Справа № 105/1834/13-а
У Х В А Л А
"04" квітня 2013 р. м. Джанкой
Суддя Джанкойського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим Старова Н.А., перевіривши матеріали адміністративної позовної заяви ОСОБА_1 до Управління ветеринарної медицини в Джанкойському районі ГУ ветеринарної медицини в АР Крим про визнання незаконними протоколу про адміністративне правопорушення, припису, зобовязання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
03.04.2013 року позивач звернувся до Джанкойського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим з позовом до Управління ветеринарної медицини в Джанкойському районі ГУ ветеринарної медицини в АР Крим про визнання незаконними протоколу про адміністративне правопорушення, припису, зобовязання вчинити певні дії.
Перевіривши матеріали позову та доданих до нього документів, суддя дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає залишенню без руху, оскільки він поданий із порушенням вимог ст. 106 з наступних підстав.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень, також додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року N 3674-VI з 01.01.2012 року ставка судового збору з адміністративної позовної заяви немайнового характеру складає 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, а саме - 34 гривні 41 копійок.
Судовий збір у розмірі 34 гривні 41 копійок необхідно сплатити на наступні реквізити: р/р № 31215206700014, одержувач: Джанкойське УДКСУ АРК, ЄДРПОУ: 37694755, МФО: 824026, банк одержувача: ГУ ДКСУ в АР Крим, м. Сімферополь, призначення платежу: «Судовий збір», код: 22030001.
Позивачем обєднані в позові в одне провадження вимоги, які предметно підсудні різним судам, а саме місцевому адміністративному суду та окружному адміністративному суду.
Так, частинами 1-3 ст. 7 Закону України «Про ветеринарну медицину» передбачено, що Державний департамент ветеринарної медицини з державною інспекцією ветеринарної медицини є урядовим органом державного управління, який діє у складі центрального органу виконавчої влади з питань аграрної політики і реалізує державну політику в галузі ветеринарної медицини.
Згідно ст. 1 Закону України «Про ветеринарну медицину» припис - обов'язкова до виконання письмова вимога державних інспекторів ветеринарної медицини України, Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, міст, районів, регіональних служб державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті, що надається юридичним і фізичним особам з метою припинення виявленого порушення законодавства з питань ветеринарної медицини та усунення його наслідків.
На підставі ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
З огляду на викладене, вимоги про визнання незаконним припису підлягають розгляду окружним адміністративним судом.
Суддя на стадії відкриття позбавлений можливості вирішувати питання про розєднання позовних вимог, тому позивачу, враховуючи викладене, необхідно визначитися із змістом позовних вимог.
Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків та розясненням наслідків невиконання вимог ухвали.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
1. Залишити адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до Управління ветеринарної медицини в Джанкойському районі ГУ ветеринарної медицини в АР Крим про визнання незаконними протоколу про адміністративне правопорушення, припису, зобовязання вчинити певні дії - без руху.
2. Позивачу надати в строк до 26.04.2013 року для усунення зазначених в ухвалі недоліків.
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
4. Розяснити позивачу, що у випадку невиконання цієї ухвали, адміністративна позовна заява буде визнана неподаною і повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили протягом 5 днів з дня її отримання. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Н. А. Старова