КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 25006, м. Кіровоград, вул. Велика Перспективна, 40 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 квітня 2013 року Справа № 811/925/13-а
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Жука Р.В., за участю секретаря Бондар Я.Г. та представників:
прокуратури: Боруша А.О.
позивача: Шевченко Т.В.
відповідача: не з'явився.
за позовомПрокурора м. Олександрії Кіровоградської області в інтересах держави, уповноваженим органом якої є Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку в особі Південного територіального управління доЗакритого акціонерного товариства «Агропромислова компанія»простягнення суми штрафу за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 5100,00 грн., - ВСТАНОВИВ:
Прокурор м. Олександрії, який діє в інтересах держави в особі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі Південного територіального управління звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до Закритого акціонерного товариства «Агропромислова компанія» про стягнення суми штрафу в розмірі 5100 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем вчинене порушення вимог ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та п.1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 року № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.02.2007 року за № 97/13364 в частині не розкриття шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії регулярної річної інформації емітента цінних паперів за 2011 рік.
Прокурор та представник позивача в судове засідання прибули та позовні вимоги підтримали в повному обсязі, посилаючись на обставини, які викладені в позовній заяві.
Відповідач в судове засідання не прибув, про причини неявки суд не повідомив, про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином (а.с.40)
Суд вважає, що відповідач належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду судової справи, отже суд здійснив всіх заходів для реалізації відповідачем права судового захисту своїх прав та інтересів. Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача відповідно до положень ст. 128 КАС України
Заслухавши прокурора та представника позивача, дослідивши у судовому засіданні надані сторонами докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді в судовому засіданні обставин справи в їх сукупності, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ст. 121 Конституції України на органи прокуратури покладено функцію представництва інтересів громадян або держави в судах у випадках визначених законом.
Згідно зі ст.36-1 Закону України "Про прокуратуру" підставою для представництва у суді інтересів держави є наявність порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вичиняються у відносинах між ними або з державою. При цьому представництво інтересів держави здійснюється шляхом звернення прокурора до суду з заявою (позовом) в інтересах органу уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах.
Ст. 60 КАС України визначено, що у випадках встановлених законом, прокурор може звернутися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах.
ЗАТ «Агропромислова компанія» зареєстровано як юридична особа Олександрійською РДА 03.05.2001 року (а.с.7-8).
Судом встановлено, що ЗАТ «Агропромислова компанія» у відповідності до ч. 2 ст. 2 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" є емітентом.
Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку створена на підставі Указу Президента України від 12.06.1995 року № 46/95 для забезпечення реалізації єдиної державної політики щодо цінних паперів та функціонування фондового ринку в Україні.
Статтею 5 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" визначено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Відповідно до ч.1 ст.40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" емітент зобов'язаний подавати регулярну інформацію до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Згідно ч.4 цієї статті річна інформація про емітента є відкритою і в обсязі, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, підлягає оприлюдненню емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом: розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів; опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку; розміщення на власному веб-сайті.
Примірник офіційного друкованого видання, в якому опубліковано річну інформацію про емітента, емітент надсилає до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Частиною 5 зазначеного Закону передбачено, що звітним періодом для складання квартальної інформації про емітента є квартали поточного року.
У відповідності до ч. 6 ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Згідно з п. 1 Глави 7 Розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.02.2007 р. за №97/13364, розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії. Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії-у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Судом встановлено, що відповідачем не подано до територіального управління Комісії регулярну інформацію за 2011 рік, не розміщено її в загальнодоступній інформаційній базі Комісії та не опубліковано в офіційному друкованому виданні, чим порушено вимоги ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та вимоги п. 1 Глави 7 Розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.
По факту зазначеного правопорушення та наявності вини юридичної особи, позивачем складено:
- постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 28.09.2012 року(а.с.9-11);
- акти про правопорушення на ринку цінних паперів за №№ 451-ПФ, 452-ПВ, 450-ПВ від 17.10.2012 року (а.с.16,18,20).
Вказані акти, разом з постановою про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 17.10.2012 року, відповідно до супровідного листа від 17.10.2012р. вих.№1705/07-05 направлено на адресу ЗАТ «Агропромислова компанія» рекомендованою кореспонденцією (а.с.14-15).
На підставі перелічених вище актів начальником Південного територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку за не розкриття регулярної річної інформації на фондовому ринку за 2011 рік у відношенні ЗАТ "Агропромислова компанія" прийнято постанови від 30.10.2012 року, а саме:
- за неподання до територіального управління Комісії інформації постанову за №338-ПВ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 1700,00 гривень (а.с.19);
- за неопублікування в офіційному виданні постанову за №336-ПВ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 1700,00 гривень (а.с.21);
- за нерозміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії постанову за №337-ПВ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 1700,00 гривень (а.с.17).
Загальна сума штрафних санкцій, накладених на відповідача за нерозкриття регулярної річної інформації за 2011 рік, становить 5 100,00 гривень.
Згідно супровідного листа від 30.10.2012 №1769/07-05 копії постанов від 30.10.2012 року №336-ПВ, №337-ПВ та №338-ПВ були направлені ЗАТ "Агропромислова компанія" (а.с.22).
В судовому засіданні встановлено, що відповідачем не було прийнято міри щодо оскарження зазначених постанов про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, отже дані постанови є чинними та такими, що відповідають вимогам законодавства.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідачем не надано суду доказів сплати штрафів в загальній сумі 5100,00 гривень. Крім того відповідачем не спростовано факт допущення ним вищезазначених порушень.
Згідно ч. 6 ст. 11 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що прийняті позивачем постанови є правомірними, а загальна сума застосованої санкції у вигляді штрафу в розмірі 5100,00 гривень підлягає стягненню з відповідача.
Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 86, 94, 159-163, 167 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов задовольнити
2. Стягнути з Закритого акціонерного товариства «Агропромислова компанія» в дохід державного бюджету України суму штрафу в розмірі 5100,00 грн., перерахувавши кошти на рахунок відділення ДКУ за місцезнаходженням платника за балансовим рахунком 31118106700006, код бюджетної класифікації 21081100, одержувач - Олександрійське УДК, код одержувача - 37944584, банк одержувача - УДКСУ у Кіровоградській області, МФО - 823016.
Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Р.В. Жук