
ОЧАКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 483/917/13-к
Провадження №1-кс/483/80/20/12
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 квітня 2013 року м. Очаків
Слідчий суддя Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області Чаус Л.В.,
при секретарі Григорчук І.О., за участю слідчого СВ Очаківського МВ УМВС України в Миколаївській області ОСОБА_1,розглянувши у судовому клопотання слідчого СВ Очаківського МВ УМВС України в Миколаївській області ОСОБА_1 про дозвіл на проведення позапланової ревізії,-
В С Т А Н О В И В :
11 квітня 2013 року у провадження Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області надійшло клопотання - слідчого СВ Очаківського МВ УМВС України в Миколаївській області ОСОБА_1, погоджене прокурором Очаківської міжрайонної прокуратури ОСОБА_2 про надання дозволу Державній фінансовій інспекції у Миколаївській області на проведення у період з 18 квітня 2013 року по 13 травня 2013 року позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Очаківської комунальної служби благоустрою, в зв’язку з розслідуванням кримінального провадження, зареєстрованого у Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 22013160000000040 від 11 лютого 2013 року.
У судовому засіданні слідчий Родигін А.С. внесене ним клопотання підтримав та пояснив, що судовим слідством встановлено, що рішенням сесії Очаківської міської ради №9 від 23.12.2011 року було створено Очаківську комунальну службу благоустрою (надалі по тексту ОКСБ), яке є неприбутковою організацією та фінансується за рахунок міського бюджету. Згідно з планом контрольно-економічної роботи на 2012 рік, фінансовим управлінням Очаківської міської ради проведено перевірку фінансово-господарської діяльності ОКСБ, в ході якої було встановлено ряд порушень діяльності, які виникли в результаті неоприбуткування отриманих коштів та їх списання на неіснуючі послуги. Зокрема, до ОКСБ надійшло основних засобів та інших необоротних активів в сумі 2889311,56 грн., однак бухгалтерія не оприбуткувала вказані кошти. Також, 25.04.2012 року посадовими особами ОКСБ складено 7 актів на списання зелених насаджень в кількісному вираженні без ціни та суми, що придбані за бюджетні кошти, які не проведено бухгалтерським обліком. Водночас, відповідно до бухгалтерської документаціїі ОКСБ, в кінці 2012 року ОКСБ придбано близько 5 тон суміші для посипання доріг при ожеледиці, але фактично вказана суміш відсутня на підприємстві, крім того, відсутні відповідні акти виконаних робіт при її використанні. Крім того, до ОКСБ надійшло основних засобів та інших необоротних активів в сумі 8372,57 грн. від Очаківського міського благодійного фонду «Очаків для людей», однак бухгалтерія не оприбуткувала вказані кошти.
Згідно норми ч. 1 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Заслухавши пояснення слідчого, вивчивши матеріали кримінального провадження, суд вважає, що клопотання є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що Очаківським МВ УМВС України в Миколаївській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, зареєстрованому у Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 22013160000000040 від 11 лютого 2013 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.
Відповідно до ст. ст. 2, 8, 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», ревізія віднесена до компетенції органів Державної фінансової інспекції України.
Згідно ч.7, ч.8, ч. 11 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.
Для забезпечення всебічного, повного і об'єктивного дослідження обставин справи, слід надати дозвіл Державній фінансовій інспекції України у Миколаївській області на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Очаківської комунальної служби благоустрою у період з 18 квітня 2013 року по 13 травня 2013 року.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 40 ч.2, 131,132 КПК України, ст.ст.7,8,11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні»,-
у х в а л и в:
Клопотання слідчого СВ Очаківського МВ УМВС України в Миколаївській області ОСОБА_1 про дозвіл на проведення позапланової ревізії, - задовольнити.
Надати дозвіл Державній фінансовій інспекції у Миколаївській області провести позапланову ревізію фінансово-господарської діяльності Очаківської комунальної служби благоустрою (код ЄРДПОУ 38165307, юридична та фактична адреса: 57508, Миколаївська область, м. Очаків, вул. Шкрептієнка, 16, форма власності – комунальна, організаційно-правова форма - установа) у період з 18 квітня 2013 року по 13 травня 2013 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: