ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 квітня 2013 року Справа № 803/804/13-a
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Андрусенко О. О.,
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Луцьку подання Луцької об'єднаної
державної податкової інспекції до Товариства з обмеженою відповідальністю «МР» про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків,
ВСТАНОВИВ:
Луцька об'єднана державна податкова інспекція Волинської області Державної податкової служби звернулась в суд із поданням про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна Товариства з обмеженою відповідальністю "МР", застосованого рішенням від 04.04.2013 року.
Як вбачається з подання та доданих до нього матеріалів Луцькою ОДПІ на підставі п. 75.1 ст. 75, пп. 781.1 ст. 78 Податкового кодексу України винесений наказ № 1050 від 03.04.2013 року "Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "МР".
03.04.2013 року службовими особами Луцької ОДПІ складено акт недопуску до проведення позапланової виїзної перевірки ТзОВ "МР".
З урахуванням наведених обставин, а також на підставі п. 94.2 ст. 94 Податкового кодексу України Луцькою ОДПІ винесене рішення від 04.04.2013 року про застосування умовного адміністративного арешту майна платника податків.
Представники Луцької ОДПІ та ТзОВ "МР" у заявах від 08.04.2013 року просять судовий розгляд здійснювати за їх відсутності.
Відповідно до частини сьомої статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) розгляд подання здійснюється за участю органу державної податкової служби, що його вніс, та платника податків, стосовно якого його внесено. Неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.
Відповідно до ч. 4 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Оскільки представники заявника та платника податків подали заяви про розгляд справи без їхньої участі, перешкод для судового розгляду подання на підставі наявних у справі доказів немає, то фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється і розгляд справи проведено в порядку письмового провадження.
Дослідивши письмові докази, суд встановив наступне.
Луцькою об'єднаною державною податковою інспекцією було видано наказ від 03.04.2013 року № 1050 «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки» ТзОВ «МР» з питань здійснення фінансово-господарських операцій з ПП «Індастріалсервіс» та ПП «Паралель ВІД» за період 2009-2012 рр.
Відповідно до п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Підстави та порядок проведення органами державної податкової служби документальних позапланових виїзних перевірок встановлено статтями 78, 81 Податкового кодексу України.
Відповідно до статті 78 Податкового кодексу України документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з обставин, перелічених у цій статті.
Зокрема, згідно п. п. 78.1.1. п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту.
Відповідно до п. 78.4 ст. 78 Податкового кодексу України про проведення документальної позапланової перевірки керівник органу державної податкової служби приймає рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.
Згідно п.78.5 ст.78 Податкового кодексу України допуск посадових осіб органів податкової служби до проведення документальної позапланової виїзної перевірки здійснюється згідно із статтею 81 цього Кодексу.
Пунктом 81.1 статті 81 Податкового кодексу передбачено, що посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення документальної виїзної перевірки за наявності підстав для її проведення, визначених цим Кодексом, і фактичної перевірки, яка проводиться з підстав, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування органу державної податкової служби, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (об'єкта), перевірка якого проводиться (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється), мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника органу державної податкової служби або його заступника, що скріплений печаткою органу державної податкової служби.
Судом встановлено, що 03.04.2013 року начальником Луцької ОДПІ Савчук Н. П. на підставі п. 75.1 ст. 75, п. п. 78.1.1. п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України було видано наказ № 1050 про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТзОВ «МР», код ЄДРПОУ 31735104, з 03.04.2013 року по 09.04 2013 року.
На підставі зазначеного наказу та норм, викладених у п. 75.1 ст. 75, п. п. 78.1.11 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України, 03.04.2013 року було виписано направлення на проведення перевірки № 001266.
На виконання наказу від 03.04.2013 року № 1050 та на підставі направлень на перевірку від 03.04.2013 року № 001266 працівниками Луцької ОДПІ 03.04.2013 року було здійснено вихід на перевірку ТзОВ «МР».
У зв'язку з недопущенням посадових (службових) осіб Луцької ОДПІ до проведення позапланової виїзної документальної перевірки ТзОВ «МР» службовими особами Луцької ОДПІ було складено акт від 03.04.2013 року недопуску до проведення позапланової виїзної документальної перевірки ТзОВ «МР».
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що у Луцької ОДПІ при здійсненні дій по проведенню перевірки ТзОВ «МР» було додержано встановлених діючим законодавством норм, які регулюють порядок призначення позапланових виїзних документальних перевірок платників податків. Відтак, у відповідача були відсутні підстави для недопуску 03.04.2013 року працівників Луцької ОДПІ для проведення документальної позапланової виїзної перевірки, призначеної на підставі п. 75.1 ст. 75, п. п. 78.1.1. п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України.
Відповідно до п. п. 94.2.3 п. 94.2 ст. 94 Податкового кодексу України арешт майна може бути застосовано, якщо платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб органу державної податкової служби.
Згідно з п.94.10 ст.94 Податкового кодексу України арешт на майно може бути накладено рішенням керівника органу державної податкової служби (його заступника), обґрунтованість якого протягом 96 годин має бути перевірена судом. Строк, визначений цим пунктом, не включає добові години, що припадають на вихідні та святкові дні.
За зверненням від 04.04.2013 року № 119/22.1 начальника відділу перевірок платників податків Дмитрука Д. С. виконуючим обов'язки начальника Луцької ОДПІ Дячуком В. М. прийнято рішення від 04.04.2013 року про застосування адміністративного арешту майна платника податків, що знаходиться у власності ТзОВ «МР», за адресою: Волинська область, Луцький район, село Підгайці, вулуця Дубнівська, 1/А (код ЄДРПОУ 31735104).
На підставі викладеного, суд дійшов висновку про правомірність та обґрунтованість застосування до ТзОВ «МР» адміністративного арешту майна платника податків згідно рішення виконуючого обов'язки начальника Луцької ОДПІ Дячука В. М. про застосування адміністративного арешту майна платника податків від 04.04.2013 року.
Керуючись ч. 3 ст. 160, ст. 163, ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України та на підставі Податкового кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Подання задовольнити повністю.
Підтвердити обґрунтованість адміністративного арешту майна Товариства з обмеженою відповідальністю «МР», накладеного рішенням Луцької об'єднаної державної податкової інспекції від 04 квітня 2013 року про застосування адміністративного арешту майна платника податків.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий - суддя О. О. Андрусенко