Справа № 121/2897/13-а
2-а/121/227/13
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без розгляду
05 квітня 2013 року суддя Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим Кулєшова О.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Державної інспекції сільського господарства в АР Крим про визнання незаконної постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача, в якому просить суд визнати незаконною постанову від 29 листопада 2012 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. ст. 53-1 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 425 гривень.
Позивачем заявлено також клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку на звернення до суду, з тих підстав, що він ознайомився з постановою тільки 11 лютого 2013 року, після чого звернувся за її оскарженням до Окружного адміністративного суду АРК, але позовна заява була йому повернута в зв'язку з непідсудністю цьому суду.
Розглянувши клопотання про поновлення пропущеного строку на звернення до суду, вважаю, що воно не підлягає задоволенню за наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно ст. 289 Кодексу України про адміністративне правопорушення скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
В силу ч. 1 ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Строк звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом - це проміжок часу після виникнення спору у публічно-правових відносинах, протягом якого особа має право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою за вирішенням цього спору і захистом своїх прав, свобод чи інтересів.
Дотримання строку звернення з адміністративним позовом є однією з умов для реалізації права на позов у публічно-правових відносинах. Вона дисциплінує учасників цих відносин у випадку, якщо вони стали спірними, запобігає зловживанням і можливості регулярно погрожувати зверненням до суду, сприяє стабільності діяльності суб'єктів владних повноважень щодо виконання своїх функцій. Відсутність цієї умови приводила б до постійного збереження стану невизначеності у публічно-правових відносинах
Як вбачається з наданих суду матеріалів, позивач оскаржує постанову відповідача від 29 листопада 2012 року. При цьому, позивач у своєму клопотанні не зазначає та не прикладає доказів в підтвердження поважності причин пропущення строків на звернення до суду вже після того, як Окружним адміністративним судом АРК 25 лютого 2013 року була винесена постанова про повернення позовної заяви. Позивач після цього тільки 03 квітня 2013 року звернувся з даною позовною заявою вже до Ялтинського міського суду АРК, тобто, лише через місяць, тоді як законом передбачений десятиденний строк на оскарження постанови.
При таких обставинах, вважаю, що підстави для поновлення пропущеного строку на звернення до суду відсутні, в зв'язку з чим позов необхідно залишити без розгляду.
На підставі викладеного та керуючись ст. 99, ч. 1 ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
УХВАЛИВ:
У клопотанні ОСОБА_1 про поновлення пропущеного строку на звернення до суду - відмовити.
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної інспекції сільського господарства в АР Крим про визнання незаконної постанови про притягнення до адміністративної відповідальності - залишити без розгляду.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку в Севастопольській апеляційний адміністративний суд через Ялтинський міський суд АРК в порядку та строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя