Постанова № 30692591, 09.04.2013, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.04.2013
Номер справи
809/923/13-а
Номер документу
30692591
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"09" квітня 2013 р. Справа № 809/923/13-a

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі

судді Могили А.Б.

за участі секретаря судового засідання Кобринської Л.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Івано-Франківського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головавтотрансінспекції та структурного підрозділу територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Івано-Франківський прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головавтотрансінспекції та структурного підрозділу територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області звернувся в суд із адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що 06.09.2012 року працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області складено акт № 064979 про порушення вимог ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" під час надання ОСОБА_1 послуг з нерегулярних пасажирських перевезень. В ході перевірки виявлено відсутність ліцензійної картки, договору із замовником, квитанції про оплату транспортних послуг, страховки на пасажирів. За вказане порушення до ОСОБА_1 застосовано фінансові санкції у розмірі 1700 грн., про що заступником голови комісії з проведення ліквідації Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області 25.09.2012 року винесено постанову № 146161. Дана постанова ОСОБА_1 у встановленому порядку не оскаржувалася, розмір фінансової санкції не сплачений.

Прокурор та представник позивача в судове засідання не з'явилися. Подали на адресу суду клопотання про розгляд справи за їх відсутності.

Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час і місце судового розгляду належно повідомлявся. Причини неявки суду не відомі.

Дослідивши в сукупності письмові докази, якими обґрунтовуються позовні вимоги, суд встановив наступне.

Працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області 06.09.2012 року складено акт № 064979 про порушення ОСОБА_1 вимог ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" - надання послуг з нерегулярних пасажирських перевезень. Під час перевірки виявлено відсутність ліцензійної картки, договору із замовником, квитанції про оплату транспортних послуг, страховки на пасажирів.

Засади організації та діяльності автомобільного транспорту в Україні визначені Законом України "Про автомобільний транспорт".

Статтею 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Відповідно пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за №1567 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі.

Згідно положень статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Документами для нерегулярних пасажирських перевезень є:

- для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;

- для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.

В абзаці 3 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначено, що надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Частинами 4 та 5 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" встановлено, що від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Відповідно до пунктів 21, 27 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року за № 1567 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявленні порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обов'язковою до виконання.

Враховуючи допущені ОСОБА_1 порушення, 25.09.2012 року заступником голови комісії з проведення ліквідації Головавтотрансінспекції в Івано-Франківській області винесено постанову № 146161, якою застосовано до нього фінансові санкції в розмірі 1700 грн. за порушення, передбачені абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".

Пунктом 28 вказаної Постанови Кабінету Міністрів України фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.

Згідно листа позивача від 20.02.2013 року відповідачем у передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій добровільно не сплачена, постанова про їх застосування до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю чи до суду не оскаржувалася (а.с.12).

При наданні відповідачем послуг з нерегулярних пасажирських перевезень наявність у нього документів, передбачених статтею 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" є обов'язком відповідача, порушення якого тягне наслідки у вигляді застосування штрафних санкції, передбачених статтею 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".

У відповідності до листа позивача від 20.02.2013 року ОСОБА_1 не отримував ліцензію на право провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом (а.с.12).

Виходячи з наведеного, суд вважає, що позовні вимоги про стягнення в дохід Державного бюджету з ОСОБА_1 фінансових санкцій в розмірі 1700 гривень є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 в користь державного бюджету (рахунок 31110106700002, УДК в м. Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО 836014, код одержувача 20568100) фінансові санкції в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот ) грн.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Суддя /підпис/ Могила А.Б.

Постанова складена в повному обсязі 15.04.2013 року.