Постанова № 30675201, 29.03.2013, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
29.03.2013
Номер справи
826/2043/13-а
Номер документу
30675201
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

29 березня 2013 року 08 год. 20 хв. № 826/2043/13-а

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: Головуючого - судді Дегтярьової О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справуза позовом Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Хмельницької області Державної податкової службидо Концерну «Техвоєнсервіс» в особі Філії концерну «Техвоєнсервіс» «Поділля-Сервіс»про стягнення податкового боргу по земельному податку на суму 4 873, 82 грн., - В С Т А Н О В И В:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулася Кам'янець-Подільська об'єднана державна податкова інспекція Хмельницької області Державної податкової служби (далі - Кам'янець-Подільська ОДПІ, Позивач) з позовом до Концерну «Техвоєнсервіс» в особі Філії концерну «Техвоєнсервіс» «Поділля-Сервіс» (далі - Концерн, Відповідач) про стягнення податкового боргу по земельному податку на суму 4 873, 82 грн. (з урахуванням уточнень внесених заявою Позивача від 01.03.2013р. № 3018/10/10-013) з рахунків, за рахунок готівки.

В обґрунтування своїх позовних вимог посилався на те, що відокремлений підрозділ Відповідача (Філія концерну «Техвоєнсервіс» «Поділля-Сервіс» без права юридичної особи) має заборгованість перед державним бюджетом з плати за землю (а саме: по земельному податку) на загальну суму 4 873, 82 грн. (в тому числі 4 593, 80 грн. - недоїмка, 280, 02 грн. - штрафна санкція), яка виникла у зв'язку з несплатою Концерном узгоджених податкових зобов'язань.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 05 березня 2013 року було відкрито скорочене провадження в адміністративній справі № 826/2043/13-а.

Надіслана на адресу Концерну рекомендованим листом № 0688729 5 копія вказаної ухвали була отримана Відповідачем 18 березня 2013 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, яке наявне в матеріалах даної справи.

Таким чином, Відповідач належним чином був повідомлений про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі, а також про його права та обов'язки, зокрема про право надати свої заперечення проти позову або заяву про визнання позову.

Згідно з ч. 4 ст. 1832 Кодексу адміністративного судочинства України справа в порядку скороченого провадження розглядається суддею одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

З огляду на викладене, справа розглядається в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних у справі доказів.

Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд прийшов до висновку, що надані позивачем докази та повідомлені ним обставини є достатніми для розгляду справи в порядку скороченого провадження та прийняття рішення по справі, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі з огляду на наступне.

Концерн «Техвоєнсервіс» (ідентифікаційний код 33689867) зареєстроване як юридична особа 21 липня 2005 року Солом'янською районною у м. Києві державною адміністрацією, та починаючи з 22 липня 2005 року перебуває на податковому обліку в ДПІ у Солом'янському районі м. Києва як платник податків за № 12150, що підтверджується даними Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 20 березня 2013 року.

При цьому в квітні 2010 року при Концерні був створений і зареєстрований відокремлений підрозділ - Філія концерну «Техвоєнсервіс» «Поділля-Сервіс» (ідентифікаційний код 37063809, місцезнаходження: Хмельницька область, м. Кам'янець-Подільський, Нігинське шосе, 46), що підтверджується даними Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відносно Концерну станом на 20 березня 2013 року.

Зокрема, відповідно до пункту 3.1 розд. 3 Положення про філію Концерну «Техвоєнсервіс» «Поділля-Сервіс», затвердженого 30 березня 2010 року, Філія Концерну «Техвоєнсервіс» «Поділля-Сервіс» (далі - Філія) є відокремленим підрозділом Концерну без права юридичної особи та здійснює діяльність від його імені.

В січні 2012 року Філія подала до Кам'янець-Подільської ОДПІ податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2012 рік (вх. № 1610 від 27.01.2012р.), в якій задекларувало суму самостійно узгодженого податкового зобов'язання із земельного податку в розмірі 18 838, 37 грн. (в тому числі по 1 569, 87 грн. кожного місяця).

Станом на день звернення із позовом до суду, Відповідачем не були сплачені до держаного бюджету відповідні суми земельного податку за періоди жовтень-грудень 2012 року, всього на суму 4 593, 80 грн.

Крім того, 28 листопада 2012 року працівником Кам'янець-Подільської ОДПІ була проведена документальна невиїзна перевірка з питання несвоєчасності сплати узгодженого податкового зобов'язання з земельного податку Філії концерну «Техвоєнсервіс» «Поділля-Сервіс» (ідентифікаційний код 37063809) за червень 2012 року, за результатами якої складений акт від 28.11.2012р. за № 2818/15337063809.

В ході проведення такої перевірки Позивачем виявлено несвоєчасну сплату Філією узгодженого податкового зобов'язання по земельному податку в сумі 1 400, 00 грн., чим порушено норми п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України, та внаслідок чого Відповідачу була визначена сума штрафу згідно податкового повідомлення-рішення (форми «Ш») від 29.11.2012р. за № 0006831543 на суму 280, 02 грн.

Вказане податкове повідомлення-рішення було вручене уповноваженій особі Філії 09 грудня 2012 року, що підтверджується відповідними відмітками на корінці цього податкового повідомлення-рішення.

Доказів оскарження зазначеного податкового повідомлення-рішення в адміністративному або судовому порядку та сплати суми штрафу суду не надано.

Починаючи з 01 січня 2011 року спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює, зокрема, порядок сплати грошових зобов'язань (податкових зобов'язань і штрафних (фінансових) санкцій) юридичних або фізичних осіб до бюджетів з податків і зборів, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами за порушення податкового законодавства, та, одночасно, визначає процедуру оскарження рішень, дій органів стягнення на момент виникнення спірних правовідносин є Податковий кодекс України.

Податковим зобов'язанням в розумінні Податкового кодексу України (далі - ПК України) визначається сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (пп. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України).

У відповідності до пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 цього Кодексу «грошове зобов'язання платника податків» - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно з п. 54.1 ст. 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (п. 57.1 ст. 57 ПК України).

Підпунктом 287.3 ст. 287 ПК встановлено, що податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Також, згідно норм п. 57.3 ст. 57 зазначеного Кодексу у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

В силу пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання набуває статусу податкового боргу.

З огляду на те, що доказів сплати Відповідачем у повних обсягах самостійно узгоджених податкових зобов'язань по земельному податку за жовтень-грудень 2012 року, задекларованих ним в поданій податковій декларації, а також узгодженої суми грошового зобов'язання, визначеного податковим повідомлення-рішенням від 29.11.2012р. за № 0006831543, суду не надано, вказані суми визнаються податковим боргом.

Кам'янець-Подільська ОДПІ виставила Філії податкову вимогу № 444 від 03.12.2012р. на суму податкового боргу в розмірі 1 454, 13 грн., що виник за минулі податкові періоди та не був погашений Відповідачем. Вказана податкова вимога була вручена Відповідачу 03 грудня 2012 року, що підтверджується відповідними відмітками на корінці такої Вимоги.

Доказів оскарження цієї податкової вимоги в адміністративному або судовому порядку суду не надано. При цьому ПК України виставлення другої податкової вимоги не передбачено.

Станом на момент розгляду справи сума податкового боргу в заявленій до стягнення сумі залишається непогашеною, що підтверджується листом податкової інспекції від 22.03.2013р. № 3969/10/10-013, довідкою Позивача про суми податкового боргу станом на 14 березня 2013 року.

Крім того, з метою погашення Відповідачем податкового боргу в досудовому порядку ДПІ були вжиті наступні заходи для погашення податкового боргу, а саме: складені рішення про опис майна у податкову заставу від 21.12.2012р. за № 106 та Акт опису майна Філії від 10.01.2013р. № 2; проведено реєстрацію податкової застави в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна (дата реєстрації 23.01.2013р.) згідно Акта опису майна від 10.01.2013р. № 2; направлено ряд запитів до Управління Держкомзему у м. Кам'янець-Подільському від 08.11.2012р. № 14244/10/19-010 та Управління Держкомзему у Кам'янець-Подільському районі Хмельницької області від 08.11.2012р. № 14242/10/19-010, до Кам'янець-подільського міжміського бюро технічної інвентаризації від 08.11.2012р. № 14246/10/19-010, до ВРЕР ДАІ з обслуговування м. Кам'янця-Подільського та Кам'янець-Подільського району УМВС України в Хмельницькій області від 08.11.2012р. № 14247/10/19-010, до Кам'янець-Подільського відділу Інспекції держтехнагляду Хмельницької облдержадміністрації від 08.11.2012р. № 14243/10/19-010 щодо наявності у Відповідача нерухомого/рухомого майна, в тому числі зареєстрованих транспортних засобів, у відповідь на які, надійшла лише одна позитивна відповідь від 14.11.2012р. за № 53 з відомостями про наявність у Філії зареєстрованого транспортного засобу (екскаватор марки ЭО-2621, держ. № 11873ВХ).

Доказів погашення заявленої суми податкового боргу чи звернення до органу державної податкової служби із заявами про розстрочення/відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу до суду не надано.

Органами уповноваженими здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, згідно з п. 41.5 ст. 41 ПК України, є виключно органи державної податкової служби.

Підпунктом 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 ПК України передбачено, що органи державної податкової служби мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Зокрема, підпунктом 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 ПК України передбачено право органів державної податкової служби звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами (п. 87.2 п. 87.1 ст. 87 ПК України).

Орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі (п. 95.1 ст. 95 ПК України).

Згідно з підпунктом 95.2 ст. 95 ПК України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (п. 95.3 ст. 95 ПК України).

Беручи до уваги вищевикладені положення законодавства та встановлені по справі обставини, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог.

Відповідно до положень ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.

Керуючись ст. 2, ст. 9, ст. ст. 69 - 71, ст. 94, ст. ст. 158-163, ст. 167, ст. 1832, ст. 186, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

1. Адміністративний позов Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Хмельницької області Державної податкової служби задовольнити.

2. Стягнути з усіх рахунків Концерну «Техвоєнсервіс» (місцезнаходження: 03168, м. Київ, просп. Повітрофлотський, буд. 6, ідентифікаційний код 33689867) в банківських установах, що будуть виявлені під час виконання судового рішення, до Державного бюджету України суму податкового боргу по земельному податку в розмірі 4 873 (чотири тисячі вісімсот сімдесят три) грн. 82 коп.

Постанова підлягає негайному виконанню згідно з ч. 1 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена за правилами, встановленими в ст. ст. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно, з урахуванням порядку обчислення строку для подання апеляційної скарги, встановленого в ч. 8 ст. 1832 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.В. Дегтярьова