Постанова № 30548584, 10.01.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.01.2013
Номер справи
2а/0570/16809/2012
Номер документу
30548584
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 січня 2013 р. Справа № 2а/0570/16809/2012

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 11-10

Донецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Шинкарьової І.В.,

при секретарі - Заднепровської В.О.,

за участю представника позивача Собчук Д.В.

представника відповідача Корнієнко Д.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Амвросіївському районі Донецької області Державної податкової служби до Державного підприємства «Шахтарськантрацит» про стягнення суми заборгованості з рахунків в установах банків, обслуговуючих такого платника податків суму заборгованості зі сплати земельного податку з юридичних осіб в розмірі 33078,10 грн., -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Державна податкова інспекція в Амвросіївському районі Донецької області Державної податкової служби, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Державного підприємства «Шахтарськантрацит» про стягнення суми заборгованості з рахунків в установах банків, обслуговуючих такого платника податків суму заборгованості зі сплати земельного податку з юридичних осіб в розмірі 51804,59 грн.

В обґрунтування позову посилається на те, що підприємство є платником податку з плати за землю, у зв'язку з чим ним подаються податкові декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності). Однак, обов'язки по своєчасній сплаті виконуються підприємством не в повному обсязі. Таким чином, у зв'язку з несплатою платником податків узгодженого податкового зобов'язання із земельного податку, починаючи з 30 вересня 2011 року станом на 05 грудня 2012 року виник податковий борг у загальній сумі 51804,59 грн. Заходи прийняті податковим органом для погашення суми боргу не привели до позитивного результату. 10 січня 2013 року у судовому засіданні позивач надав уточнення позовних вимог, відповідно до яких зменшив суму позовних вимог.

Просить суд стягнути з рахунків в установах банків, обслуговуючих державне підприємство «Шахтарськантрацит» (код ЄДРПОУ - 32299510, юридична адреса: 86211, Донецька область, м.Шахтарськ, вул.Крупської, 20) суму заборгованості зі сплати земельного податку з юридичних осіб в розмірі 33078,10 грн., з яких 25778,91 грн. є сумою основного боргу платника податків, а 7299,19 грн. сума нарахованої пені на розрахунковий рахунок:33217811700126, код ОКПО: 34686914, МФО 834010, отримувач: Зеленівська селищна Рада, банк отримувача: ГУДКСУ в Донецькій області.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні обставинам, викладеним в позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні визнав позовну заяву в повному обсязі, про що надав до суду заперечення від 19 грудня 2012 року.

Відповідно до ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази, суд встановив наступне.

Державне підприємство «Шахтарськантрацит» є юридичною особою, зареєстроване Виконавчим комітетом Шахтарської міської ради Донецької області 30 квітня 2003 року №12651050020000009, ідентифікаційний код юридичної особи 32299510, про що свідчить Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи, довідка з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.4,8), перебуває на податковому обліку в Шахтарській ОДПІ з 08 травня 2003 року за №187, що підтверджено довідкою про взяття на облік платника податків від 01 червня 2005 року №26/10/28-114-1 (а.с.5), взяте на податковий облік у якості платника окремих видів податків Державною податкової інспекцією в Амвросіївському районі Донецької області Державної податкової служби 08 травня 2003 року під №187 (а.с.6).

Відповідачем до Державної податкової інспекції у Амвросіївському районі Донецької області Державної податкової служби поданий розрахунок на 2011 року №9000150137 від 28 січня 2011 року, якою нараховано земельного податку на 2011 рік у загальній сумі 25755,30грн., у тому числі щомісячно починаючи з січня по листопад у сумі 2146,28грн. та в грудні 2146,22грн. Також подана податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна платан за земельні ділянки державної або комунальної власності) №9006515605 від 17 лютого 2012 року з земельного податку за 2012 рік, якою нараховано земельного податку на 2012 рік у загальній сумі 45226,33грн., у тому числі щомісячно починаючи з січня по листопад у сумі 3768,87грн. та в грудні 3768,76грн. (а.с.9-12,13).

Відповідно до ст.67 Конституції України зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до пп.16.1.3 та пп.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до ст.285 Податкового кодексу України (далі ПК України) базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

В п.285.2 ст.285 ПК України базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).

Згідно ст.286 Податкового кодексу підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Відповідні органи виконавчої влади з питань земельних ресурсів за запитом відповідного органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Керуючись п.286.2 ст.286 цього кодексу платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Згідно п.287.3 ст.287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Таким чином граничний термін сплати сум податкового зобов'язання по вказаним розрахунку та податковій декларації з плати за землю: станом на 05 грудня 2012 року по строку сплати 30 вересня 2012 року в загальній сумі 33078,10 грн.

Але відповідачем податкове зобов'язання по земельному податку самостійно не сплачено, у зв'язку з чим виник податковий борг у розмірі 33078,10., що підтверджено зворотнім боком облікової картки з земельного податку (а.с.15).

Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та ст.59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

З метою погашення податкового боргу відповідачу була відправлена податкові вимоги форми «Ю» від 17 червня 2008 року №1/66, яка була отримана відповідачем 20 червня 2008 року, та від 15 вересня 2008 року №2/154, яка була отримана 06 жовтня 2008 року.

Заходи, прийняті податковим органом щодо стягнення податкового боргу, не призвели до їх погашення, строки їх добровільної сплати вийшли, про що свідчать матеріали справи.

Згідно п.п.31.1 ст.31 кодексу строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.

Згідно із п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Підпунктом 14.1.175 п.14.1 ст.14 Кодексу встановлено, що суми грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання вважаються податковим боргом.

Пунктом 38.1 ст.38 Податкового кодексу України встановлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

В порушення вищевказаних вимог Податкового кодексу України відповідач, у строки визначені законодавством, не сплатив в повному обсязі узгоджену суму податкового зобов'язання з земельного податку.

Відповідно до ст.50 Бюджетного кодексу України податки, збори (обов'язкові платежі) та інші доходи до державного бюджету визнаються зарахованими в доход державного бюджету з моменту зарахування на єдиний казначейський рахунок державного бюджету.

Згідно ст.95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків, зокрема, шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.

Пунктом 95.3 статті 95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків, здійснюється за рішенням суду.

Відповідно до п.102.4 ст.102 Податкового кодексу України, у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашені такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.

Крім того, матеріали справи містять заяву відповідача, із змісту якої вбачається, що він визнає позовні вимоги у повному обсязі (а.с.25).

Відповідно до ч.1 ст.136 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Частиною 3 ст.136 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно вимог ст.112 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції в Амвросіївському районі Донецької області Державної податкової служби до Державного підприємства «Шахтарськантрацит» про стягнення суми заборгованості з рахунків в установах банків, обслуговуючих такого платника податків суму заборгованості зі сплати земельного податку з юридичних осіб в розмірі 33078,10 грн. - задовольнити.

Стягнути з розрахунків в установах банків, обслуговуючих Державне підприємство «Шахтарськантрацит» (код ЄДРПОУ - 32299510, юридична адреса: 86211, Донецька область, м.Шахтарськ, вул.Крупської, 20) суму заборгованості зі сплати земельного податку з юридичних осіб в розмірі 33078,10 грн. на розрахунковий рахунок 33217811700126, код ОКПО: 34686914, МФО 834010, отримувач: Зеленівська селищна рада, банк отримувача: ГУДКСУ в Донецькій орбласті.

Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частину 10 січня 2013 року в присутності представників сторін.

Постанову у повному обсязі складено 14 січня 2013 року.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Шинкарьова І.В.