ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 березня 2013 р. Справа № 804/3277/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі - судді Рябчук О.С. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Дніпропетровського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області до Приватного підприємства «АНЛІ» про стягнення адміністративно-господарського штрафу у розмірі 1 700, 00 грн., -
ВСТАНОВИВ:
01 березня 2013 р. Дніпропетровський прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області (далі - позивач) звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства «АНЛІ» (далі - відповідач) про стягнення адміністративно-господарського штрафу за порушення вимог законодавства України про автомобільний транспорт у розмірі 1 700, 00 грн.
В обґрунтування заявлених вимог прокурор зазначив, що відповідачем порушені вимоги ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: не оформлена індивідуальна контрольна книжка водія. За вчинення вказаних дій до підприємства були застосовані санкції, передбачені ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» - штраф, у розмірі 1 700, 00 грн.
26.03.2013 р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшли заперечення на позов, в яких Приватне підприємство «АНЛІ» просить суд в задоволенні позову відмовити в зв'язку з тим, що 22.10.2012 р. відповідачем було сплачено штрафну санкцію на рахунок, зазначений в постанові, що підтверджується платіжним дорученням № 1202 від 22.10.2012 р.
Відповідно до п. 4 ч. 5 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження протягом таких строків: не пізніше п'яти днів з дня подання відповідачем заперечення проти позову.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
15.08.2012 р. посадовими особами Територіального управлінням Головної державної автоінспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області було проведено перевірку, в ході якої встановлено факт надання послуг з вантажних перевезень на договірних умовах без оформлення документів визначених ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: не оформлена індивідуальна контрольна книжка водія.
Про наявність вказаного порушеня складено Акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 15.08.2012 р. № 059941 (а.с. 6).
З Актом від 15.08.2012 р. № 059941 ознайомлений водій ОСОБА_1, що підтверджується відміткою в Акті (а.с. 6).
Заступником голови комісії з проведення ліквідації Головної державної інспекції на автомобільному транспорті винесено постанову про застосування фінансових санкцій від 20.09.2012 р. № 151999, якою до відповідача застосовано фінансові санкції у розмірі 1 700, 00 грн. (а.с. 4).
Постанова про застосування фінансових санкцій від 20.09.2012 р. № 151999 направлена відповідачу поштою та отримана Приватним підприємством «АНЛІ» 09.10.2012 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 5).
Відповідно до платіжного доручення № 1202 від 22.10.2012 р. Приватним підприємством «АНЛІ» сплачено суму штрафної санкції у розмірі 1 700, 00 грн. на розрахунковий рахунок № 31118106700002, МФО 805012, ЄДРПОУ 37988155, банк отримувач УДКУ у Дніпропетровській області (а.с. 14).
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті.
У відповідності до п. 1 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 р. за № 1190 «Про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті» Головна державна автоінспекція на автомобільному транспорті (далі - ГДІАТ), є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв'язку України і йому підпорядковується.
Територіальне Управління Головної державної автоінспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області утворено наказом начальника ГДІАТ - Головного державного інспектора на автомобільному транспорті від 28.02.2005 р. за № 1 і діє на підставі Положення про територіальні органи Головної державної автоінспекції на автомобільному транспорті, затвердженого наказом Міністра транспорту та зв'язку України від 14.12.2005 року за № 888. Згідно з п. 5 вказаного Положення територіальні управління здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезення пасажирів і вантажів; дотримання вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів; дотримання вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним тарнспортом. Зазначена діяльність передбачена Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 р. за № 1567, здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Згідно п. 15 Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, під час проведення рейдової перевірки перевіряється наявність документів, на підставі яких здійснюється перевезення, визначених ст.ст. 39, 48 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Згідно п. 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Відповідач протягом зазначеного строку сплатив штраф, що підтверджується платіжним дорученням.
Відповідно до п. 29 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті копія постанови видається не пізніше ніж протягом трьох днів після її винесення уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням.
Відповідно до абз. 4 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до п.4 ч.1 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких закінчився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Оцінюючи усі докази, досліджені судом, у їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Приватним підприємством «АНЛІ» надано до суду докази сплати штрафної санкції відповідно до Постанови про застосування фінансових санкцій від 20.09.2012 р. № 151999.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Дніпропетровського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області до Приватного підприємства «АНЛІ» про стягнення адміністративно-господарського штрафу задоволенню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 8, 10, 11, 14, 86, 69, 71, 158 - 163, 183-2, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні адміністративного позову Дніпропетровського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області до Приватного підприємства «АНЛІ» про стягнення адміністративно-господарського штрафу у розмірі 1 700, 00 грн. - відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя О.С. Рябчук