ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"03" квітня 2013 р. м. Київ К/9991/57608/12
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі: Мироненка О.В., Сороки М.О., Чумаченко Т.А., розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 25 червня 2012 року та ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 22 серпня 2012 року у справі за позовом Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до дочірнього підприємства «Кам'янобрідський фаянс» товариства з обмеженою відповідальністю «Поліський фаянс» про стягнення адміністративно-господарських санкцій, -в с т а н о в и л а:Житомирське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до суду з позовом до дочірнього підприємства «Кам'янобрідський фаянс» товариства з обмеженою відповідальністю «Поліський фаянс» про стягнення адміністративно-господарських санкцій.
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 25 червня 2012 року у задоволенні позову відмовлено.
Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 22 серпня 2012 року постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 25 червня 2012 року залишено без змін.
Не погоджуючись з постановленими у справі рішеннями судів, Житомирське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій посилається на неправильне застосування судами норм матеріального і процесуального права, просить рішення судів першої та апеляційної інстанцій скасувати та постановити нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити.
У зв'язку з відсутністю клопотань усіх осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи за їх участю, відповідно до пункту 1 частини 1 статті 222 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд касаційної скарги проводиться в порядку письмового провадження.
Заслухавши доповідь судді щодо обставин, необхідних для ухвалення рішення судом касаційної інстанції, перевіривши доводи касаційної скарги, правильність правової оцінки обставин у справі та застосування судами норм матеріального і процесуального права, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню за таких підстав.
Відмовляючи у задоволенні позову, суди попередніх інстанцій виходили з того, що вимоги позивача задоволенню не підлягають, оскільки у ліквідаційній процедурі підприємства нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута припиняється.
З таким висновком судів погоджується колегія суддів Вищого адміністративного суду України з огляду на наступне.
Відповідно до статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів.
Статтею 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» передбачено, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.
Судами встановлено, що Житомирське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів листом №06-1192/1420 від 11 травня 2012 року повідомило відповідача про наявність у нього заборгованості по сплаті адміністративного-господарських санкцій та пені за незабезпечення працевлаштування інвалідів.
При цьому постановою Господарського суду Житомирської області № 4/59-Б
від 16 червня 2011 року дочірнє підприємство «Кам'янобрідський фаянс» товариства з обмеженою відповідальністю «Поліський фаянс» визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру.
Відповідно до статті 22 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, зокрема, припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута.
Виходячи з наведеного, колегія суддів вважає, що вирішуючи даний спір, суди першої та апеляційної інстанцій дали правильну правову оцінку обставинам у справі.
Відповідно до статті 224 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.
Доводи касаційної скарги не спростовують висновків, викладених у рішеннях судів попередніх інстанцій.
Постановлені у справі рішення судів першої та апеляційної інстанцій є законними і обґрунтованими, а тому підстави для їх зміни чи скасування відсутні.
Керуючись статтями 220, 222, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
у х в а л и л а:
Касаційну скаргу Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів залишити без задоволення.
Постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 25 червня 2012 року та ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 22 серпня 2012 року у справі за позовом Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до дочірнього підприємства «Кам'янобрідський фаянс» товариства з обмеженою відповідальністю «Поліський фаянс» про стягнення адміністративно-господарських санкцій - залишити без зміни.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: