Справа №2а-161/13
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 лютого 2013 року Ленінський районний суд міста Луганська у складі:
головуючого судді Золотарьова О.Ю.
при секретарі Красновській М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в м. Луганську справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськвода» до Марківської селищної ради про визнання недійсним рішення, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до Ленінського районного суду міста Луганська з позовною заявою, в якій просить визнати рішення виконавчого комітету Марківської селищної ради №17 від 12.03.2012р. „Про визначення виконавців житлово-комунальних послуг для населення підприємств по Марківській селищній раді» у частині визнання Марківської дільниці відокремленого підрозділу „Старобільське управління ТОВ „Луганськвода" виконавцем житлово-комунальних послуг з централізованого водопостачання та водовідведення недійсним, та таким яке прийнято всупереч діючого законодавства.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що рішенням виконавчого комітету Марківської селищної ради №17 від 12.03.2012р «Про визначення виконавців житлово-комунальних послуг для населення підприємств по Марківській селищній раді» визначено Марківську дільницю відокремленого підрозділу „Старобільське управління ТОВ „Луганськвода" виконавцем житлово-комунальних послуг з централізованого водопостачання та водовідведення.
Марківська дільниця ВП «Старобільське управління» та Відокремлений підрозділ „Старобільське управління ТОВ „Луганськвода" не має статусу юридичної особи, що підтверджується Довідкою з ЄДРПОУ та Положенням про ВП „Старобільськеуправління ТОВ „Луганськвода".
Вказане Рішення прийнято без відома ТОВ «Луганськвода», згоди на закріплення цієї території за підприємством з метою її благоустрою ТОВ «Луганськвода» не надавало. Окрім того, для виконання цього Рішення потрібні кошти та матеріально-технічні ресурси, які ТОВ «Луганськвода» не має фінансової можливості залучати, тому дане Рішення, що прийняте всупереч діючому законодавству, призведе до збитків ТОВ „Луганськвода".
В судовому засіданні представник позивача участі не приймала, надала заяву про розгляд справи в її відсутність.
Представник відповідача в судовому засіданні участі не приймав, надав заяву про розгляд справи в його відсутність, зазначив, що спірне рішення є скасованим.
Вивчивши матеріали справи, перевіривши надані докази та оцінивши все в сукупності, суд дійшов наступного.
В судовому засіданні встановлено, що рішенням виконавчого комітету Марківської селищної ради №17 від 12.03.2012р «Про визначення виконавців житлово-комунальних послуг для населення підприємств по Марківській селищній раді» визначено Марківську дільницю відокремленого підрозділу „Старобільське управління ТОВ „Луганськвода" виконавцем житлово-комунальних послуг з централізованого водопостачання та водовідведення (а.с. 8).
Згідно вказаного рішення виконавцем житлово-комунальних послуг з централізованого водопостачання та водовідведення є Марківська дільниця Старобільського управління ТОВ «Луганськвода».
Як вбачається із витягу з статуту, ТОВ «Луганськвода» є підприємницьким товариством, має право юридичної особи та створене з метою задоволення суспільних потреб та особистих потреб, а також одержання прибутку шляхом здійснення господарської діяльності. Єдиним установчим документом позивача є Статут (а.с. 14-22).
Згідно ст. 1 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» благоустрій населених пунктів - комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля;
територія - сукупність земельних ділянок, які використовуються для розміщення об'єктів загального користування: парків, скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, шляхів, площ, майданів, набережних, прибудинкових територій, пляжів, кладовищ, рекреаційних, оздоровчих, навчальних, спортивних, історико-культурних об'єктів, об'єктів промисловості, комунально-складських та інших об'єктів у межах населеного пункту;
Згідно ст. 10 наведеного вище Закону До повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить затвердження місцевих програм та заходів благоустрою населених пунктів, забезпечення їх виконання, створення в разі необхідності органів і служб для забезпечення здійснення з іншими суб'єктами комунальної власності благоустрою населених пунктів, визначення повноважень цих органів (служб), організація забезпечення на території населеного пункту чистоти і порядку, дотримання тиші в громадських місцях, організація місць відпочинку для населення, розроблення схем санітарного очищення населених пунктів, затвердження правил благоустрою територій населених пунктів, визначення на конкурсних засадах підприємств, установ, організацій (балансоутримувачів), відповідальних за утримання об'єктів благоустрою, залучення на договірних засадах коштів і матеріально-технічних ресурсів юридичних та фізичних осіб для здійснення заходів з благоустрою населених пунктів, здійснення контролю за станом благоустрою та утриманням територій, інженерних споруд та об'єктів, підприємств, установ та організацій, їх озелененням, охороною зелених насаджень, водних об'єктів тощо, визначення обсягів пайової участі власників будівель і споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення в утриманні об'єктів благоустрою, визначення місць стоянок транспортних засобів на об'єктах благоустрою населених пунктів, графіків роботи кладовищ, зовнішнього освітлення та санітарного очищення території, термінів проведення робіт з реконструкції та капітального ремонту об'єктів благоустрою, інформування населення про здійснення заходів з благоустрою населених пунктів, визначення в установленому порядку розміру відшкодувань юридичними та фізичними особами за забруднення довкілля та інші екологічні збитки, спричинені порушенням законодавства у сфері благоустрою та охорони навколишнього природного середовища.
Згідно ч. 1 ст. 15 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах повноважень визначають на конкурсних засадах відповідно до закону балансоутримувачів об'єктів благоустрою державної та комунальної форм власності. Ст. 18 Закону покладає обов’язок у сфері благоустрою на підприємства, установи, організації утримувати в належному стані закріплені за ними на умовах договору з балансоутримувачем об'єкти благоустрою (їх частини).
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідачем не наведено і не доведено, що між ТОВ «Луганськвода» та Марківською селищною радою укладався договір про закріплення територій благоустрою. Не доведено відповідачем також затвердження ТОВ «Луганськвода» на засадах конкурсу як балансоутримувача території благоустрою.
Відповідно до ст. 162 КАС України при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково. У разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про: 1) визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення. А ч. 8 ст. 162 КАС України визначено, що суд може визнати нормативно-правовий акт незаконним чи таким, що не відповідає правовому акту вищої юридичної сили, повністю або в окремій його частині.
Тобто, з огляду на вищезазначене, враховуючи заявлені вимоги позивачем щодо визнання рішення недійсним, суд вважає, що вимоги підлягають задоволенню частково, а саме визнанню протиправним та скасування рішення у частині визначення Марківської дільниці відокремленого підрозділу „Старобільське управління ТОВ „Луганськвода" виконавцем житлово-комунальних послуг з централізованого водопостачання та водовідведення.
Згідно ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Таким чином, судовий збір, сплачений позивачем (а.с. 2), підлягає стягненню з місцевого бюджету Марківської селищної ради.
Керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 11, 17, 94, 158, 162, 163, 167 КАС України, суд. -
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськвода» задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Марківської селищної ради № 17 від 12.03.2012р «Про визначення виконавців житлово-комунальних послуг для населення підприємств по Марківській селищній раді» у частині визначення Марківської дільниці відокремленого підрозділу „Старобільське управління ТОВ „Луганськвода" виконавцем житлово-комунальних послуг з централізованого водопостачання та водовідведення.
Стягнути з місцевого бюджету Марківської селищної ради на користь ТОВ «Луганськвода» (код ЄДРПОУ 35554719) судовий збір у сумі 32,19 грн. (тридцять дві гривні 29 копійок).
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції в 10-ти денний строк з дня проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя: О.Ю.Золотарьов