ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 березня 2013 р. Справа № 4553/10/9104
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі :
судді-доповідача - Богаченка С.І.,
суддів - Затолочного В.С., Мікули О.І.,
розглянувши у письмовому провадженні в м. Львові апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Городоцькому районі Хмельницької області на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 13 жовтня 2009 року в справі за позовом МП «СВ-Сервіс» до Державної податкової інспекції у Городоцькому районі Хмельницької області про визнання не чинним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
В С Т А Н О В И Л А :
23 червня 2009 року МП «СВ-Сервіс» звернулося до Державної податкової інспекції у Городоцькому районі Хмельницької області про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0000862341 від 16 червня 2009 року.
Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 13 жовтня 2009 року у справі №2а-5972/09 позовні вимоги МП «СВ-Сервіс» про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0000862341 від 16 червня 2009 року задоволено. Визнано нечинним та скасовано рішення державної податкової інспекції у Городоцькому районі № 0000862341 від 16 червня 2009 року.
Не погодившись із винесеним рішенням, його оскаржила Державна податкова інспекція у Городоцькому районі Хмельницької області, яка покликаючись на порушення судом норм матеріального права, просить скасувати постанову суду першої інстанції і винести нову постанову, якою в задоволенні позовних вимог відмовити.
Апеляційну скаргу мотивує тим, що статус юридичної особи ПП «Альмір» припинено за рішенням суду від 24 листопада 2004 року, отже квитанції касових ордерів, які були оформлені після припинення статусу юридичної особи не мають юридичної сили.
Особи, що беруть участь у справі, в судове засідання для розгляду апеляційної скарги не прибули, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, клопотань від осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи за їх участю не поступало, а тому колегія суддів, у відповідності до ч. 1 ст. 197 КАС України, вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, оскільки таку може бути вирішено на основі наявних у ній доказів. Перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів приходить до переконання, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Відповідно до Наказу № 119 від 22 травня 2009 року Державна податкова інспекція у Городоцькому районі Хмельницької області провела виїзну позапланову перевірку МП «СВ-Сервіс» за період з 01 жовтня 2006 року по 31 січня 2007 року.
Перевіркою встановлено факт погашення кредиторської заборгованості при здійсненні операцій між МП «СВ-Сервіс» та ПП «Альмір», що підтверджується квитанціями прихідних касових ордерів.
Відповідно до рішення Солом'янського районного суду м.Києва від 24 листопада 2004 року за № 2а-4059-1/04 визнано недійсними установчі документи ПП «Альмір» та свідоцтво платника ПДВ.
За наслідками перевірки та вищезазначеного рішення Державною податковою інспекцією в Городоцькому районі Хмельницької області був складений акт № 767/23/30156185 від 03 червня 2009 року про те, що касові ордери виписані з порушенням встановленого порядку, а ПП «Альмір» не має юридичної сили статусу юридичної особи.
Не погодившись з діями та рішенням податкового органу підприємство звернулось до суду з відповідним адміністративним позовом.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що відносно ПП «Альмір» лише проводиться ліквідаційна процедура і в судовому порядку державну реєстрацію юридичної особи ПП «Альмір» не скасовано.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо задоволення позовних вимог МП «СВ-Сервіс» з наступних підстав.
Відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію серії А00 № 228995 Мале підприємство «СВ-Сервіс» 23 листопада 1998 року зареєстроване Городоцькою районною державною адміністрацією Хмельницької області та перебуває на загальній системі оподаткування та є платником податку на додану вартість.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» № 755-4 державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.
Згідно ст..33 вищезазначеного Закону юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням державних органів, прийнятим у випадках, передбачених законом. Юридична особа є такою, що припинилася, з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.
Відповідно до п.7 ст. 59 ГК України - суб'єкт господарювання вважається ліквідованим з дня внесення до державного реєстру запису про припинення його діяльності.
Із матеріалів справи вбачається, що докази відносно ПП «Альмір» щодо внесення до державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про припинення даної юридичної особи - відсутні.
Також колегія суддів зазначає, що чинним законодавством України не передбачено обов'язку платника податків перевіряти законність реєстрації контрагента, дійсність свідоцтва платника ПДВ та належних повноважень особи на підписання податкової накладної, справність сплати контрагентом податків та чинність установчих документів.
У відповідності до ч. 2 ст. 18 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" якщо відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, є недостовірними i були внесені до нього, то третя особа може посилатися на них у спорі як на достовірні.
Kpiм того, жодним законодавчим актом України не передбачено фінансову відповідальність однієї особи за протиправні дії іншої особи, так як і не передбачено визнання недійсними угод через недійсність установчих документів, про недійсність яких позивач не знав і не міг знати.
Таким чином, колегія суддів приходить до висновку сам по собі факт визнання недійсними установчих документів суб'єкта підприємницької діяльності не є підставою для визнання недійсними вчинених ним з іншими суб'єктами господарювання угод, оскільки таке не передбачено законодавством.
Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
З огляду на викладене, суд першої інстанції правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду, а тому підстав для скасування постанови колегія суддів не вбачає і вважає, що апеляційну скаргу на неї слід залишити без задоволення.
Керуючись ст.ст. 195, 196, ч.1 п.1 ст. 198, ст.ст. 200, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду, -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Городоцькому районі Хмельницької області - залишити без задоволення, а постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 13 жовтня 2009 року у справі №2а-5972/09 - без змін.
Ухвала апеляційного адміністративного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до касаційної інстанції протягом 20 днів після набрання нею законної сили.
Головуючий суддя С.І. Богаченко
Суддя В.С. Затолочний
Суддя О.І. Мікула