
805/3806/13-а
Номер документу
30723504
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 квітня 2013 р. Справа № 805/3806/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

Донецькій окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Чучко В.М., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі штрафних санкцій по податку на доходи фізичних осіб в сумі 54,19 грн., пені в сумі 493,18 грн. та зі штрафних санкцій по податку на додану вартість в сумі 145,65 грн., пені в сумі 1 441,44 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Красноармійська об'єднана державна податкова інспекція Донецької області Державної податкової служби (позивач) звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (відповідач) про стягнення заборгованості зі штрафних санкцій по податку на доходи фізичних осіб в сумі 54,19 грн., пені в сумі 493,18 грн. та зі штрафних санкцій по податку на додану вартість в сумі 145,65 грн., пені в сумі 1 441,44 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач має заборгованість у загальній сумі 2 134,46 грн., яка виникла з несплати відповідачем узгодженої суми штрафних санкцій по податку з доходів фізичних осіб у розмірі 54,19 грн. згідно податковому повідомленню-рішенню від 29.08.2012 року № 0000661702 та пені в сумі 493,18 грн., а також у зв'язку з несплатою узгоджених сум штрафних санкцій по податку на додану вартість у загальному розмірі 145,65 грн. згідно податковим повідомленням-рішенням від 29.11.2011 року № 0001111742 на 1,00 грн., від 29.11.2011 року № 0001101742 на 57,01 грн., від 29.08.2012 року № 0000651702 на 87,64 грн. та пені в сумі 1441,44 грн. Приймаючи до уваги факт несплати відповідачем суми заборгованості у строк, встановлений чинним законодавством України, позивач просить стягнути наведені суми у судовому порядку.

У відповідності до ч. 4 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа-підприємець Красноармійською районною державною адміністрацією Донецької області 04.11.1995 року, про що зроблено запис 03.11.1995 року у журналі обліку реєстраційних справ за № 131. Відповідач перебуває на податковому обліку в Красноармійській ОДПІ. Ідентифікаційний номер фізичної особі-підприємця - НОМЕР_5, місцезнаходження - АДРЕСА_1.

З матеріалів справи судом встановлено, що Красноармійською ОДПІ відносно ФОП ОСОБА_1 винесені наступні податкові повідомлення-рішення:

По податку на додану вартість:

- від 29.11.2011 року № 0001101742 на суму 57,01 грн. (штрафні санкції), прийняте за результатами акту документальної невиїзної перевірки ФОП ОСОБА_1 від 21.11.2011 року № 1725/17-313-2/НОМЕР_5 з питання повноти та своєчасності погашення податкового зобов'язання по податку на додану вартість за період з 06.01.2011 року по 06.10.2011 року. (а.с. 18-22);

- від 29.11.2011 року № 0001111742 на суму 1,00 грн. (штрафні санкції), прийняте за результатами зазначеного вище акту документальної невиїзної перевірки ФОП ОСОБА_1 від 21.11.2011 року № 1725/17-313-2/НОМЕР_5 (а.с. 23);

- від 29.08.2012 року № 0000651702 на суму 87,64 грн. (штрафні санкції), прийняте за результатами акту документальної невиїзної перевірки ФОП ОСОБА_1 від 21.08.2012 року № 932/17-213-2/НОМЕР_5 з питання повноти та своєчасності погашення податкового зобов'язання по податку на додану вартість за період з 06.01.2011 року по 06.10.2011 року. (а.с. 29-31, 41);

По податку на доходи фізичних осіб:

- від 29.08.2012 року № 0000661702 на суму 54,19 грн. (штрафні санкції), прийняте за результатами акту документальної невиїзної перевірки ФОП ОСОБА_1 від 21.08.2012 року № 932/17-213-2/НОМЕР_5 з питання повноти та своєчасності погашення податкового зобов'язання по податку на додану вартість за період з 06.01.2011 року по 06.10.2011 року. (а.с. 29-31, 73);

З матеріалів справи судом встановлено, що відповідач не сплатив в бюджет узгоджені суми штрафних (фінансових) санкцій.

В матеріалах справи відсутні докази стосовно адміністративного чи судового оскарження зазначених податкових повідомлень-рішень.

Також згідно зворотного боку облікових карток ФОП ОСОБА_1 вбачається, що відповідно до п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України позивачем за несвоєчасну сплату податку на додану вартість нараховано пеню у розмірі 1 441,44 грн. та по податку на доходи фізичних осіб нараховано пеню у розмірі 493,18 грн., яка також не сплачена відповідачем.

Таким чином, податкова заборгованість відповідача по податку на додану вартість становить 1 587,09 грн. (145,65 грн.+ 1 441,44 грн.), по податку на доходи фізичних осіб - 547,37 грн. (54,19 грн.+ 493,18 грн.).

Заборгованість у відповідача є безперервною. З метою здійснення заходів щодо погашення відповідачем такої заборгованості перед бюджетом, позивачем приймалися заходи відповідно до Закону України від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (чинного на момент виникнення заборгованості), а саме: боржнику надсилалися перша та друга податкові вимоги, відповідно від 13.05.2005 року № 1/13 та від 17.06.2005 року № 2/51. При цьому, в матеріалах справі відсутні докази щодо оскарження відповідачем зазначених податкових вимог.

Також з метою стягнення заборгованості Красноармійською ОДПІ було прийняте рішення від 25.01.2013 року № 3/19 про опис майна у податкову заставу.

Вказані заходи не призвели до погашення заборгованості.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Приписами статті 16 Податкового кодексу України визначені зобов'язання платників податків, один з яких зобов'язує, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться органами державної податкової служби в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на органи державної податкової служби.

Відповідно до приписів ст. 86 Податкового кодексу України (ПКУ) результати перевірок (крім камеральних) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами органу державної податкової служби та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.

Платники податків, податкові агенти та/або їх посадові особи несуть відповідальність у разі вчинення порушень, визначених законами з питань оподаткування та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (п. 110.1 ст. 110 ПКУ), зокрема: фінансову відповідальність (пп. 111.1.1 п. 111.1 ст. 111 ПКУ).

Фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з Податковим кодексом України та іншими законами. Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені (п. 111.2 ст. 111 ПКУ).

Відповідно до п. 113.3 ст. 113 Податкового кодексу України штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, застосовуються у порядку та у розмірах, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Згідно з п. 86.8 ст. 86 ПКУ по результатам встановлених порушень керівником податкового органу (його заступником) приймаються податкові повідомлення-рішення.

З огляду на наведене, оскільки грошове зобов'язання у загальній сумі 2 134,46 грн. відповідачем не сплачено в установлений строк, таке зобов'язання є податковим боргом.

Приписами Податкового кодексу України встановлені обов'язки платників податків, такі як, виконання законних вимог контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів.

Наведені розрахунки податкового боргу відповідають положенням законодавства, фактичним обставинам справи та відповідачем визнані.

Згідно зі п. 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Відповідно до статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до приписів статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України (КАСУ) відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Частиною 3 статті 112 встановлено, що у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Беручи до уваги до уваги те, що позовні вимоги про стягнення податкового боргу відповідач визнав в повному обсязі, що підтверджується письмовою заявою, підстави для неприйняття якої у суду відсутні, але станом на день розгляду цього спору сума боргу у розмірі 20376,12 грн. відповідачем не сплачена, суд дійшов висновку що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню повністю.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст. ст. 71, 86, 94, ст. 105, 158 - 162, 183-2 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі штрафних санкцій по податку на доходи фізичних осіб в сумі 54,19 грн., пені в сумі 493,18 грн. та зі штрафних санкцій по податку на додану вартість в сумі 145,65 грн., пені в сумі 1 441,44 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер фізичної особі-підприємця - НОМЕР_5, місцезнаходження - АДРЕСА_1) заборгованість у загальній сумі 2 134,46 грн. (дві тисячі сто тридцять чотири грн. 46 коп.), у тому числі:

- по податку на додану вартість в сумі 1 587,09 грн. (одна тисяча п'ятсот вісімдесят сім грн. 09 коп.) на розрахунковий рахунок № 31116029700259, код платежу 14010100, отримувач - державний бюджет Управління державної казначейської служби України, код ЄДРПОУ 37803022, банк одержувача - Головне управління Державної казначейської служби України в Донецької області, МФО 834016;

- по податку на доходи фізичних осіб в сумі 547,37 грн. (п'ятсот сорок сім грн. 37 коп.), на розрахунковий рахунок № 33215801700279, код платежу 11010500, отримувач - місцевий бюджет Ульянівської сільської ради, код ЄДРПОУ 37803022, банк одержувача - Головне управління Державної казначейської служби України в Донецької області, МФО 834016.

Постанову виготовлено в нарадчій кімнаті 15 квітня 2013 року.

Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання копії постанови, з подачею копій апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Суддя Чучко В.М.