Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 березня 2013 р. Справа №805/2338/13-а
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Кошкош О.О.
при секретарі Яковецькій О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку, по вул. 50 Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Пролетарському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби до Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В :
Державної податкової інспекції у Пролетарському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби звернулась до суду з адміністративним позовом до Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» про стягнення заборгованості, мотивуючи вимоги тим, що за відповідачем обліковується заборгованість з земельного податку в сумі 20947,86 грн., з пені на податок з доходів фізичних осіб в сумі 16163,30 грн. та зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 5096,03 грн. на загальну суму 42207,19 грн. На момент звернення до суду податкове зобов'язання відповідачем не сплачено, у зв'язку з чим просить стягнути вказану заборгованість з розрахункових рахунків відповідача.
Представник позивача до судового засідання не прибув, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надіслав до суду заяву про розгляд справи за його відсутністю.
Представник відповідача до судового засідання не прибув, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується розпискою про отримання судової повістки. Надіслав до суду заяву про розгляд справу за його відсутністю.
Також зазначив, що позовні вимоги визнає у повному обсязі, не заперечує проти їх задоволення та стягнення заборгованості на підставі рішення суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Частиною 3 ст. 156 КАС України передбачено, що судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.
Згідно вимог ст. 112 КАС України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Суд приймає визнання відповідачем адміністративного позову, оскільки визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Враховуючи вищевикладене, суд визнав можливим розглянути справу за відсутністю представників сторін, на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши письмові докази, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
У відповідності до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно з п. 41.5. ст. 41 Податкового кодексу України, органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи, щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень.
Таким чином, позивач Державна податкова інспекція у Пролетарському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби є суб`єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України «Про державну податкову службу в Україні» та Податковим кодексом України повноваження.
Відповідач Державне підприємство «Донецька вугільна енергетична компанія» є юридичною особою, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію, діє на підставі статуту та є платником податків та зборів.
Відповідач не сплатив до бюджету податкову заборгованість з земельного податку в сумі 20947,86 грн., з пені на податок з доходів фізичних осіб в сумі 16163,30 грн. та зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 5096,03 грн. на загальну суму 42207,19 грн.
Відповідно до ст. 14.1.175 Податкового кодексу України, податковий борг-сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Статтею 14.1.156 Кодексу передбачено, що податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Відповідно до ст. 15.1. кодексу платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Відповідачем самостійно задекларовано податкове зобов'язання з земельного податку розрахунком № 528 від 20.02.2012 року, податковим розрахунком № 6097 від 19.06.2012 року. Також заборгованість виникла за наслідками несплати земельного податку відповідно до графіку погашення, затвердженого ухвалою Донецького окружного адміністративного суду № 2а-7035 від 30.11.2007 року.
На теперішній час вказані зобов'язання сплачені не були.
Згідно до п. 16.1.5 ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до ст. 31 Кодексу, строком сплати податку та збору визначаються періоди, що розпочинаються з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку зі сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.
Момент виникнення податкового обов'язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою.
Строк сплати податку та збору обчислюється роками, кварталами, місяцями, декадами, тижнями, днями або вказівкою на подію, що повинна настати або відбутись.
Строк сплати податку та збору встановлюється відповідно до податкового законодавства для кожного податку окремо. Зміна платником податку, податковим агентом або представником платника податку чи контролюючим органом встановленого строку сплати податку чи збору забороняється, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Як передбачено п. 287.3 ст. 287 цього Кодексу, податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельних ділянок за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Оскільки відповідачем заборгованість не сплачена, за Державним підприємством «Донецька вугільна енергетична компанія» обліковується податковий борг з земельного податку в розмірі 20947,86 грн.
З матеріалів справи вбачається, що Відокремлений підрозділ «Шахта «Моспинська» складає 16163,30 грн. На підставі рішення Донецького окружного адміністративного суду « 2а/0570/12579/2012 від 26.10.2012 року 159+77,79 грн. з вказаної суми було стягнуто з боржника, на решту було нараховано сума пені в розмірі 185,51 грн.
Також з матеріалів справи вбачається, що відповідач має заборгованість зі зборну на набруднення навколишнього природного середовища, що виникла за наслідками несплати збору за забруднення, відповідно до рішення про реструктуризацію № 2/24-013 від 26.05.2006 року та відповідно до графіку погашення, затвердженого ухвалою Донецького коружного адміністративного суду № 2а-9419/07 від 2+.12.2007 року.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен повинен сплачувати податку та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Пунктом 3 статті 45 Бюджетного кодексу України встановлено, що органи, які контролюють справляння надходжень бюджету, забезпечують своєчасне та в повному обсязі надходження до державного бюджету податків і зборів та інших доходів відповідно до законодавства.
Пунктом 38.1. ст. 38. Податкового кодексу України встановлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
На момент звернення заявника до суду, податковий борг в розмірі 42207,19 грн. Державним підприємством «Донецька вугільна енергетична компанія» не сплачений.
У відповідності до ст. 87.11. Податкового кодексу України, орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку-фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про державну виконавчу службу.
Згідно вимог ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 112, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державної податкової інспекції у Пролетарському районі м. Донецька Донецької області Державної податкової служби до Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» (ЄДРПОУ 33161769) на користь місцевого бюджету (ЄДРПОУ 38034036, р/р 33214811700011, код платежу 13050100, банк ГУ ДКСУ у Донецькій області м. Донецька, МФО 834016) кошти за податковим боргом зі сплати за землю в розмірі 20947 (двадцять тисяч дев'ятсот сорок сім) грн. 86 коп.
Стягнути з Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» (ЄДРПОУ 33161769) на користь місцевого бюджету (ЄДРПОУ 38034036, р/р 33214800700011, код платежу 11010101, банк ГУ ДКСУ у Донецькій області м. Донецька, МФО 834016) заборгованість з податку на доходи фізичних осіб в розмірі 185 (сто вісімдесят п'ять) грн. 51 коп.
Стягнути з Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» (ЄДРПОУ 33161769) на користь місцевого бюджету (ЄДРПОУ 38034036, р/р 33115329700011, код платежу 19050200, банк ГУ ДКСУ у Донецькій області м. Донецька, МФО 834016) заборгованість зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в розмірі 5096 (п'ять тисяч дев'яносто шість) грн. 03 коп.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня отримання особами, які беруть участь у справі, копії постанови шляхом подачі апеляційної скарги, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції.
Суддя Кошкош О.О.