Постанова № 30682488, 03.04.2013, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.04.2013
Номер справи
808/1949/13-а
Номер документу
30682488
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 квітня 2013 року (10 год. 40 хв.)Справа № 808/1949/13-а м.Запоріжжя Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Авдєєва М.П.,

при секретарі судового засідання Ширшові А.А.,

за участю:

представника позивача - не з'явився;

відповідача - не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовною заявою Вільнянської міжрайонної державної податкової інспекції Запорізької області

до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1

про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

15.02.2013 Вільнянська міжрайонна державна податкова інспекція Запорізької області (далі - позивач) звернулась до суду із позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач), в якому позивач просить суд стягнути з відповідача податковий борг у розмірі 10788 грн. 67 коп., який складається з:

податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати у розмірі 998 грн. 51 коп.;

податку на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у розмірі 2160 грн. 00 коп.;

адміністративні та інші санкції у розмірі 7012 грн. 60 коп.;

єдиний податок з фізичних осіб у розмірі 617 грн. 56 коп.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що податковою проведено фактичну перевірку відповідача щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та виплати доходів у вигляді заробітної плати за період з 01.03.2011 - 15.09.2011 за результатами якої складено акт від 20.09.2011 №658/17/НОМЕР_1. На підставі акту винесено податкове повідомлення - рішення форми «Р» від 02.11.2011 №0001361701, яким донараховано суму основного платежу у розмірі 998 грн. 51коп. (основана сума боргу 901 грн., штрафні санкції - 97 грн. 57 коп.).

Також, відповідачем було подано податкову декларацію від 08.02.2012 за №25427 та розрахунок до неї за №25428 про доходи отримані від провадження господарської діяльності та самостійно визначено (вказано) платником: 22000 грн. 00 коп., 810 грн. 00коп., що підлягає сплаті до бюджету). Крім того, відповідачем систематично не сплачувались авансові внески за 2012 рік з податку на доходи фізичних осіб у зв'язку з чим збільшено заборгованість:

- авансовий платіж не сплачений до бюджету терміном сплати до 15.03.2012 у сумі 202 грн. 50 коп.;

- авансовий платіж не сплачений до бюджету терміном сплати до 15.05.2012 у сумі 202 грн. 50 коп.;

- авансовий платіж не сплачений до бюджету терміном сплати до 15.08.2012 у сумі 202 грн. 50 коп.;

Також, відповідачем було не вірно відображено суму квартальних авансових внесків, в результаті чого податковою виявлено недоплату до бюджету у розмірі 742 грн. 50 коп. Отже, загальна сума боргу яка рахується за відповідачем з податку на доходи фізичних осіб складає 2160 грн. 00 коп.

Також, податковою було проведено перевірку господарської одиниці стосовно дотримання порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, патентів, свідоцтв, у тому числі свідоцтв про державну реєстрацію, виробництва та обігу підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами). Так, за результатами перевірки складено акт від 06.09.2011 за №0066/08/06/23/НОМЕР_1, та на підставі цього акту винесено рішення про застосування фінансових санкцій від 02.11.2011 за №0000562304 у розмірі 8512 грн. 60 коп., з яких 1000 грн. 00 коп., сплачено 28.09.2012 - 500 грн. 00 коп., сплачено 31.10.2012 та на час розгляду справи становить 7012 грн. 60 коп.

Також, у зв'язку із несвоєчасною сплатою єдиного податку у 2011 році у відповідача виникла заборгованість у розмірі 602 грн. 00 коп., за періодами: за терміном сплати 20.08.2011 у сумі 86 грн. 00 коп.; за терміном сплати 20.08.2011 у сумі 86 грн. 00 коп. Насамперед, на підставі акту перевірки від 20.09.2011 податковою винесено податкове повідомлення - рішення від 02.11.2011 за №0001351701 яким відповідачу донараховано суму платежу по єдиному податку у розмірі 430 грн. 00 коп. Крім цього, в обліковій картці відповідача рахується пеня у розмірі 15 грн. 56 коп., яка виникла у зв'язку з несвоєчасною сплатою єдиного податку, і тому сума боргу становить 617 грн. 56 коп. Таким чином, загальна сума податкового боргу становить 10788 грн. 67 коп.

Таким чином, у зв'язку з несплатою у встановлені законодавством строки платежів за відповідачем утворилась заборгованість в сумі 10788 грн. 67 коп.

Ухвалою судді від 18.02.2013 відкрито провадження в адміністративній справі №808/1949/13-а та призначено розгляд справи на 06.03.2013. Розгляд справи зупинявся.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, проте 03.04.2013 надіслав на адресу суду клопотання про розгляд справи за його відсутності, на позовних вимогах наполягає в повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився. Про причини неявки суд не повідомив. Про час та дату судового засідання повідомлений належним чином. Заяв про розгляд справи без його участі до суду не надходило.

Згідно із ч.1 ст.41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

За таких обставин суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності представників сторін.

Вивчивши матеріали адміністративного позову, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити повністю виходячи з наступного.

ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) зареєстрована як фізична особа-підприємець 02.11.2005 Вільнянською районною державною адміністрацією Запорізької області за №2 083 000 0000 000341 за адресою: 70000, АДРЕСА_1.

ФОП ОСОБА_1, взята на облік як фізична особа - підприємець у Вільнянській МДПІ Запорізької області 02.11.2005 та 01.01.2011 отримала свідоцтво про сплату єдиного податку серії НОМЕР_2. Ставка єдиного податку для фізичних осіб складає 200 грн. 00 коп.

Крім того, 20.09.2011 податковою було проведено перевірку ФОП ОСОБА_1, та складено акт №658/17/НОМЕР_1. В ході проведеної перевірки встановлено порушення підпункту 164.2 статті 164, пункту 168.1 статті Податкового кодексу України, в результаті чого допущено порушення вимог податкового законодавства під час перевірки питань щодо повноти обчислення та своєчасності сплати до бюджету податку на доходи фізичних осіб в періоді, що перевірявся, на загальну суму 390 грн. 00 коп., в т.ч. за березень 2011 року - 30 грн. 00 коп., за квітень 2011 року у сумі 105 грн. 00 коп., за травень 2011 року - 157 грн. 50 коп., за червень 2011 - 52 грн. 50 коп., за липень 2011 - 30 грн. 00 коп., за серпень 2011 - 15 грн. 00 коп.; абз. 4 п.2 Указу Президента України від 03.07.1998 №727 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» та пп. 4, 5 Порядку видачі свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого Наказом ДПАУ від 29.10.1999 №599, зареєстрованого в Мінюсті України 02.11.1999 за №752/4045, в результаті чого не отримано або отримано несвоєчасно довідку про трудові відносини з найманими працівниками та занижено єдиний податок в періоді, що перевірявся, на загальну суму 430 грн. 00 коп., в тому числі за березень 2011 - 129 грн. 00 коп., за квітень 2011 - 43 грн. 00 коп., за травень 2011 - 43 грн. 00 коп., за червень 2011 - 43 грн. 00 коп., за липень 2011 - 43 грн. 00 коп., за серпень - 2011 - 86 грн. 00 коп., за вересень - 2011 - 43 грн. 00 коп.; п.51.1 ст.51 Податкового кодексу України щодо не подання до податкового органу податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (ф.1 - ДФ) за І квартал 2011 та ІІ квартал 2011.

На підставі акту перевірки податковою винесено повідомлення - рішення від 02.11.2011 №0001361701 яким донараховано суму основного платежу у розмірі 998 грн. 51 коп. (основана сума боргу 901 грн. 00 коп., штрафні санкції - 97 грн. 51 коп.).

Також, позивачем 06.09.2011 було проведено перевірку відповідача щодо дотримання порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, патентів, свідоцтв, у тому числі свідоцтв про державну реєстрацію, виробництва та обігу підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами). Перевіркою були виявлені порушення, а саме абзацу 5 та 8 частини 2 статті 17 Закону України від 19.12.1995 року «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» тому винесено рішення від 02.11.2011 №0000562304 про застосування до ФОП ОСОБА_1, фінансових санкцій у розмірі 8512 грн. 60 коп.

Відповідно до п.41.5 ст.41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

Згідно п.1 ст.59 Податкового кодексу України (далі - ПК України), у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає йому податкову вимогу.

На виконання п.3 ст.59 ПК України, відповідачу було надіслано поштою за місцем реєстрації податкову вимогу №157 від 26.04.2011 р. на суму 98 грн. 95 коп., яка була отримана особисто відповідачем 26.04.2011.

Однак, сума податкового боргу відповідачем самостійно сплачена не була. Податкова вимога оскаржена не була, сума податкового боргу залишилась несплачена.

Відповідно до наявних у справі доказів, станом на 03.04.2013 сума податкового боргу відповідача перед бюджетом становить 10788 грн. 67 коп.

ПК України, зокрема п.14.1.175 ст.14 визначає, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно із п.87.2 ст.87 ПК України, джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь - яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Відповідно до п.87.11 ст.87 ПК України, орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.

Згідно вимог ст.67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п.п.298.1.1 п.298.1 ст. 298 ПК України для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб'єкт господарювання подає до органу державної податкової служби заяву.

Відповідно до п.295.2 ст.295 ПК України нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється органами державної податкової служби на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.

Згідно із п.295.4 ст.295 ПК України сплата єдиного податку здійснюється за місцем податкової адреси.

Відповідно до п.294.1 ст.294 ПК України податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку другої - шостої груп є календарний квартал.

Згідно із п.294.2 ст.294 ПК України податковий (звітний) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду.

Пунктом 293.1. ст.293 ПК України визначено що, ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).

Згідно із п.293.2 ст.293 ПК України фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

1) для першої групи платників єдиного податку - у межах від 1 до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;

2) для другої групи платників єдиного податку - у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

Відповідно до п.300.1 ст.300 ПК України платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до цього Кодексу за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.

Згідно із п.56.11 ст.56 ПК України не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Відповідно до пп.54.3.3 п.54.3 ст.54 ПК України особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов'язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.

Відповідно до пункту 58.1. ст.58 ПК України разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Підпунктами 95.1 - 95.3 ст.95 ПК України встановлено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно п.92.2 ст.92 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Відповідно до п.59.3 ст.59 ПК України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

Згідно із п.59.5 ст.59 ПК України в разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги. Відповідно до п. 58.3. ст.. 58 Податкового кодексу податкова вимога вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення.

Відповідно до п.п.129.1.2. п.129.1. ст.129 ПК України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження); на суму податкового боргу нараховується пеня.

Відповідно до п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Підпунктом 16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України передбачено обов'язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п.п.20.1.28 п.20.1 ст.20 ПК України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.

Відповідно до ч.1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Оскільки позивач, як суб'єкт владних повноважень, довів правомірність заявлених позовних вимог, а відповідач (що був належним чином повідомлений про відкриття провадження в даній справі) жодних заперечень щодо наявності такого боргу суду не надав, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача шляхом стягнення з Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 податкового боргу в розмірі 10788 грн. 67 коп.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст.41, 71, 72, 94, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити.

2.Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь місцевого бюджету м. Вільнянськ податковий борг в розмірі 10788 (десять тисяч сімсот вісімдесят вісім гривень) 67 коп., а саме:

податковий борг з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати в розмірі 998 (дев'ятсот дев'яносто вісім гривень) 51 коп. на р/р 33211800700080, код б/к 11010100, код отримувача 37997149, УДКСУ у Вільнянському районі Запорізької області, МФО 813015;

податковий борг на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування в розмірі 2160 (дві тисячі сто шістдесят гривень) 00 коп. на р/р 33210801700080, код б/к 11010500, код отримувача 37997149, УДКСУ у Вільнянському районі Запорізькій області, МФО 813015;

адміністративні та інші санкції в розмірі 7012 (сім тисяч дванадцять гривень) 60 коп. на р/р 31111106700079, код б/к 21081100, код отримувача 37997149, УДКСУ у Вільнянському районі Запорізькій області, МФО 813015);

податковий борг по податку з фізичних осіб в розмірі 617 (шістсот сімнадцять гривень) 56 коп. на р/р 31518970700080, код б/к 18050400, код отримувача 37997149, УДКСУ у Вільнянському районі Запорізькій області, МФО 813015).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя М.П. Авдєєв