Постанова № 30509558, 27.03.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.03.2013
Номер справи
805/2840/13-а
Номер документу
30509558
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 березня 2013 р. Справа № 805/2840/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Грищенка Є.І. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Прокурора Центрально – Міського району м. Макіївки в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Центрально – Міського районі м. Макіївки до Державного підприємства «Макіїввугілля» в особі відокремленого підрозділу «Ремонтно-механічний завод» про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску у розмірі 78 382,92 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Центрально – Міського району м. Макіївки звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Центрально – Міського районі м. Макіївки до Державного підприємства «Макіїввугілля» в особі відокремленого підрозділу «Ремонтно-механічний завод» про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску у розмірі 664 077,73 грн.

В обґрунтування позову зазначив, що перевіркою правильності обчислення, повноти нарахування та своєчасності сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, виявлено, що станом на 18.02.2013 року за відповідачем обліковується заборгованість по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та фінансовим санкціям та пені в сумі 664 077,73 грн. Вказану заборгованість відповідач у добровільному порядку в передбачені законом строки не сплатив. Просив стягнути з Державного підприємства «Макіїввугілля» в особі відокремленого підрозділу «Ремонтно-механічний завод» заборгованість по єдиному соціальному внеску у вищевказаному розмірі.

21.03.2013 року представник позивача через канцелярію суду надав клопотання, яким просив стягнути з Державного підприємства «Макіїввугілля» в особі відокремленого підрозділу «Ремонтно-механічний завод» заборгованості по єдиному внеску в розмірі 78 382,92 грн., у зв’язку із частковою сплатою відповідачем суми заборгованості.

Прокурор та представник позивача в судове засідання прибули.

Представник відповідача до судового засідання не з’явився, про дату, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином. Через канцелярію суду надав заяву про визнання позовних вимог в сумі 78 382,92 грн. Просив розглянути справу без його участі.

Враховуючи наведене, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмовому провадженні за на підставі наявних у матеріалах справи доказів.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Враховуючи вимоги статей 136, 112 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси та приймає постанову про задоволення адміністративного позову, виходячи з наступного.

Згідно з п. 2 ст. 121 Конституції України на органи прокуратури України покладені функції представництва інтересів держави в суді.

Відповідно до статті 36-1 Закону України «Про прокуратуру» представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.

Відповідно ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України, прокурор здійснює в суді представництво громадянина або держави в порядку, встановленому цим кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.

Тобто прокурору надане право звертатись з позовною заявою до суду в інтересах держави.

Управління Пенсійного фонду України в Центрально – Міському районі міста Макіївки Донецької області є суб’єктом владних повноважень – органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього статтею 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058-IV, з наступними змінами і доповненнями, Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 384/2011.

Відповідач – Державне підприємство «Макіїввугілля», код ЄДРПОУ 32442295, є юридичною особою, зареєстроване виконавчим комітетом Макіївської міської ради Донецької області. «Ремонтно – механічний завод» є відокремленим підрозділом Державного підприємства «Макіїввугілля» без права юридичної особи, який є страхувальником та платником єдиного внеску.

Правовідносини, що склалися між сторонами, регулюються Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464-VI (далі – Закон № 2464).

Між сторонами немає розбіжностей щодо обставин справи, встановлених адміністративним судом, в позовній заяві позивач просить стягнути зазначену суму заборгованості.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку у тому числі органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначає Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», пунктом 7 частини 1 статті 1 якого визначено, що Пенсійний фонд України - орган, уповноважений відповідно до цього Закону вести облік платників єдиного внеску, забезпечувати збір та ведення обліку страхових коштів, контролювати повноту та своєчасність їх сплати, вести Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування та виконувати інші функції, передбачені законом.

Тобто, позивач у справі – орган владних повноважень, який виконує владні управлінські функції, надані йому чинним законодавством, відносно платників єдиного внеску.

Згідно п.1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Таким чином, в розумінні зазначеної норми Закону відповідач є платником страхових внесків.

Відповідно до пункту 1 частини другої статті 6 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” платник єдиного внеску зобов'язаний, зокрема, своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Тобто, на відповідача у справі покладений обов’язок своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Згідно ч. 8 ст. 9 Закону, платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

У відповідності до ч. 12 ст. 9 даного Закону єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Згідно з наявними у матеріалах справи звітами нарахування єдиного внеску, карткою особового рахунку відповідача, заявою представника відповідача про визнання позовних вимог, за відповідачем враховується заборгованість зі сплати єдиного внеску за листопад 2012р. – грудень 2012 р. у розмірі 78 382,92 грн.(а.с.6-15, 36-43)

Відповідно до ч.ч. 2, 3 ст. 25 Закону, у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.

Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.

З огляду на зазначене та беручи до уваги докази, які наявні у матеріалах справи, суд дійшов висновку, що позовні Прокурора Центрально – Міського району м. Макіївки в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Центрально – Міського районі м. Макіївки до Державного підприємства «Макіїввугілля» в особі відокремленого підрозділу «Ремонтно-механічний завод» про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску у розмірі 78 382,92 грн. є обґрунтованими та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

На підставі викладеного, керуючись Конституцією України, Законом України «Про прокуратуру», Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», ст. 2, ст. 7-11, ст. 17-20, ст. 69-72, ст. 86, ст. 94, ст. 121, ст. 158-163, ст. 167, ст. 185, ст. 186, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Позовну заяву Прокурора Центрально – Міського району м. Макіївки в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Центрально – Міського районі м. Макіївки до Державного підприємства «Макіїввугілля» в особі відокремленого підрозділу «Ремонтно-механічний завод» про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску у розмірі 78 382,92 грн. - задовольнити.

Стягнути з Державного підприємства «Макіїввугіля» на користь Управління Пенсійного фонду України в Центрально – Міському районі м. Макіївки Донецької області заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в сумі 78 382 (сімдесят вісім тисяч триста вісімдесят дві) гривні 92 коп.

Постанова прийнята в порядку письмового провадження 27 березня 2013 року.

Постанова Донецького окружного адміністративного суду може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Грищенко Є.І.