Постанова № 30397097, 28.03.2013, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.03.2013
Номер справи
820/1663/13-а
Номер документу
30397097
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 березня 2013 р. м. Харків №820/1663/13-а

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Полях Н.А.

при секретарі судового засідання - Принцевській Ю.В.

за участю представника позивача - Нікіфоровій О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Харківського обласного центру зайнятості до Дочірнього підприємства "Воєнізована аварійно-рятувальна (газорятувальна) служба "ЛІКВО" нафтогазової промисловості "Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" про стягнення штрафу, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Харківського обласного центру зайнятості, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Дочірнього підприємства "Воєнізована аварійно-рятувальна (газорятувальна) служба "ЛІКВО" нафтогазової промисловості "Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", в якому просить суд стягнути з відповідача на свою користь штраф за порушення п.5 ст.20 Закону України "Про зайнятість населення" у розмірі 21887,20 грн. В обґрунтування позову зазначив, що Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Харківського обласного центру зайнятості здійснена перевірка з 29 листопада 2012 року Дочірнього підприємства "Воєнізована аварійно-рятувальна (газорятувальна) служба "ЛІКВО" нафтогазової промисловості "Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", згідно Закону України "Про зайнятість населення". Проведеною перевіркою встановлений факт порушення п.5 ст.20 Закону України "Про зайнятість населення" в частині неподання адміністративних даних за формою 4-ПН про фактичне вивільнення за п. 1 ст. 40 КЗпП України громадянки ОСОБА_2. Пунктом 5 статті 20 Закону України "Про зайнятість населення" передбачено надання даної звітності в десятиденний термін після вивільнення працівників. Приписом №62 від 29.11.2012 року на відповідача було покладено обов'язок самостійно оплатити суму штрафу в розмірі 21887,20 грн. Відповідач вказаного припису не оскаржував, але суми накладеного цим приписом штрафу не сплатив. У зв'язку з тим, що вказана сума накладеного приписом штрафу добровільно перерахована не була, дану суму позивач просить стягнути з відповідача у судовому порядку.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про час, дату та місце слухання справи повідомлений належним чином, від відповідача надійшла заява з проханням перенести слухання справи, у зв'язку з неможливістю прибуття юриста через участь у судовому засіданні у Апеляційному суді Харківської області та також надійшли письмові заперечення по справі.

Згідно ч.4 ст.128 КАС України - у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Оскільки відповідачем неодноразово було заявлено клопотання з проханням відкласти розгляд справи, доказів участі представника відповідача у іншому судовому засіданні суду не надано, зважаючи на те, що відповідач мав право направити будь-якого свого представника для участі у судовому засіданні, беручи до уваги ст.122 КАС України, суд вирішив не відкладати розгляд справи та розглянути справу на підставі наявних у ній доказів.

Представник позивача - Нікіфорова О.О. в судовому засіданні просила задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Суд, заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, приходить до висновку про задоволення позову, як законного та обґрунтованого з наступних підстав.

Судом встановлено, що з 29 листопада 2012 року фахівцем Інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Харківського обласного центру зайнятості здійснена перевірка Дочірнього підприємства "Воєнізована аварійно-рятувальна (газорятувальна) служба "ЛІКВО" нафтогазової промисловості "Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".

За результатом перевірки було складено акт перевірки від 29.11.2012 р. №121 (а.с.9).

Згідно акту перевірки, зокрема встановлений факт порушення Дочірнього підприємства "Воєнізована аварійно-рятувальна (газорятувальна) служба "ЛІКВО" нафтогазової промисловості "Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" п.5 ст.20 Закону України "Про зайнятість населення" в частині неподання адміністративних даних за формою 4-ПН про фактичне вивільнення за п.1 ст.40 КЗпП України громадянки ОСОБА_2.

Факт вищевказаного вивільнення підтверджується наказом від 10.09.2012 року №94-П про звільнення ОСОБА_2 (а.с.15).

На підставі акту перевірки заступником начальника інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Харківського обласного центру зайнятості Намєткіною І.В. винесено припис №62 від 29.11.2012 року, згідно якого відповідач був зобов'язаний усунути порушення чинного законодавства, а саме, зокрема: добровільно перерахувати в п'ятнадцятиденний термін (з дня вручення припису) штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного працівника, вивільненого з порушенням вимог чинного законодавства про зайнятість населення (а.с.16).

Припис отриманий 29.11.2012 року директором ДП "Ліквор" - Цупило О.А. під підпис.

Суд розглядає справу враховуючи вимоги Законів та інших нормативних актів, що діяли на момент виникнення спірних правовідносин.

Відповідно ч. 5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення", при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів. У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.

Судом встановлено, що наказом від 10.09.2012 року №94-П звільнено ОСОБА_2 на підставі п.1 ст.40 КЗпП України (а.с.15).

Судом встановлено, що відповідачем 14.05.2012 року був поданий звіт до Харківського міського центру зайнятості про заплановане вивільнення працівників, а саме ОСОБА_2, що підтверджується листом від 30.10.2012 року №20888 (а.с.4), за формою 4-ПН (план), але звіт за формою 4-ПН (факт) "Звіт про фактичне вивільнення працівників" на громадянку ОСОБА_2 наданий не був.

Отже, відповідачем були порушені вимоги п.5 ст.20 Закону України "Про зайнятість населення" в частині неподання до Харківського міського центру зайнятості звіту за формою 4-ПН (факт) про фактичне вивільнення за п. 1 ст. 40 КЗпП України працівників підприємства, а саме - ОСОБА_2

Відповідно до ч.2 ст.12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості АРК Крим обласні, Київські і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.

Частиною 4 статті 18 Закону України "Про зайнятість населення" передбачено, що у складі державної служби зайнятості створюється інспекція, що здійснює контроль за виконанням законодавства про зайнятість підприємствами, установами й організаціями, незалежно від форм власності і господарювання, фермерами та іншими роботодавцями.

Відповідно до ст.34 Закону України "Про зайнятість населення" контроль за законодавства України про зайнятість населення здійснюється інспекціями служби зайнятості.

Пунктом 2 Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, затвердженого постановою КМУ №47 від 24.06.1991р. (далі-Положення) передбачено, що інспекція складається з інспекції Державного центру зайнятості Мінпраці, інспекцій центрів зайнятості АРК Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських центрів зайнятості на правах підрозділів відповідних центрів зайнятості. У містах з населенням понад 500 тис. чоловік створюється структурний підрозділ інспекції обласного центру зайнятості

Підпунктом "г" пункту 8 Положення передбачене право інспекції застосовувати економічні санкції до підприємств, установ і організацій усіх форм власності, за факт порушення законодавства про зайнятість населення, передбачені статтями 5 і 20 Закону України "Про зайнятість населення" і за недодержання вимог статей 8 і 18 зазначеного Закону.

Харківський обласний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, в свою чергу інспекція по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення є структурним підрозділом Харківського обласного центру зайнятості.

Таким чином, Харківський обласний центр зайнятості є повноважною особою щодо застосування та стягнення санкцій за порушення вимог Закону України "Про зайнятість населення".

Матеріали справи не містять доказів на підтвердження оскарження припису №62 від 29.11.2012 р., у зв'язку з чим він є чинним та підлягає виконанню. В добровільному порядку штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника в сумі 21887,20 грн. відповідачем не сплачений.

Таким чином у Дочірнього підприємства "Воєнізована аварійно-рятувальна (газорятувальна) служба "ЛІКВО" нафтогазової промисловості "Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" утворилась заборгованість перед Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Харківського обласного центру зайнятості по сплаті штрафу в сумі 21887,20 грн.

Враховуючи, що на момент розгляду справи відповідачем зазначена сума заборгованості не була сплачена у повному обсязі, суд приходить до висновку, що вимоги позивача щодо стягнення вказаної суми заборгованості є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 2, 8-14, 71, 94, 160-163, 167, 186 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Харківського обласного центру зайнятості до Дочірнього підприємства "Воєнізована аварійно-рятувальна (газорятувальна) служба "ЛІКВО" нафтогазової промисловості "Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" про стягнення штрафу - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Дочірнього підприємства "Воєнізована аварійно-рятувальна (газорятувальна) служба "ЛІКВО" нафтогазової промисловості "Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" (61109, м.Харків, вул.Сінна, 32, п/р 26004126136001 у філії ПАТ КБ "Надра", МФО 380764, код ЄДРПОУ 32869691) на користь Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Харківського обласного центру зайнятості (61068, м.Харків, вул.Броненосця Потьомкіна, 1 "а", р/р 37177305900001, у ГУДКСУ у Харківській області, код 03491277, МФО 851011) штраф за порушення п.5 ст.20 Закону України "Про зайнятість населення" у розмірі 21887.20 грн. (двадцять одна тисяча вісімсот вісімдесят сім гривень 20 копійок).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Повний текст постанови виготовлений 03.04.2013 року.

Суддя Н.А.Полях