ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без розгляду
09 квітня 2013 р. Справа №801/2968/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Сидоренко Д.В., при секретарі Леоновій В.В.,
розглянувши за участю представників:
позивача - Белицького К.Г., довіреність № 01.1-26/127 від 13.02.2013 року,
відповідача - Крилової Л.М., довіреність №13-37/133 від 24.04.2012 року,
у попередньому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Сакської районної державної адміністрації АР Крим
до Державної фінансової інспекції в АР Крим
про визнання протиправним та скасування письмових вимог
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду АР Крим надійшов адміністративний позов Сакської районної державної адміністрації АР Крим до Державної фінансової інспекції в АР Крим про визнання протиправним та скасування пункту 4 письмових вимог від 03.08.2012 року № 01-08-14-14/7576.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 23.03.2013 року відкрито провадження в адміністративній справі та по справі призначено попереднє судове засідання.
Розглянувши заявлені позивачем вимоги, суд дійшов висновку про необхідність залишення позовної заяви без розгляду з огляду на наступне.
Згідно зі ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Позивачем у справі оскаржується пункт 4 письмових вимог Державної фінансової інспекції в АР Крим № 01-08-14-14/7576 від 03.08.2012 року, які були спрямовані на адресу позивача поштою та отримані останнім 08.08.2012 року, про що зазначено в адміністративному позові.
Проте, з адміністративним позовом Сакська районна державна адміністрація АР Крим звернулась до суду тільки 21.03.2013 року, тобто з пропущенням шестимісячного строку, встановленого ст. 99 КАС України.
Наслідки пропущення строків звернення до адміністративного суду передбачені ст. 100 КАС України, відповідно до якої адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Обґрунтовуючи поважність причин пропуску строку звернення до суду, позивач зазначив про те, що пункт 4 письмових вимог не містив у собі конкретно визначені умови та критерії виконання вимог і усунення встановлених порушень, у зв'язку з чим не дав позивачу жодних підстав вважати, що цей пункт потребує обов'язкового реального виконання, а не тільки прийняття до уваги наведених ньому обставин (пропозицій).
Про виконання, таким чином, пункту 4 письмових вимог позивач дізнався лише після відкриття Окружним адміністративним судом АР Крим провадження в адміністративній справі № 801/1860/13-а за позовом відповідача про спонукання виконати п.4 письмових вимог від 03.08.2012 року. Відповідна ухвала суду від 20.02.2013 року та повістка про виклик до суду отримані позивачем 25.02.2013 року, тобто вже після закінчення передбаченого ст.99 КАС України строку звернення до адміністративного суду.
Однак, під час розгляду справи спростовано доводи позивача щодо його необізнаності про обов'язкове виконання пункту 4 письмових вимог № 01-08-14-14/7576 від 03.08.2012 року.
Надані відповідачем документи вказують на те, що листом від 27.08.2012 року вих.№01.1-14/2543 позивач повідомив Державну фінансову інспекцію про прийняті заходи щодо усунення порушень, виявлених ревізією, у тому числі порушень, визначених у п.4 письмових вимог.
Крім того, листом від 07.09.2012 року №01.08-14-14/8645 фінансова інспекція витребувала від позивача інформацію щодо повного усунення порушень, виявлених ревізією. На цей лист позивачем 19.09.2012 року було надано відповідь. Також, листом від 21.12.2012 року Сакська районна державна адміністрація повідомляла фінансову інспекцію, що ними вживаються заходи щодо усунення порушень.
Додатково, листом від 11.01.203 року фінансовою інспекцією витребувано у позивача інформацію щодо повного усунення порушень. Відповідь на вказаний лист позивачем надано 25.01.2013 року.
Зазначене вище, вказує на те, що про необхідність усунення порушень, зазначених у п.4 письмових вимог № 01-08-14-14/7576 від 03.08.2012 року, позивачу стало відомо фактично з моменту їх отримання.
Будь яких інших обставин, які б вказували на поважність причин пропуску строку звернення позивача до суду, з матеріалів справи не вбачається.
Відтак, суд дійшов висновку про відсутність поважних причин для поновлення строку звернення позивача до адміністративного суду з даним адміністративним позовом та, як наслідок, необхідність залишення адміністративного позову без розгляду.
У судовому засіданні, яке відбулось 09.04.2013 року оголошено вступну та резолютивну частини ухвали.
Ухвалу оформлено та підписано 12.04.2013 року.
Керуючись ст. ст. 99, 100, 106-107, 160, 165,181 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Залишити без розгляду позовну заяву Сакської районної державної адміністрації АР Крим до Державної фінансової інспекції в АР Крим про визнання протиправним та скасування пункту 4 письмових вимог від 03.08.2012 року № 01-08-14-14/7576.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.
У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Сидоренко Д.В.