УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
09 квітня 2013 року Справа № 803/823/13-a
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Лозовський О.А., вивчивши позовну заяву фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до заступника начальника інспекції з питань захисту прав споживачів у Волинській області - начальника відділу Горішного Володимира Івановича про скасування постанови №018 від 25.01.2013 року,
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 звернулася з адміністративним позовом до заступника начальника інспекції з питань захисту прав споживачів у Волинській області - начальника відділу Горішного Володимира Івановича про скасування постанови №018 від 25.01.2013 року.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) та містить такі недоліки.
Відповідно до частини другої статті 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Згідно із частиною п'ятою статті 99 КАС України для звернення до суду у справах щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.
Із матеріалів адміністративного позову вбачається, що позивачем оскаржується постанова заступника начальника інспекції з питань захисту прав споживачів у Волинській області №018 від 25.01.2013 року, якою до позивача застосовано штраф у розмірі 260375,00 грн.
Разом з тим, позивач зазначає, що копію оскаржуваної постанови отримала 27.03.2013 року, однак, в порушення частини другої статті 106 КАС України позивачем не надано докази на підтвердження того, коли вона дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, а саме отримання оскаржуваної постанови.
З доданого до позову листа інспекції з питань захисту прав споживачі у Волинській області №401/01-19 від 26.03.2013 року вбачається, що копія даної постанови направляється на адресу фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 повторно.
Зазначені недоліки позовної заяви позбавляють суддю можливості виконати вимоги пункту 5 частини першої статті 107 КАС України, тобто з'ясувати, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом.
Разом з тим, відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною другою статті 87 КАС України визначено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI (з наступними змінами та доповненнями) судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
Відповідно до Закону України "Про державний бюджет України на 2013 рік" розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2013 року становить 1147,00 грн.
При визначенні характеру адміністративного позову як майнового враховується те, що окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносин з метою збереження належного особі майна. З огляду на викладене, адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про стягнення штрафних санкцій, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача.
Отже, даний адміністративний позов є майновим, оскільки оскарження рішення, яким до позивача застосовано штраф у розмірі 260375,00 грн., спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
Таким чином, позовна заява підлягає оплаті судовим збором у розмірі 2294,00 грн. (тобто не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат), оскільки 1 % від суми, визначеної постановою, є більшим від встановленого підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" розміру.
До позовної заяви додана квитанція №810.27.1 від 08.04.2013 року, з якої вбачається, що позивачем судовий збір сплачений в розмірі 34,41 грн., тобто в меншому розмірі, ніж встановлений законом.
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк, достатній для усунення недоліків, - до 19.04.2013 року.
Позивачу у цей строк слід усунути вказані недоліки шляхом надання суду належних доказів щодо отримання оскаржуваної постанови, та надання документу про доплату судового збору в розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір" - 2259,59 грн. (2294,00 грн. - 34,41 грн.) на відповідний рахунок.
Судовий збір за подання адміністративного позову до Волинського окружного адміністративного суду слід сплачувати за такими реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у місті Луцьку Волинської області 22030001, код отримувача 38009628, банк отримувача - ГУДКСУ у Волинській області, код банку отримувача (МФО) 803014, рахунок отримувача 31218206784002, призначення платежу - "судовий збір, за позовом _ (ПІБ), Волинський окружний адміністративний суд, код 35123898".
Керуючись статтею 108 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до заступника начальника інспекції з питань захисту прав споживачів у Волинській області - начальника відділу Горішного Володимира Івановича про скасування постанови №018 від 25.01.2013 року залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків до 19 квітня 2013 року.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
У випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя О.А.Лозовський