Ухвала суду № 30576925, 05.02.2013, Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.02.2013
Номер справи
2а-4040/11/0170/18
Номер документу
30576925
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

Справа № 2а-4040/11/0170/18

05.02.13 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Кукти М.В.,

суддів Кучерука О.В. ,

Єланської О.Е.

при секретарі судового засідання Єрохіної Д.Д.

за участю сторін:

представник заявника апеляційної скарги, Феодосійської об`єднаної державної податкової інспекції АР Крим Державної податкової служби - Гришин Роман Юрійович, довіреність № 84 від 24.10.12

представник позивача, Товариства з обмеженою відповідальністю "Парус"- не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,

представник відповідача, Державної податкової інспекції у м. Судак АР Крим - не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,

представник третьої особи, Судацької міської ради - не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,

розглянувши матеріали справи № 2а-4040/11/0170/18 за апеляційною скаргою Феодосійської об`єднаної державної податкової інспекції АР Крим Державної податкової служби на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Панов О.І. ) від 22.02.12

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Парус" (вул. Набережна 29,Судак,Автономна Республіка Крим,98000)

до Державної податкової інспекції у м.Судак АР Крим (вул. Яблунева, б.10,Дачне,Судак, Автономна Республіка Крим,98023)

третя особа:

Судацька міська рада (вул. Леніна 85-а,Судак,Автономна Республіка Крим,98000)

Заявник апеляційної скарги - Феодосійська об`єднана державна податкова інспекція АР Крим Державної податкової служби (вул.Кримська, 82-В, м. Феодосія, АР Крим, 98112)

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 22.02.12 адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Парус" до Державної податкової інспекції у м.Судак АР Крим, третя особа: Судацька міська рада про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,- задоволено.

Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м.Судак АР Крим №0000151503/0 від 29.03.2011 р. про визначення Товариству з обмеженою відповідальністю "Парус" податкових зобов'язань з орендної плати за землю у сумі 61096,28 грн. в тому числі за основним платежем 50313,76 грн. та за штрафними санкціями у сумі 10782,52 грн.

Стягнуто з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Парус" 3,40 грн. витрат зі сплати судового збору.

Не погодившись з даною постановою суду, Феодосійська об`єднана державна податкова інспекція АР Крим Державної податкової служби звернулась з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 22.02.12 та прийняти нове рішення по справі.

Апеляційна скарга мотивована тим, що судом першої інстанції порушено норми матеріального права. А саме, відповідач посилається на те, що позивачем порушенні ст.2, 7,14 Закону України "Про плату за землю" № 378/96-ВР від 19.09.1996 р., ст. 21 Закону України "Про оренду землі" № 161-ХІУ від 06.10.1998р., з подальшими змінами та доповненнями, п.286.2 ст.286, п.288.2, п.288.3, п.288.4, п.п.288.5.1. п.288 ст.288 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ та в зв'язку із не взяттям до уваги при розрахунку орендної плати рішення Судацької міської ради від 30.06.2010 року № 2843\56 "Про затвердження технічної документації по нормативній грошовій оцінці земель, розташованих в межах населеного пункту м. Судак", що і призвело до заниження розміру орендної плати. Відповідач вважає, що у разі затвердження Судацькою міською радою нової нормативної грошової оцінки землі, позивачу необхідно було з 01.07.2010 року надавати до ДПІ в м. Судак декларації з орендної плати за землю, що розраховуються з нової затвердженої нормативної грошової оцінки землі в зв'язку з тим, що п.1 ст.73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997р. № 280\97-ВР встановлено, що нормативні акти органів місцевого самоврядування є обов'язковими для виконання всіма підприємствами, установами, організаціями.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 01.06.2012 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Феодосійської об`єднаної державної податкової інспекції АР Крим Державної податкової служби.

Позивача, Товариство з обмеженою відповідальністю "Парус», представник відповідача, Державної податкової інспекції у м. Судак АР Крим, представник третьої особи, Судацької міської ради в судове засідання не з'явилися, про дату, час та місце судового розгляду сповіщені належним чином та своєчасно.

Чинне законодавство не обмежує коло представників осіб, які беруть участь у справі, при апеляційному розгляді адміністративної справи.

Крім того, згідно з частиною четвертою статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

При викладених обставинах, враховуючи те, що позивача, Товариство з обмеженою відповідальністю "Парус», представник відповідача, Державної податкової інспекції у м. Судак АР Крим, представник третьої особи, Судацької міської ради викликалися в судове засідання, але в суд не з'явилися, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності нез 'явившихся сторін.

На підставі та за правилами статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, розглянувши справу, судова колегія встановила наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Парус" зареєстровано Виконавчим комітетом Судацької міської ради (рішення № 48-РР від 24.05.1994 р.). На податковому обліку у ДПІ в м. Судак знаходиться з 04.04.1997р., реєстраційний номер 610.

11.03.2010 року ДПІ в м. Судак проведено невиїзну документальну перевірку ТОВ "Парус" з питання своєчасності декларування та сплати податкових зобов'язань по орендній платі за земельні ділянки за період з 01.01.2010 року по 11.03.2011 року, за результатами якої було складено акт за вих. № 64/15-3/22273483 від 11.03.2010 р. (а.с.6-8).

Перевіркою встановлено порушення позивачем ст.13,14,19 Закону України "Про плату за землю" № 2535-ХІІ від 03.07.1992 р. з подальшими змінами та доповненнями, ст. 21 Закону України "Про оренду землі" № 161-ХІУ від 06.10.1998р. з подальшими змінами та доповненнями, п.286.2 ст.286, п.288.2, п.288.3, п.288.4, п.п.288.5.1. п.288 ст.288 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ, що призвело до заниження розміру орендної плати за липень 2010 року в сумі 7187 грн. 68 коп., серпень 2010 року в сумі 7187 грн. 68 коп., за вересень 2010 року в сумі 7187 грн. 68 коп., за жовтень 2010 року в сумі 7187 грн. 68 коп. коп., за листопад 2010 року в сумі 7187 грн. 68 коп., за грудень 2010 року в сумі 7187 грн. 68 коп., за січень 2011 року в сумі 7187 грн. 68 коп.

На підставі акту перевірки № 64/15-3/22273483 від 11.03.2010 р. відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення № 0000151503/0 від 29.03.2011року про визначення позивачу податкового зобов'язання з орендної плати за землю у розмірі 61096, 28 грн., з яких основний платіж -50313,76 грн., штрафні санкції - 10782,52грн. (а.с.10).

У відповідності до розділу 3 "Описова частина" акту перевірки ДПІ в м. Судак посилається на Закон України "Про плату за землю" № 2535-ХІІ від 03.07.1992 р., ст.2 якого передбачає, що використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки землі. Статтею 13 Закону № 2535-ХІІ від 03.07.1992 р. передбачено, що підставою для нарахування орендної плати за землю, яка перебуває у державній чи комунальній власності, є договір оренди такої земельної ділянки. Статтею 21 Закону України "Про оренду землі" № 161-ХІУ від 06.10.1998р передбачено, що розмір, форма та строки внесення орендної плати за землю встановлюються у договорі оренди землі за згодою сторін. Розмір орендної плати за землю не може бути меншим для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється у розмірі одного відсотка від їх грошової оцінки. З 01.01.2011 року набрав чинності Податковий кодекс України. Відповідно до ст.288 Податкового кодексу України, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди. Відповідно до п. 274.1 Податкового кодексу України ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі одного відсотка від їх грошової оцінки.

Актом перевірки встановлено, що відповідно до п.2.1 договору №263 від 29.05.1998р. плата за землю вноситься в розмірі ставки земельного податку у відповідні до Закону України "Про плату за землю" № 2535-ХІІ від 03.07.1992 р. Згідно з п. 8 договору від 27.08.2009р. орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі у трикратному розмірі земельного податку, який встановлюється Законом України "Про плату за землю" № 2535-ХІІ від 03.07.1992 р.

30.06.2010 року рішенням 56 сесії 5 скликання № 2843/56 Судацької міської ради затверджено технічну документацію по нормативній грошовій оцінці земель, розташованих в межах населеного пункту м.Судак". Зазначену нормативну грошову оцінку встановлено ввести у дію з 01 липня 2010 року. ДПІ в м.Судак в обґрунтування правомірності донарахування податкових зобов'язань з орендної плати за землю державної та комунальної власності, посилається на Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997р. № 280/97-ВР, п.1 ст.73 якого встановлено, що нормативні акти органів місцевого самоврядування є обов'язковими для виконання всіма підприємствами, закладами та установами, розташованими на відповідній території.

ДПІ в м. Судак в акті перевірки зазначає, що при підрахунку суми орендної плати за земельну ділянку площею 2630 кв.м. та земельну ділянку площею 322 кв.м., ТОВ "Парус" не взято до уваги рішення Судацької міської ради від 30.06.2010р. № 2843/56 "Про затвердження технічної документації по нормативній грошовій оцінці земель, розташованих в межах населеного пункту м. Судак". Згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку № 1580-23/10-22 від 24.12.2010р.(а.с.51), нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 2630 кв.м. з 01.07.2010 року становить 4917126 грн. 90 коп., згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку № 1580-23/10-22 від 24.12.2010р.(зворотній бік а.с.51), нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 332 м.кв. з 01.07.2010 року становить 602020 грн. 86 коп.

Таким чином з акту перевірки вбачається, що розмір орендної плати за землю відповідно до договорів оренди землі та рішення Судацької міської ради від 30.06.2010р. № 2843\56 за друге півріччя 2010 року повинен складати 82787 грн. 22 коп., а фактично підприємство задекларувало орендної плати за друге півріччя 2010 року у розмірі 39661 грн.14 коп. Розмір орендної плати за землю за січень 2011 року повинен складати 13797 грн.87 коп., а фактично підприємство задекларувало орендної плати за землю за січень 2011 року у розмірі 6610 грн.19 коп.

Згідно висновків акту перевірки, ТОВ "Парус" занижені податкові зобов'язання з орендної плати за землю за 2-ге півріччя 2010 року у розмірі 50313 грн. 76 коп., а саме за липень 2010 року в сумі 7187 грн. 68 коп., серпень 2010 року в сумі 7187 грн. 68 коп., за вересень 2010 року в сумі 7187 грн. 68 коп., за жовтень 2010 року в сумі 7187 грн. 68 коп., за листопад 2010 року в сумі 7187 грн. 68 коп., за грудень 2010 року в сумі 7187 грн. 68 коп. За 2011 рік - січень 2011 року у розмірі 7187 грн. 68 коп.

За січень 2011 року за земельну ділянку площею 2630 кв.м. орендна плата на думку відповідача повинна дорівнювати 12292,82 грн., за земельну ділянку площею 332 кв.м. орендна плата повинна дорівнювати 1505,05 грн. Усього 13797, 87 грн.

В січні 2011 року позивачем задекларовано по 2 земельним ділянкам орендної плати за землю у розмірі 6610,19 грн. Відповідачем донараховано податкових зобов'язань з орендної плати за січень 2011р. у розмірі 46330,92 грн. (13797,87 грн. - 6610,19 грн. = 7187 грн.68 коп.)

Усього сума донарахованих позивачу податкових зобов'язань з орендної плати за землю складає 50313,76 грн., штрафних санкцій - 10782,52 грн.

Судова колегія, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Між Судацькою міською радою АРК та ТОВ "Парус"29.05.1998 було укладено договір оренди земельної ділянки розташованої для обслуговування ресторану "Парус" по вул.Набережна, буд.1 в м.Судак АР Крим, загальною площею 0,2630 га. Договір зареєстровано в книзі записів договорів на право тимчасового користування землею 29 травня 1998 року за № 263. Строк дії договору 50 років (а.с. 11-12).

Пунктом 2 вказаного договору оренди землі передбачено, що плата за землю сплачується у вигляді ставки земельного податку згідно з Законом України "Про плату за землю".

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки, площа якої складає 0,2630 га, становить 4917126,90 грн., згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки за № 683-20/10-22 від 28.07.2010 з приміткою- грошова оцінка земель м. Судак затверджена рішенням 56 сесії 5 скликання Судацької міської ради №2843/56 від 30.06.2010. Також суд звертає увагу на те, що позивачем до органів ДПС надавались податкові декларації до яких додавались відомості із договору оренди землі, з яких вбачається, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки площєю 0,2630 га становить 2355664,70, тобто та грошова оцінка земельної ділянки на підставі якої позивач нараховував орендну плату.

Також, між Судакською міською Радою АРК та ТОВ "Парус"укладено договір оренди земельної ділянки для обслуговування ресторану "Парус"по вул.Набережна,буд.27 в м.Судак АР Крим, загальною площею 0,0322 га. На земельній ділянці розміщений об'єкт нерухомого майна - фотоательє "Бриг". Договір зареєстровано 21 квітня 2010 року за № 041001600024. Строк дії договору до 12 серпня 2058 року (а.с. 13-14).

П. 4 договору від 27.08.2009 передбачено, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки в момент укладення договору, а саме у 2009 становить 272318 грн.62 коп. Пунктом 8 вказаного Договору передбачено внесення орендарем у грошовій формі орендної плати за землю у трикратному розмірі земельного податку, який встановлюється Законом України "Про плату за землю" про що між сторонами досягнуто згоди.

Пунктом 11 договору встановлено випадки перегляду розміру орендної плати, а саме:

- зміни умов господарювання, передбачених договором;

- зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації визначених законодавством;

- погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;

- в інших випадках, передбачених законом.

Отже, договором оренди землі нормативну грошову оцінку земельних ділянок за договорами визначено у конкретній сумі. Випадків збільшення орендної плати в зв'язку зі зміною нормативної грошової оцінки земельної ділянки діючими договорами оренди не передбачено.

Відповідно до ст.18 Закону України "Про оцінку земель" № 1378-ІV від 11.12.2003 (чинного за період дії правовідносин, що стали предметом перевірки з 01.01.2010 по 31.12.2010, зі змінами та доповненнями) нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно - правових актів на землях усіх категорій та форм власності. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться по розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років.

Так, статтею 24 Закону України "Про оренду землі" № 161-ХІУ від 06.10.1998р. (чинного за період дії правовідносин, що стали предметом перевірки з 01.01.2010 по 31.12.2010, зі змінами та доповненнями) встановлено, що грошова оцінка землі застосовується для економічного регулювання земельних відносин при укладанні цивільно-правових угод, передбачених законодавством. Договір оренди землі без номеру від 27.09.2009, зареєстрований 21 квітня 2010 року за №041001600024 та договір № 278 від 29 травня 1998, зареєстрований 29.05.1998 за №263, безперечно відносяться до угод цивільно-правового характеру.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про оренду землі" оренда землі -це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України "Про оренду землі" відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.

Статтею 13 Закону України "Про оренду землі" визначено, що договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Відповідно до частини 2 статті 21 вказаного Закону, розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди.

Відповідно до частини 4 статті 21 Закону України "Про оренду землі" річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, надходить до відповідних бюджетів, розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою:

- для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю";

- для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України "Про плату за землю".

Згідно частини 1 статті 2 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992 N 2535-XII (чинного за період дії правовідносин, що стали предметом перевірки з 01.01.2010р. по 31.12.2010, зі змінами та доповненнями) використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.

Частиною 1 статті 7 цього Закону передбачено, що ставки земельного податку з земель, грошову оцінку яких встановлено, встановлюються у розмірі одного відсотка від їх грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у частинах п'ятій - десятій цієї статті та частині другій статті 6 цього Закону.

Аналізуючи вищенаведені норми, суд дійшов висновку про те, що на визначення розміру орендної плати за землю безпосередньо впливає розмір нормативної грошової оцінки землі, відтак розмір орендної плати безпосередньо залежить від розміру нормативної грошової оцінки землі.

Статтею 652 ЦК України передбачено, що у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувались при укладенні договору, останній може бути змінений за згодою сторін. Зміна обставин є істотною, якщо вони змінилися настільки, що якби сторони могли це передбачити, вони не уклали б договір або уклали його на інших умовах.

Частиною 1 статті 652 Цивільного кодексу України передбачено, що зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно до статті 30 Закону України "Про оренду землі"зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін.

Відповідно до статті 13 Закону України "Про плату за землю" підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності -договір оренди такої земельної ділянки.

Статтею 19 Закону України "Про плату за землю" визначено, що розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за угодою сторін у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності).

Таким чином, з положень Закону України "Про оренду землі" та Закону України "Про плату за землю" вбачається, що розмір орендної плати за землю встановлюється сторонами відповідно до умов договору оренди земельної ділянки, а зміна умов такого договору здійснюється шляхом підписання додаткової угоди.

В обґрунтування правомірності донарахування податкових зобов'язань ТОВ "Парус" з орендної плати за земельні ділянки, виходячи з розміру нової нормативної грошової оцінки землі, введеної в дію рішенням органу місцевого самоврядування з 01.07.2010 року, Державна податкова інспекція у м.Судак посилається на:

- пункт 2.1 договору оренди землі №278 від 29.05.1998 р., згідно якого плата за землю вноситься в розмірі ставки земельного податку у відповідності до Закону України "Про плату за землю";

- пункт 8 договору оренди землі без номеру від 27.09.2009, зареєстрованого 21 квітня 2010р. за №041001600024, згідно якого передбачено внесення орендарем у грошовій формі орендної плати за землю у трикратному розмірі земельного податку, який встановлюється Законом України "Про плату за землю".

Проте, як свідчать матеріали справи, а саме витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки з урахуванням коефіцієнтів індексації за земельними ділянками для обслуговування існуючого об'єкту фотоательє "Бріг", що складає 0,0322 га та для обслуговування ресторану "Парус", що складає 0,2630 га позивачем надано до ДПІ в м.Судак декларацію з орендної плати за землю на 2010 рік (вх. №1093 від 28.01.2010р.), в якій задекларовано орендної плати на 2010 р. у розмірі 79322,31 грн. Щомісячно підприємством підлягає сплаті орендної плати у розмірі 6610,19 грн. За липень-грудень 2010 року згідно декларації підлягає сплаті 39661,14 грн.

Отже позивач при розрахунку орендної плати використав розмір нормативної грошової оцінки, передбачений:

- пунктом 2.1 договору оренди землі №278 від 29.05.1998 р., згідно якого плата за землю вноситься в розмірі ставки земельного податку у відповідності до Закону України "Про плату за землю", тобто розмір орендної плати за земельну ділянку площею 2630 кв.м. згідно договору на право тимчасового використання землі від 29.05.1998р. обчислювався позивачем виходячи з 1% від нормативної грошової оцінки землі станом на 2010р. в зв'язку з тим, що розмір орендної плати зазначений у п.2.1 договору для сторін залишається незмінним;

- пунктом 8 договору оренди землі без номеру від 27.09.2009, зареєстрованого 21 квітня 2010р. за №041001600024, передбачено внесення орендарем у грошовій формі орендної плати за землю у трикратному розмірі земельного податку, який встановлюється Законом України "Про плату за землю", а п.4 договору від 27.08.2009р. передбачено, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки в момент укладення договору, а саме у 2009р. становить 272318 грн.62 коп.

ДПІ в м. Судак на підставі затвердженої нової нормативної грошової оцінки землі, самостійно використавши відомості про розмір нормативної грошової оцінки згідно витягів від 24.12.2010 року за вих. № 1580-23/10-22 по двом земельним ділянкам (а.с.51), донараховано за липень 2010 - грудень 2010 орендної плати у розмірі 82787,22 грн. у т.ч. щомісячно 13797,87 грн. у 2010 році та за січень 2011 у розмірі 13797,87грн.

Судова колегія погоджується з висновками суду першої інстанції, що є неправомірним самостійне застосування відповідачем при розрахунку розміру орендної плати і, як наслідок, донарахуванна податкових зобов'язань позивачу відомостей про розмір нормативної грошової оцінки, введеної в дію рішенням органу місцевого самоврядування з 01.07.2010 року, оскільки таким чином відповідач вийшов за межі наданих йому повноважень, враховуючи те, що правовідносини між позивачем та орендодавцем земельних ділянок носять договірний характер.

Пунктом 2.1 договору №278 від 29.05.1998 та п. 8 договору без номеру від 27.08.2009, сторони при їх укладенні досягли усіх істотних умов, в тому числі механізму визначення розміру орендної плати, а саме, що орендна плата за земельні ділянки площею 0,2630 га та 0,0322 га буде розраховуватися від нормативної грошової оцінки, яку було встановлено у договорі оренди.

Також, договором без номеру від 27.08.2009, а саме п.11. Договору встановлено випадки перегляду розміру орендної плати, а саме:

- зміни умов господарювання, передбачених договором;

- зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації визначених законодавством;

- погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;

- в інших випадках, передбачених законом.

Випадків збільшення орендної плати в зв'язку зі зміною нормативної грошової оцінки земельної ділянки діючим договором оренди не передбачено.

У разі ж коли "інші випадки передбачені законом" можливо було б віднести саме до змін нормативної грошової оцінки земельної ділянки, в зв'язку з чим необхідно було б переглянути розмір орендної плати, сторонам, а саме ТОВ "Парус" та Судацькою міською радою, у відповідності до п. 33 договору необхідно було досягнути домовленості щодо змін умов договору, які повинні були здійснюванні у письмовій формі за взаємною згодою сторін.

З наведеного слід зробити висновок про те, що договором, укладеним між позивачем та Судацькою міськрадою, встановлено механізм перегляду розміру орендної плати за землю, в зв'язку з чим, процедура зміни розміру орендної плати за землю в зв'язку з введенням в дію нової грошової оцінки землі, потребує окремого врегулювання цього питання шляхом укладання додаткової угоди до цього договору, тобто носить договірний характер.

З метою врегулювання умов договору у частині розміру орендної плати за договором від 29 травня 1998 року зареєстрованим за № 278, між Орендодавцем- Судацькою міською радою та Орендарем - ТОВ "Парус"було укладено додаткову угоду 29.09.2008 року, згідно якої п.2.1 викладено у наступній редакції: "Річна орендна плата за користування земельною ділянкою встановлюється відповідно до Закону України "Про плату за землю"зі змінами та доповненнями, та рішенням 26-ої сесії 5-го скликання Судацької міської ради від 30.01.2008р. № 1327/26 в трикратному розмірі земельного податку який встановлюється Законом України "Про плату за землю".

Згідно ст.18 Закону України "Про оренду землі"договір оренди землі набирає чинності після його державної реєстрації. Однак, зазначена додаткова угода згідно листа відділу держкомзему у м.Судак АР Крим № 230-35/10-22 від 14.07.2011р. державну реєстрацію не пройшла. Крім того судом встановлено, що до сьогоднішнього часу додаткову угоду до договору на право тимчасового користування земельною ділянкою № 278 від 29.05.1998р.на неодноразове звернення позивача, що підтверджується листуваннями позивача, які є у матеріалах справи (а.с. 53-60) не укладено, будь-якого проекту додаткової угоди позивачу третьою особою надіслано не було.

Отже для сторін залишається незмінним розмір орендної плати зазначений в договорі від 29.05.1998, а саме виходячи зі ставки земельного податку у розмірі 1% від нової нормативної грошової оцінки у відповідності до ст.7 Закону України "Про плату за землю" та п.2.1 договору оренди від 29.05.1998.

Крім того суд погоджується із доводами позивача про те, що аналіз договорів оренди землі, наявних в матеріалах справи, свідчить про те, що умови укладеного договору не передбачають можливості збільшення розміру орендної плати в односторонньому порядку.

Застосування відповідачем при розрахунку позивачу орендної плати за землі на базі нової нормативної грошової оцінки, затвердженої рішенням 56 сесії 5 скликання Судацької міської ради від 30.06.2010 №2843/56, можливе за умови відсутності спору між сторонами договору оренди землі щодо розміру орендної плати, однак для позивача ж питання щодо збільшеної нормативної грошової оцінки землі є спірним, оскільки суттєве збільшення нормативної грошової оцінки на думку позивача призведе до неможливості подальшої дії договору оренди землі в умовах збільшеної втричі нормативної грошової оцінки, тому суд приймає до уваги твердження позивача про намір оспорювати застосування до спірних правовідносин збільшеної нормативної грошової оцінки через невигідність господарської діяльності на великій орендованій території, а отже наявність спору між сторонами договору оренди землі щодо розміру орендної плати.

21.05.1997 прийнятий Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні", який набрав чинності 14.06.1997 та є спеціальним законом стосовно організації та діяльності органів місцевого самоврядування і його положення повинні застосовуватися та є обов'язковими на території України з 14.06.1997 (п.2 Прикінцевих та перехідних положень Закону).

Вказаний Закон відповідно до Конституції України визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

Частиною 2 статті 2 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" встановлено, що місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.

Одним з принципів місцевого самоврядування, встановлених ст.4 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", є правова організаційна та матеріально-фінансова самостійність в межах повноважень, визначених цим та іншими законами.

Відповідно до положень ст.1 вказаного Закону, представницьким органом місцевого самоврядування є виборний орган (рада), який складається з депутатів і відповідно до закону наділяється правом представляти інтереси територіальної громади і приймати від її імені рішення.

Згідно до частин 1, 3, 5, 6 ст. 16 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону.

Матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у комунальній власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об'єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.

Від імені та в інтересах територіальних громад права суб'єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради.

Місцеві бюджети є самостійними, вони не включаються до Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим та інших місцевих бюджетів.

Відповідно до пунктів 35, 36 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання про затвердження відповідно до закону ставок земельного податку, розмірів плати за користування природними ресурсами, що є у власності відповідних територіальних громад.

Частиною 1 статті 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" встановлено, що територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності в тому числі на землю.

Органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами комунальної власності (ч. 5 ст. 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні").

Територіальні громади, органи та посадові особи місцевого самоврядування самостійно реалізують надані їм повноваження (ч.1 ст.71 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні").

Відповідно до абзацу 1 ч.2 п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільські, селищні, міські, районні в містах, районні, обласні ради після набрання чинності цим Законом здійснюють повноваження, передбачені Конституцією України і цим Законом.

Рішенням Судацької міської ради № 2843/56 від 30.06.2010 затверджено технічну документація про нормативну грошову оцінку земель, розташованих в межах населених пунктів м.Судак.

Частиною 1 статті 5 Цивільного кодексу України встановлено, що акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ними чинності.

Рішення Судацької міської Ради № 2843/56 від 30.06.2010 також відноситься до актів цивільного законодавства, в зв'язку з чим, враховуючи норми ст. 652 ЦК України, ст.21 Закону України "Про оренду землі", ст.288 Податкового кодексу України, суд дійшов висновку, що нову нормативну грошову оцінку земель можливо застосовувати до договорів, укладених після його прийняття, або після внесення в установленому порядку змін до таких договорів стосовно нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем надано до ДПІ в м.Судак декларацію з орендної плати за землю на 2011 рік (вх. № 630 від 28.01.2011р), в якій задекларовано орендної плати на 2011 рік у розмірі 79322,31 грн. у т.ч. за січень 2011 у розмірі 6610,19 грн.

Згідно п.288.1 ст.288 Податкового кодексу України встановлено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний орган державної податкової служби про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.

Судацькою міською Радою - Орендодавцем землі до 01 лютого 2011 року не було внесено змін до існуючих договорів оренди землі в частині розміру орендної плати на підставі норм Податкового кодексу України, а саме ст.288,289 ПКУ з урахуванням затвердженої нової нормативної грошової оцінки землі.

Пунктом 288.4.ст.288 встановлено, що розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

288.5. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу - 288.5.1. не може бути меншою:

для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом;

для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом;

Статтею 274 Податкового Кодексу України встановлено, що ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у статтях 272, 273, 276 і 278 цього Кодексу. )

Сторони, при укладенні договорів оренди, досягли усіх істотних умов, в тому числі розміру орендної плати.

Враховуючи, що договір оренди є угодою цивільно-правового характеру, відповідно до ст.288 ПКУ Судацькою міською Радою - Орендодавцем до 01 лютого 2011 року не було внесено змін до існуючих договорів оренди землі в частині розміру орендної плати на підставі норм Податкового Кодексу України з урахуванням затвердженої нової грошової оцінки.

Пунктом 11 договору оренди від 27.08.2009 року на земельну ділянку площею 0,0322 га , передбачено, що розмір орендної плати переглядається за необхідністю у разі зміни умов господарювання, передбачених договором у разі:

- зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації визначених законодавством;

- погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;

- в інших випадках передбачених законом.

Випадків збільшення орендної плати в зв'язку зі зміною нормативної грошової оцінки земельної ділянки діючим договором оренди не передбачено.

У разі ж коли "інші випадки передбачені законом" можливо було б віднести саме до змін нормативної грошової оцінки земельної ділянки, в зв'язку з чим необхідно було б переглянути розмір орендної плати, сторонам, а саме ТОВ "Парус" та Судацькій міській Раді, у відповідності до п. 33 договору необхідно було досягнути домовленості щодо змін умов договору, які повинні були здійснюванні у письмовій формі за взаємною згодою сторін.

Рішення Судацької міської Ради № 2843/56 від 30.06.2010р. на яке в акті перевірки посилається відповідач, прийняте не "про зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації визначених законодавством" , а "про затвердження Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, розташованих в межах населеного пункту м.Судак". Отже, податкове зобов'язання з орендної плати, на підставі договору та зазначеного рішення Судацької міської ради, виходячи з діючих умов договору не може бути визначено органом ДПС в м.Судак, в зв'язку з відсутністю підстав в самому договорі.

Позивачем, з метою урегулювання розміру орендної плати відповідно до норм Закону України "Про оренду землі"з урахуванням проведеної нової нормативної грошової оцінки земельної ділянки , на адресу Орендодавця було спрямовано листи від 15.09.2010 р. 22.09.2010 р, 05.10.2010 року, а в подальшому, з набранням чинності з 01.01.2011 року Податкового кодексу України, також від 23.05.2011 року, 20.06.2011р.,06.07.2011р. Виконавчий комітет Судацької міської ради на багато численні листи позивача, про внесення змін до договору оренди землі № 278 від 29.05.1998 року, листом № 3498/02.1-15 від 02.06.2011 повідомив, що проект додаткової угоди, що був надісланий позивачу третьою особою в 2008 році, не відповідає вимогам Типового договору оренди, затвердженого Постановою КМУ № 220 від 03.03.2004, та в зв'язку з чим, позивачу необхідно ініціювати перед Судацькою міською Радою питання щодо укладення договору оренди нової редакції.

Відповідно до матеріалів справи за січень 2011 року розмір орендної плати за земельну ділянку площею 2630 кв.м. згідно договору на право тимчасового використання землі від 29.05.1998 обчислювався позивачем виходячи з 1% від нової нормативної грошової оцінки землі в зв'язку з тим, що розмір орендної плати зазначений у договорі для сторін залишився незмінним, тобто за зазначений період на думку суду розмір орендної плати повинен дорівнювати 4097 грн. 60 коп. (1% від 4917126,90 грн = 49171,27 грн. : 12 міс.= 4097 грн. 60 коп ) в місяць.

Також, за січень 2011 року розмір орендної плати за земельну ділянку площею 322 кв.м. згідно договору оренди землі від 27.08.2009р. обчислювався виходячи з 3% від нормативної грошової оцінки землі зазначеної у п.4 договору ( з урахуванням індексу інфляції), тобто за зазначений період на думку суду розмір орендної плати повинен дорівнювати 721 грн. 03 коп. (3% від 288412 грн.18 коп. складають 8652,36 грн : 12 міс= 721,03 грн.)в місяць.

Отже підприємство задекларувало орендної плати за обидві земельні ділянки у січні 2011 року 6610 грн. 19 коп. тобто, на 1791 грн. 56 коп. більш ніж того вимагають умови договору.

Однак 30.06.2010 року, рішенням 56 сесії 5 скликання № 2843\56 Судацькою міською радою затверджено нову технічну документацію по нормативній грошовій оцінці земель, розташованих в межах населеного пункту м. Судак.

ДПІ в м. Судак при донарахуванні податкових зобов'язань з орендної плати за землю виходила саме з нового збільшеного розміру нормативної грошової оцінки, не приймаючи до уваги те, що конкретний розмір нормативної грошової оцінки встановлений у договорі.

Відповідно до п. 286.2 ст.286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Крім того, ст.289 ПК України також встановлено, що для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

Відповідно до Закону України від 11.12.2003 № 1378-IV "Про оцінку земель", нормативна грошова оцінка земельних ділянок є капіталізованим рентним доходом із земельної ділянки, що визначений за встановленими і затвердженими нормативами.

Згідно статті 5 цього Закону, нормативна грошова оцінка земельних ділянок має використовуватись для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Відповідно до підпункту 14.1.147 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України плата за землю - це загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Як встановлено підпунктом 14.1.136 пункту 14.1 статті 14 ПК України орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. При цьому вказано, що далі у розділі XIII слова "орендна плати за земельні ділянки державної і комунальної власності" визначаються як "орендна плата".

Справляння плати за землю здійснюється відповідно до положень розділу XIII ПК України.

Пунктом 288.1 статті 288 ПК України визначено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Платником орендної плати є орендар земельної ділянки, об'єктом оподаткування - земельна ділянка, надана в оренду (пункт 288.2 статті 288 ПК України).

Відповідно до пункту 288.5 статті 288 ПК України розмір орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення розміру земельного податку, що встановлюється розділом XIII Кодексу; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється розділом XIII Кодексу.

Разом з тим, статтею 271 ПК України визначено, що базою оподаткування плати за землю є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого розділом XIII ПК України, а у разі, якщо нормативну грошову оцінку не проведено - площа земельних ділянок.

Правові засади проведення оцінки земель в Україні визначені Законом України від 11.12.2003 р. N 1378-IV "Про оцінку земель" (із змінами та доповненнями, далі - Закон N 1378-IV).

Відповідно до абзацу 5 статті 5 Закону N 1378-IV нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Суб'єктами оціночної діяльності у сфері оцінки земель є органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які здійснюють управління у сфері оцінки земель, а також юридичні та фізичні особи, заінтересовані у проведенні оцінки земельних ділянок (стаття 7 Закону N 1378-IV).

Підставою для проведення оцінки земель є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування (стаття 15 Закону N 1378-IV). Згідно зі статтею 18 Закону N 1378-IV нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення, проводиться не рідше ніж один раз на 5 - 7 років.

Відповідно до статті 23 Закону N 1378-IV технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною і міською радою. Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається відповідним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

Рішення ради нормативно-правового характеру згідно з пунктом 5 статті 59 Закону України від 21 травня 1997 року N 280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні" (із змінами та доповненнями) набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо радою не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію.

Разом з тим поняття "нормативна грошова оцінка земельних ділянок для цілей розділу XIII ПК України"визначено у підпункті 14.1.125 пункту 14.1 статті 14 ПК України, так нормативна грошова оцінка земельних ділянок для цілей розділу XIII ПК України -це капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений відповідно до законодавства центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

Відповідно до вказаної норми з 01.01.2011 року проведення нормативної грошової оцінки здійснюється центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів. Отже, ДПІ в м. Судак при донарахуванні орендної плати посилається на нормативну грошову оцінку земельної ділянки, порядок затвердження якої змінився після набрання чинності Податковим кодексом України.

Відповідачем при розрахунку орендної плати за землю позивачу за січень 2011 року та донарахуванні податкових зобов'язань порушені вищезазначені вимоги Податкового кодексу України, адже при розрахунку до уваги прийнято нормативну грошову оцінку, щодо якої змінено порядок її затвердження.

Як зазначалося вище, відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, Законом України від 6 жовтня 1998 року N 161-XIV "Про оренду землі" (зі змінами та доповненнями, далі - Закон N 161), іншими законами України та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди.

Право оренди земельної ділянки виникає з моменту державної реєстрації цих прав. Право оренди земельної ділянки посвідчується договором оренди землі, зареєстрованим відповідно до закону (ст. 125, 126 Земельного кодексу України).

Договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства (стаття 13 Закону N 161).

Статтею 654 Цивільного кодексу України встановлено, що зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.

Істотні умови договору оренди землі визначені статтею 15 Закону N 161, однією з яких є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

Порядок зміни орендної плати встановлено статтею 23 Закону N 161, відповідно до якої за згодою сторін орендна плата переглядається за земельні ділянки, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб.

Із системного аналізу вищезазначених норм випливає, що у разі зміни нормативної грошової оцінки землі, яка є базою оподаткування для плати за землю, змінюється річна сума податкового зобов'язання по земельному податку та орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності, в зв'язку з чим потрібно до діючого договору оренди вносити зміни в частині розміру орендної плати відповідно до вимог Цивільного кодексу України, зокрема відповідно до ст.652 ЦК України.

На думку суду, рішення про встановлення нормативної грошової оцінки земельної ділянки не є підставою для автоматичного збільшення розміру орендної плати у разі, якщо таке правило не встановлено договором оренди земельної ділянки або якщо у договорі оренди зазначено конкретний розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, як істотної умови договору.

Крім того, орендна плата за землю, незважаючи на віднесення її до обов'язкових загальнодержавних податків і зборів (стаття 14 Закону України "Про систему оподаткування" що діяв до 01.01.2011 року, ст.9 Податкового кодексу України), має іншу правову природу, ніж інші податки та збори, розмір та порядок сплати яких встановлюється нормативними актами, тому її збільшення органами державної податкової служби всупереч умовам договору є втручанням державних органів в діяльність органу місцевого самоврядування, оскільки визначення розміру орендної плати за користування земельними ділянками в порядку та у спосіб, встановлений нормативними актами України, є функціями тільки органів місцевого самоврядування та не можуть здійснюватися іншим способом ніж угодою сторін та внесенням змін до договору оренди земельної ділянки.

На підставі викладеного, судова колегія приходить до висновку про безпідставність доводів апеляційної скарги з підстав їх спростування матеріалами справи та встановленими обставинами, оскільки податкове зобов'язання згідно податкового повідомлення-рішення №0000151503/0 від 29.03.2011р. про донарахування орендної плати за землю у сумі 61096,28 грн. не може бути визначено органом ДПІ в м.Судак на підставі договору та зазначеного рішення Судацької міської ради, виходячи з діючих умов договору в зв'язку з відсутністю підстав в самому договорі.

Відповідно до частини 1 статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судова колегія дійшла до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування судового рішення не вбачається.

Керуючись ст. 195; ст. 196; п.1 ч.1 ст. 198; ст. 200; п.1 ч.1 ст. 205; ст. 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Феодосійської об`єднаної державної податкової інспекції АР Крим Державної податкової служби залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 22.02.12 у справі № 2а-4040/11/0170/18 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.

Повний текст судового рішення виготовлений 11 лютого 2013 р.

Головуючий суддя підпис М.В. Кукта

Судді підпис О.В.Кучерук

підпис О.Е.Єланська

З оригіналом згідно

Головуючий суддя М.В. Кукта