ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
27 березня 2013 р.Справа №801/3136/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Кузнякова С.Ю., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Комунального підприємства "Трамвайне управління ім. І.О. Пятецького"
до Управління Пенсійного фонду України в м.Євпаторія АР Крим
про визнання недійсною вимоги,
ВСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство "Трамвайне управління ім. І.О. Пятецького" звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в м.Євпаторія АР Крим про визнання недійсною вимоги відповідача про сплату боргу № Ю 1003-4 від 05.03.2013р. на суму 487544,60 грн. заборгованості, в тому числі 403627,74 грн. недоїмка зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування, 67537,28 грн. штраф та 16379,58 грн. пеня за порушення строків сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Суддя після одержання позовної заяви, відповідно до ч. 1 ст. 107 КАС України, з'ясовує, поміж іншого, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Розглянувши матеріали позовної заяви, судом встановлено, що вона не відповідає вимогам ст. 106 КАС України з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Проте, у порушення ч. 2 ст. 106 КАС України, позивачем не надано доказів (не зазначено причини неможливості подання таких доказів), що позивач є юридичною особою (свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи, статут, документи на підтвердження повноважень начальника КП ""Трамвайне управління ім. І.О. Пятецького" ОСОБА_1, тощо), що безумовно перешкоджає суду з'ясувати наявність та об'єм адміністративної процесуальної дієздатності позивача.
Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною 2 ст. 87 КАС України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову визначений Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (набрав чинності з 01.11.2011 року).
Судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат (ст. 1 Закону України "Про судовий збір").
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" від 06.12.2012р. № 5515-VI установлено у 2013 році мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня - 1147 гривень.
Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до адміністративного суду: адміністративного позову немайнового характеру складає 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, майнового характеру складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальної заробітної плати.
Заявлені позивачем вимоги про визнання недійсною вимоги про сплату боргу № Ю-1003-4 від 05.03.2013р. свідчать про майновий характер позовних вимог, з огляду на наступне.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно, оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
З огляду на викладене адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Аналогічна позиція Вищого адміністративного суду України, викладену у листі № 165/11/13-12 від 18.01.2012 року, в якому зазначено, що звернення до суду із вимогами про скасування рішень відповідачів - суб'єктів владних повноважень, безпосереднім наслідкам яких є зміни складу майна позивача, є майновими.
У зв'язку із наведеним, вимоги позивача про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу № Ю-1003-4 від 05.03.2013р. є такими, що впливають на майновий стан позивача, тобто є майновими.
А отже, сума судового збору за подання такого адміністративного позову майнового характеру повинна складати 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати (114,70 грн.) та не більше 2 розмірів мінімальної заробітної плати (2294,00 грн.).
Позивачем у порушення ч. 3 ст. 106 КАС України не додано документ про сплату судового збору за позовну вимогу майнового характеру, розмір якого повинен складати 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальної заробітної плати, про що спеціалістами відділу документообігу Окружного адміністративного суду АР Крим від 25.03.2013р. складений акт № 05-04/3136/13-а.
Реквізити для сплати судового збору: Рахунок: 31210206784002; Одержувач: УДКСУ у м. Сімферополі АР Крим, 22030001; ЄДРПОУ: 38040558; МФО: 824026; Банк одержувача: Головне управління державної казначейської служби України в АР Крим, м. Сімферополь; призначення платежу: "Код 35174235, судовий збір, пункт 3.1 (3.7)".
У зв'язку із наведеним вказані недоліки перешкоджають відкриттю провадження у адміністративній справі.
Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків .
Керуючись ст.ст. 106, 108, 160, 165 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. У строк до 12.04.13 усунути вказані недоліки , надавши суду
- докази, які підтверджують, що позивач є юридичною особою (свідоцтво про державну реєстрацію, статут, документи на підтвердження повноважень начальника КП ""Трамвайне управління ім. І.О. Пятецького" ОСОБА_1, тощо);
- належним чином оформлений документ про сплату судового збору у встановленому Законом України "Про судовий збір" розмірі за подання адміністративного позову майнового характеру.
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 801/3136/13-а та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.
У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кузнякова С.Ю.