Постанова № 30495476, 03.04.2013, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.04.2013
Номер справи
804/3006/13-а
Номер документу
30495476
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

копія

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 квітня 2013 р. Справа № 804/3006/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіЖукової Є.О. при секретаріБерднику С.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області до Дочірнього підприємства «Газель» Комунального підприємства «Дніпродзержинське житлове об'єднання» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 29 176,45грн.,-

ВСТАНОВИВ:

26.02.2013р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області до Дочірнього підприємства «Газель» Комунальне підприємство «Дніпродзержинське житлове об'єднання» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 29 176,45грн.

Позовні вимоги обґрунтовано наступним. В порушення вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Дочірнім підприємством «Газель» Комунального підприємства «Дніпродзержинське житлове об'єднання» (код 32293063) не була сплачена заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, яка складає 29 176,45грн.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27.02.2013р. провадження по даній справі було відкрито, справа була призначена до судового розгляду та явку сторін було визнано обов`язковою.

Позивач в судове засідання не з`явився, був повідомлений належним чином про розгляд даної адміністративної справи, що підтверджується матеріалами справи. Через канцелярію суду надав клопотання про розгляд справи без участі представника, в якому зазначив про непогашення боргу з боку відповідача та підтримання вимог заявленого адміністративного позову в повному обсязі.

Відповідач у судове засідання також не з`явився, про дату, час та місце розгляду адміністративної справи був повідомлений належним чином, що підтверджується матеріалами справи.

Заперечень проти адміністративного позову відповідач до суду також не надав.

Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України, суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Враховуючи термін розгляду адміністративної справи, передбачений ст.122 КАС України, а саме: адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, суд вважає за можливе розглянути дану адміністративну справу за доказами, наявними в матеріалах справи та за даної явки сторін.

Аналогічної думки дотримується і Вищий адміністративний суд України, виклавши її в листі від 01.02.2012 року за №279/11/13-12, згідно з яким визначається необхідність дотримання строків розгляду адміністративних справ, визначених Кодексом адміністративного судочинства України, та зазначається, що потрібно вживати заходів щодо регулярного призначення судових засідань та, у разі потреби, дисциплінування сторін, інших осіб, які беруть участь у справі.

Враховуючи викладене, суд вважає розгляд справи за наявними у ній доказами та за даною явки сторін належним заходом щодо дисциплінування сторін, попередження зловживання з їх боку своїми процесуальними правами та щодо дотримання терміну розгляду справи передбаченого ст. 122 КАС України.

Судом були досліджені наступні письмові докази, наявні в матеріалах справи: копія розрахунку суми боргу перед Управлінням; копія звітів відповідача; копія довідки про включення до ЄДРПОУ підприємства; копія статуту підприємства; копія наказу на призначення.

Дослідивши матеріали справи та з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтується адміністративний позов, суд встановив наступне.

Дочірнє підприємство «Газель» Комунального підприємства «Дніпродзержинське житлове об'єднання» перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області та є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця, яка міститься в матеріалах справи.

Дочірнє підприємство «Газель» Комунального підприємства «Дніпродзержинське житлове об'єднання» починаючи з листопада 2012 року по грудень 2012 року не сплачував самостійно нараховану суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

На підставі даних Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Дніпродзержинська здійснено обчислення суми єдиного внеску, виходячи із розміру мінімального страхового внеску у 2012 році та з урахуванням сплачених сум за 2012 рік

Внаслідок порушення Дочірнім підприємством «Газель» Комунального підприємства «Дніпродзержинське житлове об'єднання» норм Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08 липня 2010 року №2464 - VI, а саме п.12.ст.9, у відповідача виникла заборгованість по сплаті єдиного внеску за листопад - грудень 2012 року у сумі 29 176,45грн.

На момент розгляду адміністративної справи зазначена заборгованість сплачена відповідачем не була.

З 01 січня 2011 року набрав чинності Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08 липня 2010 року №2464 - VI, яким внесено зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058 від 09.07.2003р.

П.4 прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2005 рік» №2505-ІV від 25.03.05., що набрав чинності 31 березня 2005 року внесено зміни, згідно з якими сплата та зарахування до бюджету державних цільових фондів сум єдиного податку для суб`єктів малого підприємництва здійснюються у порядку та на умовах, які діяли до 1 січня 2005 року. Тобто, фіксовану ставку було відмінено з 31.03.2005 року.

Згідно зі ч.12 ст.9 цього Закону, єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

На підставі п.7 ч.1 ст.13 Закону, Пенсійний фонд та його територіальні органи мають право стягувати з платників несплаченої суми єдиного внеску.

Згідно з ч.6 ст.25 Закону, за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.

Відповідно до ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку та розмірах, встановлених законом.

Відповідно до ч.6 ст.20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Згідно із ч.2 ст.106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені ст.20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків (далі - недоїмка).

Пунктом 4 ч.8 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначеному цим Законом.

Як вбачається із ст.23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.

Відповідно до ч.6 ст.20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Згідно з ч.6 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.

Статтею 71 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно з ст.86 КАС України, оцінює докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи викладене вище, позивачем - суб'єктом владних повноважень була доведена правомірність та обґрунтованість підстав стягнення з Дочірнього підприємства «Газель» Комунального підприємства «Дніпродзержинське житлове об'єднання» суми заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 29 176,45грн., натомість відповідачем жодними належними доказами в розумінні ст.70 КАС України не були спростовані доводи позивача, викладені в заявленому адміністративному позові.

На підставі зазначеного вище, суд дійшов висновку, що адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області до Дочірнього підприємства «Газель» Комунальне підприємство «Дніпродзержинське житлове об'єднання» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 29 176,45грн. підлягає задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області до Дочірнього підприємства «Газель» Комунальне підприємство «Дніпродзержинське житлове об'єднання» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 29 176,45грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з Дочірнього підприємства «Газель» Комунальне підприємство «Дніпродзержинське житлове об'єднання» (код 32293063) заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 29 176 (двадцять дев'ять тисяч сто сімдесят шість)грн. 45коп. на користь Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області (р/р 37197101000410)

Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови складено 03 квітня 2013 року

Суддя (підпис) З оригіналом згідно Постанова не набрала законної сили Суддя Є.О. Жукова 03.04.2013 р. Є.О.Жукова