Ухвала суду № 30579517, 05.03.2013, Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.03.2013
Номер справи
2а-6964/11/0170/3
Номер документу
30579517
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Ухвала

Іменем України

Справа № 2а-6964/11/0170/3

05.03.13 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Кукти М.В.,

суддів Ілюхіної Г.П. ,

Кучерука О.В.

розглянувши в порядку письмового провадження матеріали справи № 2а-6964/11/0170/3 за апеляційною скаргою Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Шкляр Т.О. ) від 02.07.12

за позовом Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України (вул. Б. Грінченка, 1,Київ 1,01001)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримська водочна компанія" (вул. Садова, 19,Мазанка,Сімферопольський район, Автономна Республіка Крим,97530)

про стягнення фінансових санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 02.07.12 року у задоволенні адміністративного позову Департамента контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримська водочна компанія" про стягнення фінансових санкцій, - відмовлено.

Не погодившись з даною постановою суду, позивач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 02.07.12 року та прийняти нове рішення по справі.

Апеляційна скарга мотивована тим, що судом першої інстанції порушено норми матеріального права. А саме, позивач посилається на те, що 19.04.2011 р. на підставі акту перевірки № 1178/54/32-01/36499654 від 15.02.11 р. за порушення "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (із змінами і доповненнями), ст. 230 Податкового кодексу України, на підставі ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів" до ТОВ "Кримська водочна компанія" застосовано фінансові санкції у розмірі 361020,72 грн. штрафу, про що винесено рішення № 000452. На думку апелянта, судом першої інстанції безпідставно відмовлено в задоволені позовних вимог.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 10.09.2012 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Департамента контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України.

У судове засідання 05.03.2013 сторони, їх представники не з'явились, про дату, час та місце апеляційного розгляду справи повідомлені в встановленому законом порядку.

Згідно з частиною четвертою статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.

Суд, керуючись положеннями пункту 2 частини першої статті 197 Кодексу адміністративного судочинства України, визнав за можливе перейти до письмового провадження по справі.

На підставі та за правилами статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, розглянувши справу, судова колегія встановила наступне.

ТОВ "Кримська водочна компанія" є юридичною особою, ЄДРПОУ 36499654, зареєстровано Сімферопольською районною державною адміністрацією в АР Крим 25.05.2009 р. за адресою місцезнаходження: 97530, АР Крим, Сімферопольський р-н, с.Мазанка, вул. Садова, буд. 19, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію серії А01 № 116768 та свідчить довідка статистики, копія якої наявна в матеріалах справи.

15.02.11 р. РУ ДСАТ в АР Крим проведено фактичну перевірку ТОВ "Кримська водочна компанія" з питань дотримання вимог чинного законодавства при обігу алкогольних напоїв за період з 15.01.11 р. по 31.01.11 р., за результатами якої виявлено порушення п.230.15 ст. 230 Податкового кодексу України та наказу ДПА України від 14.05.2005 р. № 178 "Про посилення державного контролю за цільовим використанням спирту підприємствами, що виробляють горілку та лікеро-горілчані вироби, повнотою та своєчасністю надходження до бюджету акцизного збору", зокрема, на товарно-транспортних накладних на переміщення алкогольних напоїв за період з 15.01.11 р. по 31.01.11 р. відсутня відмітка штампу "Виїзд дозволено" та особистий підпис представника органу СДПІ ВПП у м. Сімферополь на акцизному складі ТОВ "Кримська водочна компанія", про що складено акт № 1178/54/32-01/36499654.

Так, в п. 3.4 акту перевірки № 1178/54/32-01/36499654 від 15.02.11 р. вказано, що за результатами перевірки встановлено відвантаження горілки та ЛГВ без штампу "Виїзд дозволено" зі складу ТОВ "Кримська водочна компанія" на Вінницьку та Чернігівську філію ТОВ "Кримська водочна компанія" за період з 15.01.11 р. по 31.01.11 р. за наступним реєстром ТТН без відмітки:

- ТТН серії 01ААБГ № 643702 від 21.01.2011 р. на адресу Чернігівської філії ТОВ "Кримська водочна компанія" на загальну суму 164957,76 грн. (видаткова накладна на внутрішнє переміщення товару № 0137/025 від 21.01.11 р.);

- ТТН серії 01ААБЕ № 150266 від 26.01.11 р. на адресу Чернігівської філії ТОВ "Кримська водочна компанія" на загальну суму 74662,80 грн. (видаткова накладна на внутрішнє переміщення товару № 0162/025 від 26.01.11 р.);

- ТТН серії 01ААБЕ № 150392 від 31.01.11 р. на адресу Вінницької філії ТОВ "Кримська водочна компанія" на загальну суму 18417,60 грн. (видаткова накладна на внутрішнє переміщення товару № 0202/025 від 31.01.11 р.);

- ТТН серії 01ААБЕ № 150313 від 27.01.11 р. на адресу Вінницької філії ТОВ "Кримська водочна компанія" на загальну суму 81454,56 грн. (видаткова накладна на внутрішнє переміщення товару № 0176/104, № 0176/025 від 27.01.11 р.);

- ТТН серії 01ААБГ № 643681 від 21.01.11 р. на адресу Вінницької філії ТОВ "Кримська водочна компанія" на загальну суму 90889,98 грн. (видаткова накладна на внутрішнє переміщення товару № 0128/061, 0128/025 від 21.01.11 р.).

На стор. 9 акту перевірки № 1178/54/32-01/36499654 від 15.02.11 р. зазначено, що за перевіряємий період з акцизного складу ТОВ "Кримська водочна компанія" відвантажено алкогольних напоїв в асортименті (виноробна продукція, горілка та лікеро-горілчані вироби) без відмітки представника органу державної податкової служби на товарно-транспортній накладній на суму 430342,7 грн., у т.ч. горілки та лікеро-горілчаних виробів 170886,76 грн.

19.04.2011 р. на підставі акту перевірки № 1178/54/32-01/36499654 від 15.02.11 р. за порушення "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (із змінами і доповненнями), ст. 230 Податкового кодексу України, на підставі ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів" до ТОВ "Кримська водочна компанія" застосовано фінансові санкції у розмірі 361020,72 грн. штрафу, про що винесено рішення № 000452.

Судова колегія, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до п. 230.15 ст. 230 Податкового кодексу України під час відвантаження горілки та лікеро-горілчаних виробів заповнюється товарно-транспортна накладна, в якій представник органу державної податкової служби на акцизному складі робить відмітку про погодження відпуску шляхом проставляння штампа "Виїзд дозволено" та особистого підпису, а також запис у журналі реєстрації відвантаження горілки та лікеро-горілчаних виробів.

Відповідно до п. п. 1 .1 Порядку роботи представників органу державної податкової служби на акцизних складах підприємств, що виробляють горілку та лікеро-горілчані вироби, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 14 травня 2005 р. N 178 "Про посилення державного контролю за цільовим використанням спирту підприємствами, що виробляють горілку та лікеро-горілчані вироби, повнотою та своєчасністю надходження до бюджету акцизного збору" (далі - Порядок № 178), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27 травня 2005 р. за N 583/10863, в редакції на час проведення перевірки, орган державної податкової служби за місцем розташування акцизного складу призначає свого представника (представників) на такому складі, який здійснює (здійснюють) постійний безпосередній контроль за дотриманням встановленого порядку відпуску горілки та лікеро-горілчаних виробів та сплати акцизного збору.

Відповідно до п.п.2.5 Порядку № 178 при відвантаженні горілки та лікеро-горілчаних виробів заповнюється товарно-транспортна накладна, в якій представник ДПС на акцизному складі робить відмітку про погодження відпуску шляхом проставляння штампа "Виїзд дозволено" і особистого підпису та запис в журналі реєстрації відвантаження горілки та лікеро-горілчаних виробів (додаток 3).

Відповідно до п.п. 230.16, 230.18 ст. 230 Податкового кодексу України усі документи, які є підставою для відпуску горілки та лікеро-горілчаних виробів, обов'язково перевіряються представником органу державної податкової служби на акцизному складі. Транспортування горілки та лікеро-горілчаних виробів, відвантажених з акцизного складу підприємства, на якому виробляються горілка та лікеро-горілчані вироби, без товарно-транспортних накладних з відміткою представника органу державної податкової служби на акцизному складі забороняється.

З товарно-транспортних накладних, за якими було вивезено алкогольні вироби зі складу ТОВ "Кримська водочна компанія" вбачається, що товар було відвантажено без відмітки представника органу державної податкової служби.

Рішенням № 000452 від 19.04.11 р. позивачем застосовано до відповідача ТОВ "Кримська водочна компанія" фінансові санкції за порушення "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (із змінами і доповненнями), ст. 230 Податкового кодексу України, у відповідності до ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів".

Позивачем в акті перевірки, рішенні про застосування фінансових санкцій не вказано, яка саме норма Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" порушена ТОВ "Кримська водочна компанія".

З акту перевірки, у якому відображені результати проведеної перевірки відповідача та який став підставою для застосування фінансових санкцій до відповідача, вбачається, що відповідачем вчинено порушення п. 230.15 ст. 230 Податкового кодексу України.

Податковим кодексом України не передбачено застосування фінансових санкцій за порушення п. 230.15 ст. 230 ПК України.

РУ ДСАТ за порушення ТОВ "Кримська водочна компанія" п. 230.15 ст. 230 Податкового кодексу України застосовано до відповідача штрафні санкції у відповідності до ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".

Відповідно до ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі вивезення спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів з території акцизного складу або транспортування такої продукції без відмітки представника органу державної податкової служби на товарно-транспортній накладній про погодження відпуску - 200 відсотків вартості вивезеної або транспортованої продукції, але не менше 15000 гривень.

При цьому Закон України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" не містить правової норми, яка б встановлювала правила щодо відвантаження горілки та лікеро-горілчаних виробів.

Правова норма стосовно відвантаження горілки та лікеро-горілчаних виробів за наявності відмітки у товарно-транспортній накладній представника органу державної податкової служби про погодження відпуску шляхом проставляння штампа "Виїзд дозволено" та особистого підпису останнього, необхідності внесення запису у журналі реєстрації відвантаження горілки та лікеро-горілчаних виробів, міститься лише п. 230.15 ст. 230 ПК України.

Відповідно до п. 7 розділу 10 "Перехідні положення" Податкового кодексу України, штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.

З акту перевірки вбачається, що порушення ТОВ "Кримська водочна компанія" вчинене у період з 15.01.11 р. по 31.01.11 р., тобто у період, вказаний у п. 7 розділу 10 "Перехідні положення" Податкового кодексу України.

ТОВ "Кримська водочна компанія" оскаржено рішення Департамента контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України від 19.04.11 р. № 000452 до Окружного адміністративного суду АР Крим, про що відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-6800/11/0170.

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 07.09.11 р. у справі № 2а-6800/11/0170 за позовом ТОВ "Кримська водочна компанія" до Департамента контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України про визнання протиправними дій та скасування акту та рішення позов задоволено; визнано протиправним та скасовано рішення Департаменту САТ ДПА України про застосування фінансових санкцій від 19.04.11р. №000452.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 25.04.12 р. у справі № 2а-6800/11/0170 постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 07.09.11 р. у справі № 2а-6800/11/0170 залишено без змін.

На підставі викладеного, судова колегія приходить до висновку про безпідставність доводів апеляційної скарги з підстав їх спростування матеріалами справи та встановленими обставинами, оскільки позивачем при застосуванні до ТОВ "Кримська водочна компанія" фінансових санкцій, про що винесено рішення № 000452 від 19.04.11 р., не враховано вимоги п. 7 розділу 10 "Перехідні положення" Податкового кодексу України, тобто позивач діяв з порушенням вимог чинного податкового законодавства.

Відповідно до частини 1 статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судова колегія дійшла до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування судового рішення не вбачається.

Керуючись ст. 195; ст. 196; 197, п.1 ч.1 ст. 198; ст. 200; п.1 ч.1 ст. 205; ст. 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 02.07.12 у справі № 2а-6964/11/0170/3 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.

Головуючий суддя підпис М.В. Кукта

Судді підпис Г.П.Ілюхіна

підпис О.В.Кучерук

З оригіналом згідно

Головуючий суддя М.В. Кукта